якщо дитину закачуЇ у дороз≥...
якщо дитину закачуЇ у дороз≥...
якщо дитину закачуЇ у дороз≥...

≤нод≥ нав≥ть нетривала поњздка з малюком в машин≥ перетворюЇтьс€ на муку дл€ вс≥Їњ с≥м'њ — дитину закачуЇ. ўо можна зробити в так≥й ситуац≥њ?

Ќайчаст≥ше ознаки закачуванн€ в транспорт≥ починають ви€вл€тис€ т≥льки п≥сл€ двох рок≥в. ќсновною причиною закачуванн€ Ї вестибул€рний апарат, в≥дпов≥дальний за злагоджену роботу зору, вестибул€рних ≥ сенсорних в≥дчутт≥в. ѕричому д≥вчаткам в даному випадку пощастило менше, так €к вони страждають синдромом закачуванн€ майже в два рази част≥ше, н≥ж хлопчики. „ому найчаст≥ше закачуванн€ в≥дбуваЇтьс€ саме в транспорт≥? ¬с€ справа в тому, що наш≥ оч≥ бачать, що ми рухаЇмос€, але т≥ло при цьому залишаЇтьс€ нерухомим, в≥дбуваЇтьс€ нев≥дпов≥дн≥сть параметр≥в: рух-з≥р-в≥дчутт€.

якщо ознаки закачуванн€ в поњздках Ч р≥дк≥сть дл€ дитини, то н≥чого страшного в цьому немаЇ. јле €кщо кожна поњздка перетворюЇтьс€ дл€ малюка на тортури, необх≥дна консультац≥€ л≥кар€-пед≥атра, так €к стан може бути викликаний ознакою прихованого захворюванн€. «акачуванн€, або €к його називають у медицин≥ Ч к≥нетоз, може бути ознакою загального недорозвиненн€ вегетативноњ нервовоњ системи ≥ нав≥ть передаватис€ у спадок.

як зменшити ознаки закачуванн€?

  • ѕеред самою поњздкою краще не годуйте р€сно дитину, краще дробно давайте њй њжу п≥д час поњздки.
  • „ай з м'€тою, ≥мбиром, лимоном, будь-€к≥ осв≥жаюч≥ напоњ допоможуть значно знизити симптоми закачуванн€.
  • ѕлануйте поњздку так, щоб малюк м≥г поспати в машин≥, так €к у сн≥ не закачуЇ.
  • —алон машини повинен добре пров≥трюватис€, пов≥тр€ повинне залишатис€ прохолодним, без зайвих запах≥в, викликаних ароматизаторами або сигаретами.
  • «абезпечте малюков≥ зручне м≥сце, щоб голова не бовталас€ з боку в б≥к, особливо на поворотах.
  • ѕогл€д дитини повинен бути спр€мований вперед, дл€ цього з боку дитини можна розм≥стити захисний екран.
  • —пробуйте в≥двернути увагу дитини в≥д мигот≥нн€ за в≥кном Ч ув≥мкн≥ть њњ улюблену музику або ауд≥окнигу, т≥льки не намагайтес€ њй читати або давати ≥грашки, це може лише пог≥ршити ситуац≥ю.
  • „аст≥ше роб≥ть зупинки в дороз≥, щоб дитина подихала св≥жим пов≥тр€м.
  • ѕридбайте в аптец≥ спец≥альн≥ гомеопатичн≥ препарати в≥д закачуванн€, €к≥ допоможуть орган≥зму малюка впоратис€ з неприЇмними симптомами.

ћ≥ж поњздками тренуйте вестибул€рний апарат дитини: в≥дв≥дуйте парки з атракц≥онами, нехай вона част≥ше стрибаЇ на батут≥ ≥ гойдаЇтьс€ на гойдалках.