¬аг≥тн≥сть Ч час розвивати у дитини правильний смак
¬аг≥тн≥сть Ч час розвивати у дитини правильний смак
¬аг≥тн≥сть Ч час розвивати у дитини правильний смак

 оли у ж≥нки настаЇ цей важливий пер≥од — ваг≥тн≥сть, Ч здаЇтьс€, що зм≥нюЇтьс€ весь св≥т навколо. Ќе виключенн€м стаЇ ≥ рац≥он. якщо на початку ваг≥тност≥ багатьом через токсикоз на њду ≥ дивитис€ тошно, то друга половина терм≥ну Ч це бол≥сна боротьба з≥ зв≥р€чим апетитом. ѕри цьому у майбутньоњ мами складаЇтьс€ враженн€, що њй не можна њсти все смачне! јле €кщо усв≥домити той факт, що все з'њдене в €к≥йсь м≥р≥ потрапл€Ї малюков≥, то доводитьс€ себе стримувати.

ѕитанн€ харчуванн€ в пер≥од ваг≥тност≥ Ч надзвичайно важлива тема. —л≥д ч≥тко зрозум≥ти одну деталь: ≥снують корисн≥ страви дл€ матер≥ ≥ дитини та т≥, €к≥ не рекомендован≥. ƒо останн≥х, зрозум≥ло, в≥днос€тьс€, наприклад, спиртн≥ напоњ, кава, гостр≥, копчен≥, жирн≥ ≥ сильно засмажен≥ страви. јле €кщо за всю ваг≥тн≥сть одноразово вжити один ≥з небажаних продукт≥в, то це не в≥дбитис€ згубно на стан≥ мами ≥ плоду.

“им не менше, кожна ж≥нка може знайти масу смачних продукт≥в, €к≥ будуть ще й корисн≥. “реба т≥льки навчитис€ правильно њх готувати! ≤ пам'€тати, що продукти рослинного походженн€ повинн≥ складати 2/3 або хоча б половину денного рац≥ону.

™ ще один важливий аспект Ч вс≥ кул≥нарн≥ уподобанн€ майбутньоњ мами формують смак малюка. ≤ хоч знайдутьс€ скептики, що в≥дкидають дане твердженн€, однак докази цьому знайшли вчен≥ з ‘≥ладельф≥њ. «а њхн≥ми спостереженн€ми немовл€та ще в материнськ≥й утроб≥ починають розр≥зн€ти смак њж≥, ≥ саме в цей пер≥од закладаютьс€ харчов≥ переваги на все житт€ ще не народженоњ людини.

ѕри цьому варто врахувати, що зазвичай малюки €к би «б≥олог≥чно запрограмован≥» на солону ≥ солодку њжу, а от г≥рк≥ продукти њм не подобаютьс€. јле саме г≥ркими сприймаютьс€ немовл€тами, наприклад, зелен≥ овоч≥. ўоб вже в б≥льш дорослому в≥ц≥ у мам не виникало проблем з тим, €к нагодувати дитину овочами, на них треба нал€гати в пер≥од ваг≥тност≥. “ак з'€витьс€ значно б≥льше шанс≥в розвинути у дитини любов до цих продукт≥в. ƒо того ж, ц€ ≥нформац≥€ п≥дтверджена науково.

ƒосл≥дженн€ показало ще одну ц≥каву особлив≥сть: чим б≥льш р≥зноман≥тним було харчуванн€ ж≥нки п≥д час ваг≥тност≥, тим вередлив≥шою дитина стане в њж≥! ј от €кщо мама щодн€ буде нал€гати на фрукти, то ≥ дитина придбаЇ в≥д нењ цю рису. Ѕагато мам, €к≥ любили пити моркв€ний с≥к п≥д час ваг≥тност≥, в≥дзначили, що њхн≥ малюки пот≥м також ≥з задоволенн€м пили цей в≥там≥нний продукт.