8 звичок дл€ проф≥лактики раку
8 звичок дл€ проф≥лактики раку
8 звичок дл€ проф≥лактики раку

”чен≥ всього св≥ту спантеличен≥ проблемою зростанн€ випадк≥в захворювань раку. „и можна попередити онкозахворюванн€? “≥ ж учен≥ говор€ть, що це захворюванн€ б≥льшою м≥рою залежить в≥д генетики, тому нав≥ть ≥деальний спос≥б житт€ залишаЇ можлив≥сть по€ви пухлини. ” той же час фах≥вц≥ п≥драхували, що близько третини випадк≥в захворювань у дорослих людей пов'€зан≥ з повс€кденними звичками, €к≥ ми в змоз≥ контролювати.

Ќасправд≥ н≥€кого чаклунства в проф≥лактиц≥ раку немаЇ. ƒосить правильно харчуватис€ ≥ придбати ще к≥лька корисних звичок, про €к≥ ми ≥ розпов≥мо в ц≥й статт≥.

1. ¬ключ≥ть у св≥й рац≥он корисн≥ продукти

ѕерше, в≥д чого сл≥д в≥дмовитис€, це в≥д смажених страв, ковбасних вироб≥в, р≥зних копченостей ≥ м≥н≥м≥зувати споживанн€ тваринних жир≥в. ƒосл≥дники ви€вили, що пост≥йне вживанн€ копченоњ риби п≥двищуЇ ризик до захворюванн€ раку шлунка. ј любов до чебурек≥в, ковбаси, шинки, смажених б≥фштекс≥в, сосисок призводить до зло€к≥сних новоутворень в кишечнику.

ѕоставивши соб≥ за мету скоротити ймов≥рн≥сть по€ви зло€к≥сних пухлин, приготуйтес€ до харчуванн€ рослинною њжею, особливо некрохмалистими овочами та фруктами. —ьогодн≥ в≥домий метод так званоњ Ђновоњ американськоњ тар≥лкиї, зг≥дно з €ким 2/3 тар≥лки п≥д час прийому њж≥ повинн≥ займати овоч≥, фрукти, бобов≥ й ц≥льнозернов≥ продукти. ћ≥сце, що залишилос€ на тар≥лц≥ можна заповнити рибою, п≥сним м'€сом ≥ низькожировими молочними продуктами (наприклад, сир).

2. —каж≥ть Ђн≥ї стресам

’оч достов≥рних доказ≥в безпосереднього впливу стресу на ризик раку немаЇ, однак психолог≥чне перенапруженн€ може призвести до по€ви нездорових звичок. як часто ми намагаЇмос€ компенсувати недол≥к позитивних емоц≥й зайвим шматочком торта, €кий призводить до перењданн€, стаканчиком пива або сигаретою!

«доров≥ способи боротьби з≥ стресом Ч це ф≥зичн≥ вправи, медитац≥€ або веденн€ особистого щоденника.

3. ¬≥дмовтес€ в≥д спиртного

Ќегативний вплив алкоголю на орган≥зм вже давно доведений. «вичайно, ≥снують думки ≥ про користь, наприклад, червоного вина на стан серцево-судинноњ системи. јле факт п≥двищенн€ ризику розвитку раку п≥д впливом алкоголю доведений науково. ѕри цьому ризик п≥двищуЇтьс€ пропорц≥йно п≥двищенню дози. ј алкоголь у поЇднанн≥ з кур≥нн€м зб≥льшуЇ ризик в рази.

4.  иньте палити

–ак леген≥в вбиваЇ б≥льше людей, н≥ж будь-€к≥ ≥нш≥ пухлини. ” б≥льшост≥ випадк≥в пухлина виникаЇ на тл≥ кур≥нн€. јле кур≥нн€ провокуЇ не т≥льки рак леген≥в, але ≥ дес€ток ≥нших вид≥в раку. “ому л≥кар≥ рекомендують почати проф≥лактику з в≥дмови в≥д кур≥нн€.

5. ѕ≥дтримуйте нормальну вагу

ћи звикли вважати, що ожир≥нн€ ≥ зайва вага негативно позначаютьс€ на серц≥. ќднак доведено, що надлишок маси т≥ла стаЇ ≥стотним чинником розвитку раку.

6. Ѕ≥льше рухайтес€

«апоб≥гти розвитку р≥зних вид≥в раку допомагають р≥зн≥ форми ф≥зичноњ активност≥. «г≥дно з досл≥дженн€ми всього 30 хвилин на день пом≥рних вправ щодн€ допомагають знизити ризик раку на 30Ц50%.

7. –егул€рно проводьте обстеженн€

—ьогодн≥ ≥снують методи обстеженн€, €к≥ допомагають ви€вити рак на ранн≥х стад≥€х. “ак, мамограф≥€ д≥агностуЇ рак молочноњ залози, а визначенн€ простат-специф≥чного антигену Ч рак простати. «вичайно, сама по соб≥ д≥агностика не запоб≥жить по€в≥ зло€к≥сноњ пухлини, але ви€вить њњ на самих ранн≥х стад≥€х, коли л≥куванн€ найефективн≥ше.

ƒл€ того, щоб визначити, €кий метод досл≥дженн€ п≥д≥йде саме вам, необх≥дна консультац≥€ л≥кар€.

8. ¬ивч≥ть генетичну ≥стор≥ю своЇњ родини

Ћ≥кар≥ рекомендують €комога ретельн≥ше вивчити ≥стор≥ю захворювань своЇњ с≥м'њ. “ак можна визначити ризик розвитку тих чи ≥нших захворювань, €к≥ зустр≥чалис€ в р≥зних покол≥нн€х у член≥в с≥м'њ.

¬чен≥ розробили р≥зн≥ д≥аграми або таблиц≥, €к≥ можна завантажити в комп'ютер ≥ використовувати дл€ складанн€ с≥мейноњ ≥стор≥њ здоровТ€. 


21.11.2013