10 ц≥кавих факт≥в про сон
 10 ц≥кавих факт≥в про сон

¬с≥ ми по-р≥зному ставимос€ до своњх сн≥в. ’тось не надаЇ њм значенн€, а хтось починаЇ шукати в них в≥дпов≥д≥ на життЇв≥ питанн€. „и варто це робити, сказати складно. “им не менш, ≥стор≥њ в≥домий не один дивовижний факт, коли творчим люд€м приходили ген≥альн≥ ≥дењ саме ув≥ сн≥.

Ќаука дос≥ продовжуЇ вивчати повед≥нку людини ≥ стан њњ орган≥зму в момент сну. ” ход≥ спостережень було встановлено чимало ц≥кавих факт≥в, де€кими з €ких ми под≥лимос€ в ц≥й статт≥.

1. —ни бачать ус≥

Ќав≥ть €кщо ми прокидаЇмос€ ≥ нам здаЇтьс€, що н≥€ких сн≥в ми не бачили, це не так. ¬с≥ люди бачать сни, пост≥йно. ѕри цьому у чолов≥к≥в ≥ ж≥нок р≥зн≥ сновид≥нн€ ≥ р≥зн≥ ф≥зичн≥ реакц≥њ на них. „олов≥ки, €к правило, бачать ≥нших чолов≥к≥в, а от ж≥нки Ч ≥ чолов≥к≥в, ≥ ж≥нок однаково часто.  р≥м того, у обох статей п≥д час сну ви€вл€Їтьс€ ф≥з≥олог≥чна реакц≥€ сексуального характеру, нав≥ть €кщо зм≥ст сну не еротичний Ч посилюЇтьс€ приплив кров≥ до статевих орган≥в.

2. ѕ≥д час сну наше т≥ло парал≥зоване

÷ей розумний х≥д природа створила дл€ того, щоб п≥д час сну ми не повторювали рух≥в, €к≥ в≥дбуваютьс€ в сновид≥нн≥.

3. ћи забуваЇмо 90% наших сн≥в

ѕрот€гом п'€ти хвилин п≥сл€ пробудженн€ майже половина наших сн≥в забуваЇтьс€, прот€гом 10 хвилин Ч забуваЇтьс€ 90%.

4. Ќав≥ть сл≥п≥ люди бачать сни

Ћюд€м, €к≥ втратили з≥р п≥сл€ народженн€, у сн≥ приход€ть сам≥ р≥зн≥ образи. ј ось сл≥п≥ в≥д народженн€ образ≥в не бачать, однак ≥ њх сни можуть бути не менш €скравими, але грунтуютьс€ вони на ≥нших почутт€х Ч нюх, слух, тактильн≥ в≥дчутт€, емоц≥њ.

5. Ќам снитьс€ т≥льки те, що ми бачили

≤нод≥ нам здаЇтьс€, що у снах ми зустр≥чаЇмо абсолютно незнайомих людей, що грають певн≥ рол≥. Ќасправд≥ ц≥ обличч€ наш мозок не вигадуЇ Ч це обличч€ реальних людей, колись побачених нами, але забутих. ѕрот€гом житт€ ми зустр≥чаЇмо тис€ч≥ облич, а тому наш мозок маЇ неск≥нченний наб≥р образ≥в - в≥н н≥чого не забуваЇ.

6. —ни не можна тлумачити буквально

якщо ув≥ сн≥ ви бачите щось конкретне, то, швидше за все, ваш сон зовс≥м не про це. ” снах треба вм≥ти розр≥зн€ти символи. ѕеребуваючи в несв≥домому стан≥, наш розум намагаЇтьс€ упод≥бнити образи з≥ сн≥в чомусь добре знайомому. ” житт≥ нам часто доводитьс€ користуватис€ символами, що переноситьс€ на сновид≥нн€.

7. —ни запоб≥гають нервовим розладам

÷е було встановлено в одному з досл≥джень. Ќа початку кожного сновид≥нн€ випробовуваних будили, але давали спати по 8 годин. ¬они зазнавали труднощ≥в з концентрац≥Їю уваги, в≥дчували галюцинац≥њ або мали ознаки псих≥чного розладу всього лише п≥сл€ 3-х дн≥в досв≥ду.  оли вчен≥ перестали будити людей в момент фази швидкого сну, њх мозок став надолужувати пропущен≥ ран≥ше фази сновид≥нь за рахунок значного зб≥льшенн€ њх тривалост≥.

8. ƒ≥ти до 3-х рок≥в не бачать себе у снах

ƒо реч≥, приблизно з цього в≥ку ≥ до 7Ц8 рок≥в д≥ти набагато б≥льше бачать кошмар≥в, н≥ж доросл≥.

9. ѕ≥д час хроп≥нн€ людина не бачить сн≥в.

10. якщо людину розбудити п≥д час фази швидкого сну, то вона запам'€таЇ св≥й сон до найдр≥бн≥ших подробиць.


20.11.2013