¬чен≥ проти чаю в пакетиках
¬чен≥ проти чаю в пакетиках

—учасне житт€ часто нав'€зуЇ нам своњ придбанн€, €к≥ здаютьс€ виг≥дними ≥ зручними, але на д≥л≥ чин€ть негативний вплив на здоров'€. —ьогодн≥ мова п≥де про чай в пакетиках.

„ай Ч один з найпопул€рн≥ших напоњв людства. ѕолиц≥ наших магазин≥в переповнен≥ самими р≥зними сортами чаю, в≥д дорогого крупно-листового до дешевого в пакетиках. «давалос€ б, €к просто Ч заварив к≥п€точком ароматний пакетик чаю ≥ насолоджуйс€ чаюванн€м. ѕроте вчен≥ з'€сували, що насл≥дками прийому такого чаю можуть стати пошкодженн€ зуб≥в, к≥сток ≥ м'€з≥в.

—ьогодн≥ вже дл€ нас не секрет, що €к≥сть чаю в пакетиках значно в≥др≥зн€Їтьс€ в≥д листового. јле досл≥дники п≥шли дал≥ ≥ ви€вили, що насл≥дки прийому пакетованого чаю - це з≥псован≥ зуби, к≥стки та м'€зи. ќдним словом, така Ђзручн≥стьї з часом може призвести до довгострокових проблем з≥ здоров'€м.

” чому ж шкода чаю в пакетиках?

¬с€ справа в тому, що п≥сл€ щоденного прийому р≥вень фтору значно п≥двищуЇтьс€, за рахунок чого значно зб≥льшуЇтьс€ ризик захворюванн€ к≥стково-м'€зовоњ системи.

—п≥вроб≥тники ”н≥верситету ƒерб≥ проанал≥зували концентрац≥ю сполук, €к≥ вход€ть до складу напою, що бадьорить. ¬и€вилос€, що р≥вень фтору в ньому зашкалюЇ. якщо щоденна норма фтору дл€ дорослоњ людини становить 3Ц4 м≥л≥грама, то в дешевому чањ в пакетиках ц€ норма перевищена на 75Ц120% (в 1 л чаю м≥ститьс€ 6 м≥л≥грам≥в фтору)!

Ќаст≥льки високий вм≥ст фтору по€снюЇтьс€ тим, що чай накопичуЇ фтор по м≥р≥ росту. —тар≥ лист€ м≥ст€ть фтор найб≥льше, а дл€ виробництва дешевого чаю в пакетиках використовують саме так≥ листи.

Ћюбител€м пакетованого чаю сл≥д запам'€тати, що надм≥рне споживанн€ фтору може викликати ц≥лий р€д проблем з≥ здоров'€м, у тому числ≥ привести до бол≥в в суглобах, м'€зовоњ слабкост≥, остеопорозу, проблем з нирками, ≥ що найжахлив≥ше, може спровокувати зростанн€ ракових кл≥тин. “ак≥ в≥домост≥ пов≥домили Ћора „ен, јрадан ћехра ≥ ѕол Ћ≥нч з ун≥верситету ƒерб≥, грунтуючись на результатах власних досл≥джень.

‘ах≥вц≥ рекомендують вживати фтор не б≥льше н≥ж 3Ц4 м≥л≥грамма на день.

ј ось любител€м заварного чаю, тим, хто вм≥Ї оц≥нити весь букет смаку справжнього листового чаю, н≥чого не загрожуЇ. Ќавпаки, фториди, що вход€ть до складу чаю, €кщо вони присутн≥ в пом≥рних дозах, вважаютьс€ дуже корисними дл€ зуб≥в ≥ к≥сток. “ак що не л≥нуйтес€ заварювати чай в чайниках.

ѕриЇмного чаюванн€!


19.11.2013