„ому треба в≥дмовитис€ в≥д газованоњ води?
„ому треба в≥дмовитис€ в≥д газованоњ води?
„ому треба в≥дмовитис€ в≥д газованоњ води?

ѕрохолодний нап≥й в стильн≥й пл€шц≥ — здаЇтьс€, у спеку немаЇ н≥чого смачн≥шого. –екламодавц≥ часто використовують под≥бний трюк, щоб продати товар. ћи в≥римо ≥ купуЇмо. ќднак чому, в гонитв≥ за здоровим способом житт€, ми дотримуЇмос€ режима, правильного харчуванн€, але забуваЇмо про корисне питво?

ќсобливо дивно це, усв≥домлюючи той факт, що саме напоњ можуть становити близько половини калор≥йност≥ денного рац≥ону, викликати хвороби обм≥ну речовин, серцево-судинн≥ захворюванн€, г≥пертон≥ю, шк≥рн≥ захворюванн€ ≥ т.д.

—татистика ќќЌ демонструЇ, що разом ≥з зростанн€м р≥вн€ житт€ у всьому св≥т≥ ≥ скороченн€м людей, що в≥дчувають нестачу њж≥, зростаЇ ≥ к≥льк≥сть людей, що страждають ожир≥нн€м.

” сучасних людей Ї дв≥ найб≥льш в≥рог≥дних причини набору ваги:

  • люди стали менше рухатис€,
  • люди стали б≥льше њсти калор≥йноњ њж≥.

ѕрофесори в галуз≥ молекул€рноњ б≥олог≥њ та б≥отехнолог≥й в результат≥ досл≥джень простежили вплив х≥м≥чних елемент≥в, €к≥ Ї консервантами, на кл≥тини живих орган≥зм≥в ≥ ви€вили, що вони завдають значноњ шкоди ƒЌ  Ч не знищують њх, але деактивують. ÷е може вилитис€ в цироз печ≥нки ≥ так≥ дегенеративн≥ захворюванн€, €к, наприклад, хвороба ѕарк≥нсона.

¬чен≥ провели анал≥з попул€рних газованих напоњв ≥ ви€вили в них п≥двищений вм≥ст бензолу - одного з найнебезпечн≥ших консервант≥в. ƒо реч≥, за останн≥ 30–35 рок≥в к≥льк≥сть калор≥й, одержуваних при споживанн≥ р≥дин, зб≥льшилас€ вдв≥ч≥. “ак, в наш≥ дн≥ американськ≥ п≥дл≥тки вживають набагато б≥льше газованоњ води, н≥ж њх однол≥тки дес€ть рок≥в тому. 84% п≥дл≥тк≥в п'ють шипучу солодку воду щодн€, отримуючи додаткових 356 к≥локалор≥й.

ћедики ведуть боротьбу з солодкими напо€ми по всьому св≥ту. ” багатьох крањнах ™вропи ≥ в —Ўј введен≥ в≥дпов≥дн≥ заборони на продаж солодких напоњв нав≥ть у школах.

” чому небезпека газованих напоњв?

–егул€рне споживанн€ шипучки викликаЇ перебудову метабол≥зму. ÷е призводить до того, що орган≥зм починаЇ брати енерг≥ю з цукру, що м≥ститьс€ в напоњ, а жири, що надход€ть в з њжею, в результат≥ цього починають в≥дкладатис€ в орган≥зм≥.

 р≥м того, в солодких напо€х часто м≥ститьс€ вельми небезпечна речовина Ч кофењн. Ћюди, що споживають багато кофењну, можуть страждати порушенн€м д≥€льност≥ нервовоњ системи: занепокоЇнн€, зайва збуджен≥сть, в≥дчутт€ тривоги, безсонн€, головн≥ бол≥. “акож кофењн спри€Ї втрат≥ кальц≥ю з сечею.

¬м≥щен≥ в напо€х барвники можуть викликати найр≥зноман≥тн≥ш≥ алерг≥чн≥ реакц≥њ: в≥д бронх≥альноњ астми до рин≥ту.

¬углекислий газ, що м≥ститьс€ в газован≥й вод≥, збуджуЇ шлункову секрец≥ю, п≥двищуЇ кислотн≥сть шлункового соку ≥ провокуЇ метеоризм.

якщо ви усв≥домили шкоду газованих напоњв ≥ вир≥шили зам≥нити њх на негазован≥, то це безглуздо. ¬чен≥ вважають, що вживанн€ сок≥в в занадто великих к≥лькост€х також може викликати ожир≥нн€, упов≥льненн€ зростанн€, проблеми з травленн€м ≥ руйнуванн€ зуб≥в. Ќав≥ть €кщо с≥к насичений м≥нералами ≥ в≥там≥нами, в≥н також м≥стить багато цукру.