ѕриймати чи не приймати асп≥рин?
ѕриймати чи не приймати асп≥рин?
ѕриймати чи не приймати асп≥рин?

ўе пару рок≥в тому дл€ багатьох наших сп≥вв≥тчизник≥в було дивним д≥знатис€, що американц≥ при головному болю або ≥нш≥й недуз≥ мають ун≥версальний зас≥б Ч асп≥рин. „ому наст≥льки прим≥тивному засобу прид≥л€Їтьс€ така надм≥рна увага?

Ќове досл≥дженн€ вчених з ун≥верситету Ќьюкасла, ¬еликобритан≥€, в черговий раз п≥дтвердило здатн≥сть асп≥рину, при регул€рному прийом≥ його в невеликих дозах, пригн≥чувати розвиток де€ких вид≥в раку.

ћедики провели експеримент, в €кому вз€ли участь 861 пац≥Їнт з так званим синдромом Ћ≥нча. ÷е спадкове захворюванн€, що вражаЇ, за статистикою, одну людину з тис€ч≥, значно п≥двищуЇ ризик розвитку раку внутр≥шн≥х орган≥в: кишечника, шлунка або матки у ж≥нок. ” ход≥ експерименту ви€вилос€, що у пац≥Їнт≥в, що приймають по 600 мг (дв≥ таблетки) асп≥рину в день, раков≥ пухлини кишечника з'€вл€ютьс€ на 44% р≥дше. ј €кщо приймати асп≥рин прот€гом двох рок≥в ≥ б≥льше, то ризик знижуЇтьс€ на ц≥лих 63%.

ѕравда, треба враховувати поб≥чн≥ ефекти. ѕроте вчен≥ вважають, що гра варта св≥чок: Ђякщо ми зможемо запоб≥гти 10 тис. випадк≥в раку, в обм≥н на 1 тис. виразок шлунка ≥ 100 ≥нсульт≥в, б≥льш≥сть скаже, що це хороша угодаї, Ч говорить професор сер ƒжон Ѕерн, пров≥дний автор досл≥дженн€. ¬≥н рекомендуЇ вс≥м люд€м, у кого в роду Ї схильн≥сть до раку кишечника, звернути увагу на цей спос≥б проф≥лактики.

 р≥м того, регул€рний прийом невеликих доз асп≥рину знижуЇ ризик виникненн€ раку внутр≥шн≥х орган≥в на 24%. “акож, за твердженн€м вчених, щоденний прийом асп≥рину спри€Ї запоб≥ганню поширенн€ на ≥нш≥ частини т≥ла вже ≥снуючих локал≥зованих ракових пухлин. «г≥дно з результатами досл≥дженн€, у пац≥Їнт≥в, €к≥ щодн€ приймали невелик≥ дози асп≥рину, на 36% знизивс€ ризик розвитку метастаз≥в.

Ѕ≥льш ранн≥ медичн≥ досл≥дженн€ показували, що щоденний прийом асп≥рину в низьких дозах знижуЇ ризик серцевого нападу або ≥нсульту. ¬чен≥ з ћедичноњ школи √арварду в Ѕостон≥, —Ўј, з'€сували, що довгострокове використанн€ асп≥рину знижуЇ ризик смертност≥ серед ж≥нок на 25%, особливо це стосуЇтьс€ л≥тн≥х ≥ тих, що страждають серцево-судинними захворюванн€ми.

‘ах≥вц≥ вважають, що застосуванн€ асп≥рину Ї досить ефективним засобом при правильному використанн≥, але це не л≥ки, а тому нав≥ть у малих дозах в≥н не може неконтрольовано застосовуватис€. ѕри регул€рному вживанн≥ асп≥рину з метою проф≥лактики судинних захворювань ≥ ракових пухлин з'€вл€Їтьс€ небезпека внутр≥шньоњ кровотеч≥. “ому кожен сам вибираЇ дл€ себе, чим ризикувати.


14.11.2013