Ќав≥що приймати фол≥Їву кислоту при ваг≥тност≥?
Ќав≥що приймати фол≥Їву кислоту при ваг≥тност≥?
Ќав≥що приймати фол≥Їву кислоту при ваг≥тност≥?

« моменту виникненн€ теми ваг≥тност≥ в житт≥ ж≥нки, п≥дн≥маЇтьс€ питанн€ ≥ про потребу прийому фол≥Ївоњ кислоти: пити чи не пити? ќднозначна в≥дпов≥дь Ч пити, причому €к ж≥нкам, так ≥ чолов≥кам.

ўо таке фол≥Їва кислота?

‘ол≥Їва кислота Ч це в≥там≥н групи ¬, ще њњ називають в≥там≥ном ¬9, фолацином, фолатом або тетраг≥дрофол≥Ївоњ кислотою. ÷е водорозчинний в≥там≥н, €кий м≥ститьс€ в св≥жих фруктах ≥ овочах (шпинат, боби, томати ≥ т.д.), а також у нирках ≥ печ≥нц≥ тварин.

–оль фол≥Ївоњ кислоти надзвичайно важлива дл€ функц≥онуванн€ орган≥зму: вона бере активну участь у подвоЇнн≥ ƒЌ , без €кого неможливий под≥л кл≥тин живого орган≥зму. ќдним словом, це речовина, необх≥дна дл€ росту ≥ розвитку живих тканин ≥ орган≥в, а також дл€ процес≥в створенн€ вс≥х формених елемент≥в кров≥. ¬исновок зв≥дси наступний Ч без фол≥Ївоњ кислоти ваг≥тн≥сть не може нормально прот≥кати, €к р≥ст ≥ розвиток зародка, так ≥ здоров'€ ж≥нки.

÷€ важлива речовина хоч ≥ синтезуЇтьс€ в орган≥зм≥ людини, але в к≥лькост€х, недостатн≥х дл€ того, щоб повн≥стю ≥ завжди забезпечувати вс≥ потреби цього орган≥зму. ÷ей в≥там≥н практично не накопичуЇтьс€ в орган≥зм≥ ≥ майже повн≥стю витрачаЇтьс€ њм, невеликий запас утворюЇтьс€ лише в печ≥нц≥. “ому запас фол≥Ївоњ кислоти необх≥дно щодн€ поповнювати, особливо важливо це в пер≥од ваг≥тност≥.

” чому небезпека нестач≥ фол≥Ївоњ кислоти?

ƒеф≥цит фол≥Ївоњ кислоти може призвести не т≥льки до порушень ваг≥тност≥ та росту дитини, а й до таких неприЇмних насл≥дк≥в €к швидка стомлюван≥сть, виснаженн€, ослаблен≥сть, головн≥ бол≥, нездоровий вигл€д шк≥ри, в≥дсутн≥сть апетиту, порушенн€ пам'€т≥, шлунково-кишков≥ порушенн€, порушенн€ процесу кровотворенн€, анем≥њ, бол≥ в ногах, депрес≥њ, токсикози в пер≥од ваг≥тност≥.

¬аг≥тн≥сть на тл≥ нестач≥ фол≥Ївоњ кислоти може зак≥нчитис€ такими насл≥дками €к:

  • невиношуван≥сть;
  • часткове або повне в≥дшаруванн€ плаценти;
  • самов≥льний аборт, мертвонароджен≥ д≥ти;
  • вроджен≥ вади ≥ потворност≥ у плоду: розвиток дефект≥в головного ≥ спинного мозку, порушенн€м серцево-судинноњ системи, формуванн€ розщепленн€ п≥днеб≥нн€ (вовча паща) ≥ губи (за€ча губа);
  • затримка розумового розвитку у дитини.

¬же на другому тижн≥ ваг≥тност≥ у плода визначаЇтьс€ та частина, з €коњ розвиваЇтьс€ головний мозок. ∆≥нка може ще й не п≥дозрювати, що ваг≥тна, а питанн€ про необх≥дн≥сть забезпеченн€ њњ орган≥зму достатньою к≥льк≥стю фол≥Ївоњ кислоти вже стаЇ надактуальним. ” зв'€зку з цим вчен≥ “ехаського ун≥верситету провели досл≥дженн€, в €кому вз€ли участь 38 тис. ж≥нок. –езультатом досл≥дженн€ став висновок фах≥вц≥в про необх≥дн≥сть своЇчасного прийому фол≥Ївоњ кислоти. ѕри прийом≥ ц≥Їњ необх≥дноњ речовини за р≥к до ваг≥тност≥, знижуЇтьс€ ймов≥рн≥сть передчасних полог≥в на 50Ц70%! јмериканськ≥ л≥кар≥ вважають, що кожна ж≥нка д≥тородного в≥ку повинна щодн€ приймати по 400 мкг фол≥Ївоњ кислоти. 


14.11.2013