як≥ небезпеки та€тьс€ в посудомийн≥й машин≥?
як≥ небезпеки та€тьс€ в посудомийн≥й машин≥?
 як≥ небезпеки та€тьс€ в посудомийн≥й машин≥?

—ьогодн≥ багато хто з домогосподарок може похвалитис€ на€вн≥стю у себе вдома пральноњ машинки, багато ж обзавод€тьс€ ≥ посудомийними машинами. ¬чен≥ попереджають, що будь-€кий предмет такоњ побутовоњ техн≥ки тањть у соб≥ загрозу дл€ мешканц≥в будинку, оск≥льки в таких агрегатах часто посел€Їтьс€ небезпечний грибок-цв≥ль.

ќстанн≥ досл≥дженн€ вчених показали, що вбити хвороботворн≥ бактер≥њ високими температурами ≥ миючими засобами неможливо. јле й миритис€ з ними Ч небезпечно. ќсобливо нашкодити посудомийн≥ машини можуть люд€м з≥ слабким ≥мун≥тетом, д≥абетом, проблемами з к≥стками, а також тим, хто приймаЇ антиб≥отики.  р≥м того, вчен≥ стверджують, що посудомийн≥ машини можуть спровокувати розвиток таких ≥нфекц≥й ≥ хвороб, €к≥ важко п≥ддаютьс€ л≥куванню.

” ход≥ досл≥дженн€ було ви€влено, що 62% посудомийних машини м≥ст€ть так≥ грибки €к Exophiala, Rhodotorula и Candida parapsilosis Ч др≥жджопод≥бн≥, небезпечн≥ дл€ людського орган≥зму.

“акож було встановлено, що в гумов≥й прокладц≥ на дверц€тах ≥ ≥нших детал€х машини концентруЇтьс€ найб≥льше грибк≥в ≥ м≥кроб≥в. ћожливо, з таким сус≥дством можна було б ≥ миритис€, але вс€ б≥да в тому, що чорн≥ др≥ждж≥ здатн≥ колон≥зувати леген≥ людини, чим спровокувати важк≥ захворюванн€, можуть стати причиною небезпечного абсцесу головного мозку ≥, €к насл≥док, летального результату. ’оча вище ми вже в≥дзначили, що таких неприЇмностей можуть побоюватис€ т≥льки люди з ослабленим ≥мун≥тетом, здоров≥й же людин≥ вони найчаст≥ше не страшн≥.

—хоже, що под≥бн≥ досл≥дженн€ т≥льки на руку господаркам, звиклим мити посуд вручну. ¬чен≥ п≥дтримують в них впевнен≥сть, що миюча техн≥ка дбайливим рукам не альтернатива.

ќднак на захист посудомийних машин виступають майстри з ремонту побутовоњ техн≥ки, €к≥ вбачають головну проблему не в грибах, а в самих домогосподарках, €к≥ не дуже уважно ставл€тьс€ до своњх миючих апарат≥в. “обто миють р≥дко ≥ не використовують спец≥альн≥ засоби, а де€к≥, взагал≥, н≥би спец≥ально розвод€ть м≥кроби.

як боротис€ з хвороботворними грибами вчен≥ не по€снюють. ¬они ви€вили, що патогенн≥ гриби придбали ст≥йк≥сть до впливу на них нав≥ть важкоњ побутовоњ х≥м≥њ.  р≥м того, ≥ нагр≥ванн€ води понад 80Ц90 градус≥в за ÷ельс≥Їм не руйнуЇ хвороботворну цв≥ль.

ќднак де€к≥ поради, €к≥ можуть зменшити небезпеку гриб≥в з посудомийноњ машини, досл≥дники все-таки дають. Ќайголовн≥ше Ч хоча б раз на м≥с€ць мити машину зсередини ≥ зовн≥ за допомогою соди й оцту. ј п≥сл€ митт€ машина повинна €к сл≥д просохнути.


12.11.2013