ўо робити з чолов≥чою ≥стерикою?
ўо робити з чолов≥чою ≥стерикою?
ўо робити з чолов≥чою ≥стерикою?

„олов≥ки Ч сильна стать, тому не плачуть. —кандали, сльози, битт€ посуду Ч це прерогатива ж≥нок. “ак повелос€, що неадекватн≥сть ж≥ночоњ повед≥нки по€снюЇтьс€ проблемами в особистому житт≥, нестаб≥льн≥стю гормонального фону. јле чолов≥ки теж люди ≥ у них теж, буваЇ, ЂнакопичуЇтьс€ї ≥ виливаЇтьс€ справжн≥с≥нькою ≥стерикою.

як правило, чолов≥ча ≥стерика Ч в≥дпов≥дна реакц≥€ на дуже сильний стрес. …ого реакц≥€ може бути надто бурхливою: крики, битт€ тар≥лок об ст≥ну, стисканн€ кулак≥в. —ловом, чолов≥к повн≥стю втрачаЇ контроль над собою, та й вигл€даЇ все це моторошно. “ут головне дл€ ж≥нки не розгубитис€, не почати ридати у в≥дпов≥дь, щоб не вл≥зти з докорами або розрадами п≥д гар€чу руку. Ќайкраще в≥д≥йти уб≥к ≥ промовчати. ѕот≥м дочекатис€, поки в≥н заспокоњтьс€, ≥ т≥льки пот≥м п≥д≥йти з ласкавими об≥ймами. ” раз≥, €кщо це доречно у в≥дносинах, хорошим засобом буде ≥ секс.

Ќасправд≥ чолов≥ки не любл€ть говорити про своњ скандальн≥ схильност≥. „олов≥ков≥ не вдастьс€ в≥дбутис€ такою простою причиною €к ѕћ—, тому доведетьс€ по€снювати, чому п≥д час розмови з дружиною в≥н почав кричати чи нав≥ть плакати. …ому самому соромно з≥знатис€ в ≥стериц≥. Ќайчаст≥ше чолов≥ки вол≥ють забути про про€в своњх емоц≥й, робл€чи вигл€д, що н≥чого особливого не сталос€. якщо ж≥нка в дан≥й ситуац≥њ н≥€к не в≥дреагуЇ, то в≥н остаточно переконаЇтьс€ у своњй правот≥, що може спровокувати зрив ще не раз. “ому треба навчитис€ припин€ти чолов≥ч≥ ≥стерики на корен≥.

ќб'Їктом чолов≥чий ≥стерики, €к правило, стаЇ саме ж≥нка. ј хто ж ще? јдже перед друз€ми або колегами показати своњ слабкост≥ соромно. ј що робити, €кщо негатив накопичивс€, ≥ почутт€ прос€тьс€ назовн≥?

ќдним з психолог≥чних тип≥в Ї сентиментальний ≥стерик. ‘≥нальний акорд його п'Їси, €к правило, зак≥нчуЇтьс€, плачем. “ака повед≥нка, на думку психолог≥в, характерна дл€ чолов≥к≥в з ж≥ночою л≥н≥Їю повед≥нки. ÷е не означаЇ, що такий чолов≥к просто ж≥нкопод≥бний тюф€к. Ўвидше за все, його зверхемоц≥ональн≥сть Ч результат вихованн€ матер≥. ™ ще вар≥ант Ч ваш партнер в дитинств≥ надививс€ чимало с≥мейних скандал≥в ≥ з часом став сприймати њх €к норму.

—ентиментал≥сти, €к ≥ класичн≥ ≥стерики, схильн≥ до необгрунтованих ревнощ≥в. ј €к же ≥накше: в≥чн≥ п≥дозри дл€ них Ч в≥дм≥нний прив≥д дл€ скандалу. якщо ≥стерик втратить контроль над собою, то ревнощ≥ можуть послужити причиною домашнього насильства.

якщо ≥стерик зваживс€ п≥дн€ти на вас руку, необх≥дно вживати терм≥нових заход≥в. —итуац≥€ потребуЇ в≥дпов≥дних д≥й. Ќе варто терп≥ти побоњ заради л≥чених хвилин щаст€. “ут допоможе ультиматум при про€в≥ вашоњ твердост≥: або нормальн≥ в≥дносини без рукоприкладства або розставанн€. Ќе п≥ддавайтес€ на його благанн€ про прощенн€, ≥накше побоњ будуть повторюватис€ раз за разом.

ўо Ї метою ≥стерики? ѕривернути вашу увагу ≥ викликати у вас емоц≥њ. „олов≥к хоче, щоб ви його заспокоњли, пожал≥ли або поступилис€ в чомусь. Ќ≥коли не подавайте вигл€ду, €кщо в≥дчуЇте напругу в розмов≥ з ним. як ми вже говорили вище, краще в≥д≥йд≥ть уб≥к, мовчки вийд≥ть з к≥мнати, послухайте музику, почитайте, сход≥ть погул€йте. ј коли повернетес€, роб≥ть вигл€д, що н≥чого не сталос€. якщо ошелешений вашим спокоЇм чолов≥к почне задавати питанн€, запропонуйте йому розмову по душах. «а€в≥ть, що ви будете вир≥шувати виникл≥ проблеми т≥льки в спок≥йн≥й обстановц≥.

ќднак не змушуйте чолов≥ка з≥знаватис€ в тому, що в≥н ≥стерик. —оц≥альн≥ стереотипи не дозвол€ють чолов≥ков≥ бути вразливим ≥ психолог≥чно нест≥йким. ѕ≥дкреслюйте на€вн≥сть проблем у с≥м'њ, уникаючи психолог≥чних терм≥н≥в.


09.11.2013