” чому причини пи€цтва?
” чому причини пи€цтва?

ўо змушуЇ людей вживати спиртн≥ напоњ? —кладно дати загальну в≥дпов≥дь дл€ кожного конкретного випадку. ќднак част≥ пошуки приводу дл€ заст≥лл€ призвод€ть до деградац≥њ не т≥льки окремоњ людини, а й сусп≥льства.

«начне поширенн€ пи€цтва в б≥льшост≥ крањн св≥ту змушуЇ вчених наполегливо шукати причини такоњ повед≥нки людей. ѕи€цтво стоњть недалеко в≥д алкогол≥зму, але в той же час ц≥ пон€тт€ не можна вважати синон≥мами, хоч по значенню вони дуже близьк≥.  ожен алкогол≥к прийшов до свого стану поступово: починаючи з пом≥рно питущого, переход€чи до пи€цтва ≥ зак≥нчуючи алкогол≥змом.

ќднак фах≥вц≥ встановили, що зловживанн€ алкоголем хоч ≥ Ї основною причиною хвороби, але не Їдиною. јдже велика частина людства вживаЇ м≥цн≥ напоњ, багато зловживають ними, але лише в окремих з них з'€вл€Їтьс€ паталог≥чна залежн≥сть в≥д алкоголю. ћова йде не ст≥льки про к≥льк≥сть випитого алкоголю ≥ нав≥ть не про €к≥сть, а про первинни стан здоров'€, спадков≥сть ≥ умови житт€ людини. ѕри цьому останнЇ вважаЇтьс€ основним чинником п≥сл€ зловживанн€, а взагал≥ вс≥ фактори Ї взаЇмопов'€заними.

Ћюдина звертаЇтьс€ до алкоголю часто €к до засобу в≥д стрес≥в, при невлаштованост≥ житт€, а буваЇ, що нещаст€ або проблеми з≥ здоров'€м спонукають до систематичного пи€цтва €к до тимчасового заспок≥йливого. Ѕагато хто знаЇ, €к спиртне полегшуЇ сп≥лкуванн€, створюЇ в≥дпов≥дний настр≥й. ѕ≥д час св€ткового заст≥лл€ вживанн€ алкоголю зближуЇ людей, робить обстановку б≥льш теплою ≥ розкутою.

—еред б≥олог≥чних передумов пи€цтва €к хвороби в першу чергу виступаЇ сам алкоголь, а саме його здатн≥сть зн≥мати емоц≥йну напругу, згладжувати стреси, п≥дн≥мати настр≥й. ¬се це ≥ Ї причиною споживанн€ алкоголю людиною з глибокоњ давнини ≥ до наших дн≥в. —учасн≥ вчен≥ експериментальним шл€хом встановили, що алкоголь, пригн≥чуючи ≥мпульс страху та занепокоЇнн€, краще адаптуЇ людину до психотравмуючоњ ситуац≥њ ≥ зб≥льшуЇ можлив≥сть перенесенн€ значних емоц≥йних навантажень. ѕод≥бна д≥€ вина або ≥нших алкогольних напоњв створюЇ ≥люз≥ю зовн≥шнього благополучч€. ќднак в умовах психотравмуючоњ ситуац≥њ алкоголь даЇ лише тимчасовий в≥дх≥д в≥д стресу, а пот≥м людина знову повертаЇтьс€ до ц≥Їњ ж ситуац≥њ. ” стан≥ сп'€н≥нн€ людина не здатна самост≥йно вир≥шувати своњ проблеми, вона стаЇ егоњстичною ≥ перекладаЇ усуненн€ причин неприЇмностей на плеч≥ близьких. « часом њй нав≥ть починаЇ подобаЇтьс€ такий в≥дх≥д в≥д в≥дпов≥дальност≥, а це веде до того, що вона сама стаЇ великою проблемою дл€ оточуючих.

Ќедавн≥ досл≥дженн€ американських вчених показали, що справжн≥ причини пи€цтва в тому, що людина зовс≥м не розум≥Ї серйозност≥ ситуац≥њ, що склалас€. “ак≥ люди просто впевнен≥, що насл≥дки зловживанн€ алкоголю њх обов'€зково об≥йдуть стороною. јле житт€ показуЇ, що саме так≥ упевнен≥ в соб≥ найчаст≥ше через пи€цтво докочуютьс€ до алкогол≥зму.


09.11.2013