„ого побоюватис€ вл≥тку?
 „ого побоюватис€ вл≥тку?

Ћ≥то — прекрасна пора, спогади про €ку хочетьс€ залишити найприЇмн≥ш≥. ўоб не витрачати дорогоц≥нн≥ л≥тн≥ дн≥ на л≥куванн€ застуд та отруЇнь, краще заздалег≥дь подбати про безпеку.

ћи звикли сприймати л≥то €к безтурботну пору, коли можна розслабитис€ ≥ дозволити соб≥ де€к≥ стриманост≥. ѕроте л≥кар≥ стверджують, що вл≥тку пот≥к пац≥Їнт≥в не зменшуЇтьс€, зм≥нюЇтьс€ характер скарг.

ќтруЇнн€

ѕерша л≥тн€ небезпека, про €ку попереджають л≥кар≥ — отруЇнн€. ўоб не отруњтис€, л≥кар≥ д≥Їтологи рекомендують не вживати «вчорашню» њжу. Ќ≥€к≥ салати не можуть збер≥гатис€ б≥льше доби, нав≥ть у холодильнику. ќвоч≥ та фрукти вл≥тку сл≥д ретельно мити, по можливост≥ в проточн≥й вод≥, щоб змити вс≥ н≥трати ≥ пил.  исломолочн≥ продукти сл≥д обов'€зково ховати в холодильник, ≥накше нав≥ть сам≥ корисн≥ бактер≥њ почнуть розмножуватис€ в геометричн≥й прогрес≥њ ≥ перестануть бути «здоровими».

ќсобливу увагу сл≥д прид≥литио сирому м'€су та риб≥, €к≥ на спец≥ можуть з≥псуватис€ нав≥ть по дороз≥ додому, тому дл€ њх транспортуванн€ краще використовувати сумку-холодильник. ≤ н≥€ких б≥фштекс≥в ≥з кров'ю! Ќакоп≥вшес€ в м'€с≥ м≥кроби на сковор≥дц≥ гинуть не вс≥Їњ арм≥Їю разом, т≥, що були не з самого краю, забираютьс€ подал≥ вглиб ≥ там спок≥йн≥с≥нько розмножуютьс€.

ѕеред тим €к з'њсти що-небудь на вулиц≥ вл≥тку, не забувайте вимити руки або хоча б протр≥ть њх дезинф≥куючою серветкою.

«астуди

як би дивно це не було, але вл≥тку дуже легко застудитис€. ¬≥руси вл≥тку атакують нас так само, €к ≥ взимку, особливо частими з них бувають ринов≥руси, що викликають нежить, ротав≥руси, €к≥ провокують кишковий грип, ≥ аденов≥руси (запаленн€ горла, висока температура, опухл≥ л≥мфовузли).

Ќебезпечн≥ вл≥тку ≥ кондиц≥онери, €к≥ тепер встановлюють у вс≥х магазинах ≥ громадських закладах. –≥зка зм≥на температури, коли ми з спеки раптово потрапл€Їмо в холод, послаблюЇ адаптивн≥ сили орган≥зму.

Ќа спец≥ небезпечно пити крижан≥ напоњ та њсти морозиво великими шматками. –≥зке охолодженн€ глотки актив≥зуЇ др≥маюч≥ на слизов≥й в≥руси.

јлерг≥€

¬л≥тку все цв≥те ≥ пов≥тр€ наповнене пилком самих р≥зних рослин, а це може викликати сезонну алерг≥ю — пол≥ноз. Ќайчаст≥шим симптомом такоњ алерг≥њ Ї кон'юктив≥т, €кий про€вл€Їтьс€ в 80% випадк≥в. ўоб запоб≥гти цим неприЇмним про€вам краще заздалег≥дь проконсультуватис€ з≥ своњм л≥карем, €кий порекомендуЇ в≥дпов≥дний антиг≥стам≥нний препарат.

≤ ще - може здатис€, що л≥тн€ спека корисна дл€ тих, хто мр≥Ї скинути вагу: жирного не хочетьс€, та й взагал≥ апетит не такий зв≥р€чий. «ате ввечер≥ в≥н дасть знати про себе з подвоЇною силою! ¬гамуйте голод легкими салатами, шматочком в≥двареноњ риби чи м'€са.

¬≥дм≥нного ¬ам л≥тнього в≥дпочинку!