¬иховати в соб≥ впевнен≥сть Ч можливо!
¬иховати в соб≥ впевнен≥сть Ч можливо!
¬иховати в соб≥ впевнен≥сть Ч можливо!

Ѕ≥льш≥сть людей в переб≥гу житт€ упускаЇ ц≥кав≥ можливост≥ або не реал≥зовуЇ нам≥чен≥ плани т≥льки лише тому, що зайво сумн≥валис€ в соб≥. Ќе зможу, не впораюс€, це мен≥ не по зубах... ѕри цьому в≥дчувають так≥ люди сильний дискомфорт, перебуваючи в т≥н≥ ≥нших. “ак, впевнен≥сть в соб≥ не кожному дана в≥д природи, але њњ можна виховати ≥ змоделювати.

≤ хоч шл€х у такоњ справи непростий, але результати варт≥ зусиль. «в≥дки кор≥нн€ нашоњ невпевненост≥? «розум≥ло з дитинства. ” кожного це проходило за ≥ндив≥дуальною схемою: в≥д когось батьки занадто багато вимагали або пор≥внювали з б≥льш вдалими друз€ми або сестрами-братами. —умн≥ви у власних силах, страх потрапити в см≥шне становище ≥ оч≥куванн€ осуду з боку оточуючих Ч все це стоњть перепоною на шл€ху до життЇвих усп≥х≥в ≥ губить наш≥ таланти.

ўоб стати впевненою у соб≥ людиною, потр≥бно почати з самооц≥нки. ¬с€ проблема саме в н≥й. «абудьте все, що вам говорили ран≥ше про ваш≥ дос€гненн€, або, в≥рн≥ше, њх в≥дсутн≥сть.  оли у людини низька самооц≥нка, вона не може брати на себе в≥дпов≥дальн≥сть, тому що до к≥нц€ не впевнена у власних силах ≥ не може побачити в соб≥ майстра в €к≥йсь сфер≥.

якщо вам не вистачаЇ впевненост≥ в соб≥, спробуйте застосувати де€к≥ ефективн≥ вправи, але проробл€йте њх регул€рно, зробивши своЇю звичкою.

¬≥дуч≥тьс€ пор≥внювати себе з ≥ншими. якщо ви будете пор≥внювати зарплату ол≥гарх≥в ≥ свою, то, звичайно, ви залишитес€ в програш≥. Ќе намагайтес€ нав≥ть робити цього.

Ќавч≥тьс€ пишатис€ собою: хвал≥ть себе за найменш≥ д≥њ, ≥ нав≥ть коли немаЇ приводу дл€ похвали. ¬инесли см≥тт€ Ч молодець, полили вазон Ч розумниц€, ф≥льм подивилис€ Ч в≥дм≥нно. ј за велик≥ дос€гненн€ варто хвалити себе подв≥йно. √оловне Ч навчитис€ бачити њх у себе! «авед≥ть щоденник, в €кому записуйте вс≥ своњ Ђгордост≥ї ≥ перечитуйте його пер≥одично, нагадуючи своњй св≥домост≥, €кий ви молодець!

–озширте дл€ себе зону комфорту. √ул€йте там, де ви любите, ход≥ть в т≥ ресторани, €к≥ вам подобаютьс€. ≤ не засиджуйтес€ дома, таким чином ви зупин€Їте себе в життЇвому розвитку. ѕостарайтес€ займатис€ своњми захопленн€ми на люд€х: €кщо читати Ч то в б≥бл≥отец≥, ф≥льм Ч в к≥нотеатр≥, живопис Ч до музею, спорт Ч в спортивний комплекс ≥ т.д.

ƒл€ розвитку впевненост≥ в соб≥ дуже важливе ум≥нн€ п≥дтримати будь-€ку розмову, а дл€ цього сл≥д розвиватис€ всеб≥чно. —л≥дкуйте за своЇю мовою Ч вона повинна бути поставленою, ч≥ткою ≥ впевненою. ѕрид≥л€йте максимум уваги сп≥врозмовнику, сп≥лкуйтес€ на теми, ц≥кав≥ вам обом. Ѕудьте щир≥ з людьми!

Ћюбов до себе Ч це дуже важливо дл€ впевненост≥. ѕрипин≥ть критикувати себе, називати дурним, невдахою. ј всю критику, вит≥каючу в≥д оточуючих, сприймайте через призму здорового егоњзму.

¬изначте дл€ себе Ч що ви чекаЇте в≥д житт€. «розум≥ти своњ принципи ≥ ц≥л≥ - це п≥вшл€ху до впевненост≥. —клад≥ть план дос€гненн€ цих ц≥лей, по пунктах, ≥, дос€гнувши нав≥ть найменшоњ мети, хвал≥ть себе.

«авжди пам'€тайте, що ви Ч людина, г≥дна поваги. ≤ €кщо ви будете рухатис€ вперед, не звертаючи уваги на думку оточуючих, то станете впевненою у соб≥ ≥ усп≥шною людиною!


04.11.2013