„им загрожуЇ здоров'ю нос≥нн€ золотих прикрас?
„им загрожуЇ здоров'ю нос≥нн€ золотих прикрас?
„им загрожуЇ здоров'ю нос≥нн€ золотих прикрас?

Ќе секрет, що будь-€кий метал впливаЇ на орган≥зм людини. «окрема золото вчен≥ вже давно перестали вважати просто дорогоц≥нним металом. –озгл€немо, шкодить воно чи, навпаки, надаЇ благотворний ефект.

« древн≥х час≥в прикраси з золота могли соб≥ дозволити т≥льки царськ≥ особи або люди самого високого званн€. ћаги приписували золоту незвичайн≥ властивост≥ ≥ називали його металом —онц€, а також пров≥дником енерг≥њ цього небесного т≥ла. ¬важалос€, що своњ позитивн≥ маг≥чн≥ властивост≥ золото надаЇ на щедрих, великодушних, усталених людей, з певними ц≥л€ми ≥ в €ких склалис€ життЇв≥ ≥деали, на людей, що любл€ть подорожувати.

ѕрот€гом стол≥ть вчен≥ вивчали вплив золота на орган≥зм людини ≥ ви€вилос€, що воно може бути дуже р≥зним. ƒалеко не м≥фом Ї ​​≥ алерг≥чна реакц≥€ на золот≥ прикраси. ¬ ход≥ досл≥джень з'€сувалос€, що саме по соб≥ золото в чистому вигл€д≥ нейтральне дл€ людини. Ќебезпека криЇтьс€ в р≥зних дом≥шках (л≥гатура), €к≥ використовуютьс€ дл€ створенн€ сплав≥в р≥зних проб. ƒл€ доданн€ золоту м≥цност≥ в нього можуть додавати ср≥бло, м≥дь, цинк, н≥кель. ќсобливо алергенним Ї н≥кель, заборонений у багатьох крањнах.

ѕевна к≥льк≥сть золота Ї в орган≥зм≥ кожного з нас Ч близько 10 мг. ÷е нав≥ть не фантастика Ч факт! «вичайно вс€ ц€ к≥льк≥сть знаходитьс€ в нас не Їдиним шматком, а р≥вном≥рно розпод≥лено по кров≥, тканинах ≥ к≥стках.

Ћ≥куванн€ золотом

Ќародна медицина знаЇ чимало способ≥в л≥куванн€ золотом. ™ методи, коли треба приймати золоту воду, золотом л≥кують р≥зн≥ пухлини, артрити, використовують дл€ омолодженн€. « упевнен≥стю можна сказати, що цей благородний метал покращуЇ пам'€ть, нормал≥зуЇ обм≥н речовин. ” той же час позитивний вплив золота на орган≥зм вивчено не до к≥нц€.

Ќебезпека золота

Ќов≥ технолог≥њ допомагають б≥льше д≥знатис€ про вплив золота на здоров'€. „и може просте нос≥нн€ золотих прикрас завдати шкоди людин≥?

Ќещодавно канадськ≥ фах≥вц≥ пов≥домили, що золот≥ прикраси можуть призвести до депрес≥њ. ” ход≥ випробувань було встановлено, що при контакт≥ з шк≥рою золото негативно впливаЇ на нервову систему людини, упов≥льнюЇ обм≥н речовин, пог≥ршуЇ настр≥й. Ќе рекомендуЇтьс€ носити золот≥ прикраси люд€м з нест≥йкою псих≥кою.

“акож золото протипоказано еп≥лептикам. ¬и€вл€Їтьс€, блиск ≥ мерехт≥нн€ золотих прикрас може викликати напад.

¬се це не означаЇ, що потр≥бно зовс≥м в≥дмовл€тис€ в≥д золотих прикрас, але зн≥мати њх, принаймн≥, на н≥ч. Ѕ≥льш корисним дорогоц≥нним металом з точки зору медицини Ї ср≥бло, €ке здатне заспокоњти нервову систему ≥ нав≥ть знизити артер≥альний тиск.


02.11.2013