„и дов≥р€Їте ви м≥фам про ваг≥тн≥сть?
„и дов≥р€Їте ви м≥фам про ваг≥тн≥сть?
„и дов≥р€Їте ви м≥фам про ваг≥тн≥сть?

¬аг≥тн≥сть Ч чудовий стан ж≥нки, €кий прот€гом стол≥ть в €к≥йсь м≥р≥ нав≥ть обожнюЇтьс€ людьми. јле разом з трепетним ставленн€м навколо ваг≥тност≥ народилос€ безл≥ч м≥ф≥в, прикмет ≥ забобон≥в, в≥рити €ким з науковоњ точки зору просто см≥шно. “а й Ђдоброзичливц≥вї з корисними порадами навколо завжди вистачаЇ. ¬се це у багатьох майбутн≥х мам викликаЇ тривогу або нав≥ть страх.

—ьогодн≥ спробуЇмо роз≥братис€, у що варто в≥рити, а в що Ч н≥. ѕредставл€Їмо найпоширен≥ш≥ м≥фи про ваг≥тн≥сть.

–анкова нудота на думку багатьох означаЇ, що дитина недоотримуЇ нормальне харчуванн€

Ќасправд≥ нудота вранц≥ Ч найб≥льш поширена характеристика першого триместру ваг≥тност≥. Ќудити може в≥д запаху, виду або нав≥ть думок про њжу. јле це не прив≥д дл€ занепокоЇнн€. Ќав≥ть €кщо на початку ваг≥тност≥ ви втрачаЇте у ваз≥, це ще не говорить, що ваш малюк погано харчуЇтьс€. Ќа€вн≥сть гарного здоров'€ до ваг≥тност≥ Ч запорука нормального харчуванн€ плоду.  онсультац≥€ л≥кар€-г≥неколога з цього питанн€ потр≥бна т≥льки в тому випадку, €кщо нудота супроводжуЇтьс€ р€сною блювотою ≥ великою втратою ваги.

¬аг≥тн≥сть ≥ секс Ч пон€тт€ несум≥сн≥

Ќасправд≥ в≥дмовитис€ в≥д сексу потр≥бно т≥льки в раз≥ п≥двищеного ризику невинушиваност≥ ваг≥тност≥ або у вас вже були передчасн≥ пологи.

Ќа час ваг≥тност≥ треба припинити зан€тт€ спортом

‘≥зичн≥ вправи зб≥льшують витривал≥сть. ѕоки ваш≥ тренуванн€ не стануть вас втомлювати або не почнуть викликати задишку, можете см≥ливо тренуватис€.

ѕ≥д час ваг≥тност≥ сл≥д звести до м≥н≥мумум користуванн€ м≥крохвильовими печами, моб≥льними телефонами ≥ комп'ютером

¬чен≥ в ход≥ численних досл≥джень довели, що використанн€ комп'ютер≥в п≥д час ваг≥тност≥ абсолютно безпечно. “е ж саме в≥дноситьс€ ≥ до моб≥льних телефон≥в. « обережн≥стю потр≥бно поставитис€ до м≥крохвильовок, €кщо в них спостер≥гаЇтьс€ €кийсь вит≥к, хоча це попередженн€ дл€ вс≥х.

Ќайбезглузд≥ш≥ м≥фи про ваг≥тн≥сть

Ќе можна стригти волосс€, бо можуть початис€ передчасн≥ пологи

÷€ прикмета своњм кор≥нн€м с€гаЇ в глибоку дрвеность, коли вважалос€, що у волосс≥ прихована життЇва сила людини. ѕроте науков≥ досл≥дженн€ показали, що н≥€кого зв'€зку м≥ж волосс€м ≥ плодом немаЇ. ¬олосс€ Ч це всього лише тверд≥ б≥лков≥ утворенн€, €к≥ виконують з≥гр≥ваючу функц≥ю. “ому сучасн≥ мами можуть см≥ливо ходити в перукарню ≥ не бо€тис€ нашкодити малюков≥.

¬аг≥тним не можна в'€зати

Ќаш≥ пращури вважали, що €кщо ваг≥тна в'€же або шиЇ, то вона ЂзашиваЇ шл€х дитин≥ї ≥ пологи будуть важкими.  р≥м того, нитка асоц≥юЇтьс€ з пуповиною, в €к≥й може заплутатис€ малюк. ќднак все це забобони, €ким немаЇ н≥€кого по€сненн€. Ќавпаки, в'€занн€ Ч релаксуюче зан€тт€, €ке зн≥маЇ стрес ≥ даруЇ позитивн≥ емоц≥њ.

якщо сид≥ти нога на ногу, то будуть клишоног≥ д≥ти

™дина причина, по €к≥й ваг≥тн≥й не бажана така поза Ч це пог≥ршуЇ в≥дт≥к кров≥ в≥д ≥ без того навантажених н≥г. ј ось до розвитку клишоногост≥ у дитини це не маЇ н≥€кого в≥дношенн€.

Ќапевно вам знайом≥ ≥ ≥нш≥ прикмети ≥ м≥фи, пов'€зан≥ з ваг≥тн≥стю. „и варто в≥рити цим др≥мучим приказки ≥ обмежувати себе у звичних д≥€х Ч вир≥шувати вам. Ћ≥кар ≥ власна ≥нтуњц≥€ повинн≥ стати пом≥чниками в цей в≥дпов≥дальний життЇвий пер≥од.


01.11.2013