’очете здоров'€ €к по маслу?
’очете здоров'€ €к по маслу?

 оли мова заходить про рослинн≥й ол≥њ, то б≥льш≥сть наших сп≥вв≥тчизник≥в, насамперед, згадують про сон€шникову ол≥ю, доступному в кожн≥й родин≥. ’оча сьогодн≥ ми вже добре знайом≥ ≥ з оливковою, ≥ з гарбузовою ≥ з ≥ншими рослинними ол≥€ми.

” сучасному св≥т≥ людина не на жарт стурбована своњм здоров'€м ≥ збереженн€м молодост≥, тому намагаЇтьс€ включити в рац≥он найкорисн≥ш≥ продукти, ор≥Їнтуючись на калор≥йн≥сть. ≤ хоча рослинне масло — один ≥з самих калор≥йних продукт≥в на планет≥ (100 г найчаст≥ше м≥стить б≥льше 900 к≥локалор≥й), але саме воно стоњть у списку найб≥льш корисних д≥Їтичних продукт≥в.

ѕри нормальному рац≥он≥ людина щодн€ вживаЇ близько трьох столових ложок рослинного масла. ¬чен≥ визначили, що найб≥льш корисним компонентом рослинного масла Ї л≥нолева кислота. ¬же з 1970 року д≥Їтологам стало в≥домо, що л≥нолева кислота спри€Ї зниженню р≥вн€ холестерину в кров≥. ј п≥зн≥ше вченим вдалос€ встановити, що њњ споживанн€ допомагаЇ знизити ризик серцевих захворювань. “реба в≥дзначити, що в цьому питанн≥ м≥ж експертами виникли розб≥жност≥. ƒе€к≥ з них в≥дзначили, що надм≥рне споживанн€ ц≥Їњ речовини може негативно позначитис€ на здоров'њ. Ѕуло проведено нове досл≥дженн€, €ке в≥дмело ц≥ претенз≥њ.

¬чен≥ з ”н≥верситету ћ≥ссур≥ ≥ ”н≥верситету ≤лл≥нойсу в ход≥ досл≥дженн€ ви€вили, що н≥€кого зв'€зку м≥ж споживанн€м ол≥њ та п≥двищенн€м показник≥в запалень при хворобах серц€, раку, астми та артрит≥, немаЇ, €к стверджували противники частого споживанн€ ол≥й. ј от вживанн€ тваринних жир≥в, навпаки, спри€Ї розвитку запалень.

Ћ≥нолева кислота належить до класу омега-6-ненасичених жирних кислот, а майже вс≥ рослинн≥ масла на 50% складаютьс€ з ц≥Їњ речовини. ¬чен≥ рекомендують дл€ збереженн€ здоров'€ ≥ продовженн€ молодост≥ вживати по дв≥-чотири ложки рослинноњ ол≥њ на день.

Ќайкорисн≥ш≥ рослинн≥ масла

—ьогодн≥ на полиц€х супермаркет≥в розм≥стилис€ найр≥зноман≥тн≥ш≥ рослинн≥ масла, починаючи в≥д звичного сон€шникового. ≈ксперти визначили в≥с≥мку найкорисн≥ших з них.

1. ќл≥€ риж≥ю

¬она виробл€Їтьс€ з однор≥чноњ трав'€нистоњ рослини риж≥ю. «–ижикове» масло Ч це високий вм≥ст пол≥ненасичених жирних кислот, що захищають в≥д атеросклерозу. «авд€ки в≥там≥ну ≈ це також в≥дм≥нне антиоксидантний зас≥б.

2. √арбузова ол≥€

ѓњ дорожнеча по€снюЇтьс€ тим, що дл€ отриманн€ 1 л масла потр≥бно близько 35 гарбуз≥в. √арбузова ол≥€ допомагаЇ орган≥зму в≥дновлювати кл≥тини печ≥нки ≥ волод≥Ї насиченим, майже чорним кольором.

3.  унжутна ол≥€

Ќас≥нн€ кунжуту Ч одна з найстар≥ших приправ, в≥домих людин≥. «м≥ст м≥неральних речовин Ч цинку, фосфору ≥ особливо кальц≥ю Ч робить цей продукт надзвичайно важливим у рац≥он≥ ≥ боретьс€ з передчасним стар≥нн€м людини.

4. јрах≥сова ол≥€

¬исокий вм≥ст легкозасвоюваних рослинних б≥лк≥в ≥ жир≥в зробило арах≥сове масло основою д≥Їт дл€ зниженн€ ваги ≥ особливо попул€рним серед фотомоделей, а також людей, чи€ трудова д≥€льн≥сть пов'€зана з великими ф≥зичними та розумовими навантаженн€ми.

5. ќл≥€ з виноградних к≥сточок

” ход≥ досл≥джень було ви€влено, що екстракт, багатий пол≥фенолами, допомагаЇ в боротьб≥ з дегенеративними захворюванн€ми центральноњ нервовоњ системи, такими, наприклад, €к хвороба јльцгеймера.

6. Ћьн€на ол≥€

÷е рослинне масло багате в≥там≥нами A, E, F, м≥нералами ≥, найголовн≥ше, жирними кислотами, €к≥ орган≥зм людини не здатний виробл€ти сам. «а зм≥стом ненасичених жирних кислот льн€не масло в 2 рази перевершуЇ риб'€чий жир.

7.  едрова ол≥€

¬чен≥ ви€вили, що до складу кедрових гор≥х≥в входить б≥льше б≥лка, н≥ж у м'€со, при цьому кедровий б≥лок засвоюЇтьс€ орган≥змом людини практично повн≥стю.

8. ќл≥€ волоського гор≥ха

«а своЇю поживн≥стю волоськ≥ гор≥хи р≥вн≥ з молокм, ​​м'€сом ≥ рибою. “ому вживати њх рекомендують, перш за все, при великих ф≥зичних навантаженн€х, а також хворим ≥ ослабленим люд€м. ÷≥нн≥сть ол≥њ по€снюЇтьс€ ще ≥ на€вн≥стю в €драх гор≥ха грубоњ кл≥тковини ≥ лушпинн€, €ка через велику к≥льк≥сть дубильних речовин допомагаЇ робот≥ п≥дшлунковоњ залози та печ≥нки.