9 п≥дручних засоб≥в дл€ здоров'€
9 п≥дручних засоб≥в дл€ здоров'€
9 п≥дручних засоб≥в дл€ здоров'€

 ожен з нас хоча б раз у житт≥ опин€вс€ в ситуац≥њ, коли раптово прихопив зуб або почавс€ шлунковий розлад, а н≥€ких л≥карських засоб≥в п≥д рукою не ви€вилос€. ѕри невеликих недугах корисно знати, €к≥ з домашн≥х засоб≥в допоможуть швидко ≥ ефективно впоратис€ з проблемою.

” той же час фах≥вц≥ попереджають, що при використанн≥ будь-€ких домашн≥х засоб≥в треба порадитис€ з л≥карем.

1.  ур€чий бульйон

« давн≥х час≥в кур€чий суп зарекомендував себе €к ефективний зас≥б при л≥куванн≥ застуди, особливо у д≥тей. ÷€ страва Ї не просто з≥гр≥ваючою ≥ поживною, а й, за п≥дтвердженн€м наукових досл≥джень, допомагаЇ знизити активн≥сть б≥лих кров'€них т≥лець, €к≥ викликають простудн≥ симптоми.

2. √воздикове масло

√воздикове масло Ч джерело евгенолу, природного болезаспок≥йливого ≥ антибактер≥ального засобу. ќсобливо часто народна медицина застосовуЇ гвоздикове масло дл€ л≥куванн€ зубного болю. Ќайчаст≥ше застосовують пару крапель гвоздикового масла, розбавлених в чайн≥й ложц≥ оливковоњ ол≥њ, €кими промокають медичну вату ≥ прикладають до хворого м≥сц€. –азом з тим застосуванн€ гвоздикового масла вимагаЇ дотриманн€ де€ких пересторог. “ак, нерозбавлене гвоздикове масло в контакт≥ з ротовою порожниною може викликати печ≥нн€, пошкодженн€ тканини ≥ нерв≥в, б≥ль. …ого не рекомендуЇтьс€ застосовувати при пошкодженн≥ шк≥ри.

3. ’арчова сода

як правило, харчова сода, або б≥карбонат натр≥ю, Ї основним ≥нгред≥Їнтом в багатьох антацидах, що продаютьс€ без рецепту. ѓњ д≥€ заснована на х≥м≥чн≥й реакц≥њ з надлишком кислоти в шлунку, що призводить до б≥льш нейтрального рЌ у шлунку. Ћегкий содовий розчин допоможе легко ≥ швидко впоратис€ з розладом шлунка.

4. ћолоко

Ќезбиране молоко часто використовуЇтьс€ дл€ л≥куванн€ герпесу. Ћихоманка на губах викликаЇтьс€ в≥русом простого герпесу, тому вил≥кувати њњ не можна. јле скоротити час загоЇнн€ ц≥лком можливо. ћонокапр≥н, що м≥ститьс€ в ц≥л≥сному молоц≥, здатний швидко позбавити в≥д непривабливих ≥ хворобливих бульбашок на губ≥. ћонокапр≥н зменшить активн≥сть в≥русу, а молоко спри€Ї загоЇнню уражених д≥л€нок.

5. ћед

Ќапевно, смачн≥шого л≥куванн€ хворого горла не знайти. ƒоведено наукою, що мед €к самост≥йний зас≥б або в поЇднанн≥ з ≥мбирним чаЇм ≥ лимоном Ї засобом, €кий ефективний наст≥льки ж, €к ≥ сиропи в≥д кашлю. ћед пом'€кшуЇ б≥ль у горл≥ ≥ зменшуЇ напади кашлю.

6. ќцет

¬и€вл€Їтьс€, оцет полегшуЇ подразненн€ на шк≥р≥, викликан≥ надм≥рною д≥Їю сонц€. «вичайно, краще перед засмагою використовувати сонцезахисн≥ креми, але €кщо це не вдалос€, то розбавлений оцет допоможе охолодити шк≥ру. ћожна на н≥ч накласти на д≥л€нки т≥ла, постраждал≥ в≥д сон€чних оп≥к≥в, змочений оцтовим розчином рушник.

7. —котч

÷е може здатис€ дивним, але науково доведено, що скотч добре допомагаЇ загоЇнню в≥ддалених бородавок. як правило, дл€ загоЇнн€ бородавки йде близько 28 дн≥в. ƒосл≥дженн€ показало, що застосовуючи метод скотча, бородавки зникають у 85% випадк≥в. ƒл€ цього треба покрити бородавку скотчем на 6 дн≥в, пот≥м зн€ти скотч, намочити бородавку ≥ по можливост≥ видалити шк≥рку пемзою. ћожна ще на добу наклењти скотч ≥ повторити процедуру.

8. ƒит€ча присипка

÷ей зас≥б часто використовуЇтьс€ дл€ маскуванн€ жирного волосс€. «вичайно, краще прийн€ти душ, але бувають випадки, коли це неможливо. “од≥ можна вз€ти чайну ложку присипки, розпод≥лити њњ по волоссю греб≥нцем або руками.

9. ќливкова ол≥€

Ќародна медицина часто використовуЇ оливкову ол≥ю дл€ л≥куванн€ болю у вус≥. ѕерев≥рено, що тепла оливкова ол≥€ заспокоюЇ запалене середнЇ вухо, зменшуЇ б≥ль, викликаний блокуванн€м слизу в трубц≥, що вир≥внюЇ тиск пов≥тр€ по обидв≥ сторони барабанноњ перетинки.


25.10.2013