оли робити тест на ваг≥тн≥сть?
 оли робити тест на ваг≥тн≥сть?
 оли робити тест на ваг≥тн≥сть?

” наш час кожна ж≥нка, €ка плануЇ ваг≥тн≥сть, може не чекати 2–3 м≥с€ц≥, поки њњ стан п≥дтвердить л≥кар-г≥неколог. “епер достатньо придбати в аптец≥ тест на ваг≥тн≥сть, €кий вже через два тижн≥ зачатт€ здатний визначити на€вн≥сть або в≥дсутн≥сть ваг≥тност≥. Ќаск≥льки можна дов≥р€ти тесту ≥ коли його можна застосовувати?

—учасн≥ тести на ваг≥тн≥сть заснован≥ на ви€вленн≥ в сеч≥ гормону ’√Ћ. як т≥льки починаЇ утворюватис€ плацента, вона вид≥л€Ї специф≥чний хор≥он≥чний гормон, €кий блокуЇ функц≥ю €Їчник≥в по виробленню €йцекл≥тин, запоб≥гаючи тим самим повторну ваг≥тн≥сть. ’ор≥он≥чний гонадотроп≥н (’√Ћ) — це найважлив≥ший показник на€вност≥ ваг≥тност≥, а також њњ теч≥њ! ÷ей гормон починаЇ продукуватис€ тканиною хор≥она (плацентою) в≥дразу п≥сл€ ≥мплантац≥њ (впровадженн€ в слизову матки) ембр≥она, тобто вже на 7-й день п≥сл€ запл≥дненн€ €йцекл≥тини.

Ќа самому початку р≥вень ’√Ћ п≥двищуЇтьс€ поступово, стаб≥льно подвоюючись кожн≥ два дн≥. ћаксимальна концентрац≥€ ’√Ћ дос€гаЇтьс€ на 8Ц11 тижн€х ваг≥тност≥, а пот≥м знову знижуЇтьс€.

’√Ћ - гл≥копротењн, що складаЇтьс€ з двох субстанц≥й. ƒл€ оц≥нки р≥вн€ цього гормону в кл≥н≥ках використовуЇтьс€ тест на ун≥кальну бета-субстанц≥ю, а в звичайних тестах (смужках) дл€ швидкоњ д≥агностики ваг≥тност≥, €к правило, використовуЇтьс€ менше специф≥чний тест.

” кров≥ р≥вень бета-’√Ћ в два рази вище, н≥ж у сеч≥, тому д≥агностувати ваг≥тн≥сть за анал≥зом кров≥ можна вже на 6Ц10 день п≥сл€ запл≥дненн€. ” сеч≥ ж достатн€ концентрац≥€ дос€гаЇтьс€ на 1Ц2 дн≥ п≥зн≥ше.

÷е означаЇ, що вже за к≥лька дн≥в до оч≥куваноњ дати початку менструац≥њ в орган≥зм≥ ж≥нки з'€вл€ютьс€ сл≥ди ’√Ћ, €к≥ ≥ можна д≥агностувати в сеч≥ спец≥альними тест-смужками вже з 1-го дн€ затримки.

“ак стверджують виробники тест≥в. ќднак проведен≥ досл≥дженн€ показали, що все не так просто. « 18 вид≥в експрес-тест≥в на ваг≥тн≥сть було ви€влено, що т≥льки один з них досить чутливий дл€ ви€вленн€ р≥вн€ ’√Ћ на цьому терм≥н≥.

 оли ж робити тест на ваг≥тн≥сть?

Ћ≥кар≥ рекомендують використовувати тест приблизно через тиждень п≥сл€ передбачуваноњ дати початку менструац≥њ. —аме до цього часу в сеч≥ б≥льшост≥ ваг≥тних накопичуЇтьс€ достатньо ’√Ћ дл€ того, щоб його м≥г ви€вити тест. «вичайно, позитивну в≥дпов≥дь можна отримати вже ≥ на 7-й день п≥сл€ овул€ц≥њ, леа й на 10Ц12 день можуть бути помилково негативн≥ результати. ÷е означаЇ, що €кщо тест дав негативний результат, але менструац≥€ так ≥ не розпочалас€, Ї сенс зробити повторний тест ще через пару дн≥в.†