ўо необх≥дно дит€чим к≥сткам?
ўо необх≥дно дит€чим к≥сткам?
ўо необх≥дно дит€чим к≥сткам?

«доров'€ дитини Ч найголовн≥ше завданн€ батьк≥в. ќсобливо важливо звернути увагу на зм≥цненн€ к≥стковоњ системи, неправильний розвиток €коњ загрожуЇ неприЇмними насл≥дками у дорослому житт≥.

ўо допоможе зм≥цнити к≥стки дитини? ѕерша в≥дпов≥дь, €ка приходить в голову Ч кальц≥й. ћи вс≥ з дитинства звикли, що бабус≥ ≥ мами годували нас сиром та кеф≥ром, продуктами, збагаченими кальц≥Їм. ѕроте нещодавно американськ≥ вчен≥ п≥д кер≥вництвом професора пед≥атр≥њ —т≥вена јбрамса з медичного коледжу в ’'юстон≥ встановили, що здоров'€ дит€чих к≥сток багато в чому залежить ще й в≥д присутност≥ магн≥ю.

Ѕез сумн≥ву кальц≥й Ї важливим продуктом дл€ побудови к≥стковоњ тканини д≥тей та п≥дл≥тк≥в. ќднак не менш важливим Ї ≥ магн≥й. –ан≥ше вже була доведена його роль у в≥дношенн≥ дорослих, але його д≥€ на к≥стки д≥тей була недооц≥нена. “епер вчен≥ виправили це ≥ рад€ть батькам стежити, щоб у дит€чому рац≥он≥ завжди був присутн≥й магн≥й.

ўоб довести значенн€ магн≥ю, вчен≥ провели досл≥дженн€, в €кому вз€ли участь 63 здорових дитини в≥ком в≥д 4 до 8 рок≥в. ÷≥ д≥ти не приймали н≥€ких пол≥в≥там≥н≥в ≥ б≥олог≥чних добавок ≥ прот€гом усього часу досл≥дженн€ вели щоденник харчуванн€.

¬чен≥ перев≥р€ли, ск≥льки кальц≥ю ≥ магн≥ю отримують д≥ти ≥з звичайною њжею ≥ €ка в них щ≥льн≥сть к≥сток. ўоб визначити р≥вень кальц≥ю ≥ магн≥ю в орган≥зм≥, у д≥тей брали анал≥з кров≥. «а допомогою спец≥ального рентген≥вського обстеженн€ оц≥нювали м≥неральний склад ≥ щ≥льн≥сть к≥сток.

” ход≥ досл≥дженн€ вчен≥ з'€сували, що у д≥тей, €к≥ вживали б≥льше продукт≥в, багатих магн≥Їм, к≥стки були м≥цн≥ш≥ ≥ б≥льш щ≥льн≥. ¬исновком даного досл≥дженн€ маЇ стати те, що кр≥м молока, багатого кальц≥Їм, але з малим вм≥стом магн≥ю, дитин≥ потр≥бно давати продукти, в €ких цей м≥нерал м≥ститьс€ в достатн≥х к≥лькост€х. Ќайб≥льш корисними з них Ї нас≥нн€, гарбузове нас≥нн€, овес, кешью, темний шоколад, зелений салат, банани.


18.10.2013