„ому нас часто ос€ваЇ п≥д час прийому душу?
„ому нас часто ос€ваЇ п≥д час прийому душу?
„ому нас часто ос€ваЇ п≥д час прийому душу?

≤нод≥ ми годинами, дн€ми або м≥с€ц€ми ламаЇмо голову над створенн€м потр≥бноњ ≥дењ, а вона в≥дв≥дуЇ нас зовс≥м раптово в найнеспод≥ван≥ших м≥сц€х, наприклад в душ≥. ¬и€вл€Їтьс€ ≥снуЇ наукове по€сненн€ тому, чому нас ос€ваЇ в найб≥льш непередбачуван≥ моменти житт€.

≤ неправий буде той, хто стверджуЇ, що творче мисленн€ Ч процес непередбачуваний. Ќасправд≥ все п≥дпор€дковуЇтьс€ строго певним законам. ƒоказ цьому факту знайшов доктор наук в област≥ невролог≥њ з ћассачусетського ≥нституту ≈лл≥с ‘лаЇрт≥, €кий визначив, що креатив Ђпреї з нас з особливою силою в наступн≥ моменти:

Ч  оли мозок вид≥л€Ї велику к≥льк≥сть дофам≥ну. ј спри€ють цьому ф≥зичн≥ вправи, музика, що доставл€Ї задоволенн€, а також приЇмний теплий душ.

ƒофам≥н Ч речовина, €ка зд≥йснюЇ передачу нервових ≥мпульс≥в у мезол≥мб≥чноњ шл€хи мозку, €кий в≥дпов≥даЇ за про€в задоволенн€. „им вище р≥вень дофам≥ну Ч тим €скрав≥ше в≥дчутт€.

Ч —тан релаксу, повного розслабленн€. ÷е т≥ р≥дк≥сн≥ моменти, коли ми дозвол€Їмо мозку в≥дпочити, занурюЇмос€ в себе, де нас ≥ чекають ц≥ сам≥ неспод≥ван≥ р≥шенн€. ƒе€к≥ напевно пом≥чали, що ос€€нн€ приходить у п≥всн≥ або в стан≥ легкого алкогольного сп'€н≥нн€. ƒо реч≥, алкоголь, €к ≥ н≥котин, спри€Ї посиленому виробленню дофам≥ну ≥ блокуюЇ його руйнуванн€ п≥сл€ наданн€ ним оч≥куваного ефекту Ч задоволенн€.

Ч  оли ми н≥ на чому не концентруЇмос€ ≥ нав≥ть розс≥€н≥. якщо в≥двол≥ктис€ на щось не дуже важливе, то мозок отримуЇ перерву, що дозвол€Ї п≥дсв≥домост≥ творчо п≥д≥йти до проблеми.

“епер зрозум≥ло, чому в розслабленому стан≥ або в неуважност≥, отримавши дозу дофам≥ну, найц≥кав≥ш≥ ≥дењ приход€ть нам в голову саме в душ≥. “епер перед нами стоњть найважлив≥ше завданн€ - в €кому б м≥сц≥ нас не в≥дв≥дала ген≥альна думка, треба постаратис€ не дати њй зникнути без сл≥ду.


17.10.2013