Ќав≥що потр≥бен генетичний анал≥з?
Ќав≥що потр≥бен генетичний анал≥з?
Ќав≥що потр≥бен генетичний анал≥з?

ўе к≥лька дес€тил≥ть тому передбачити майбутнЇ здоров'€ людини ≥ њњ нащадк≥в по ƒЌ  т≥льки мр≥€лос€. —ьогодн≥ ж в медичн≥й практиц≥ став доступний генетичний анал≥з, €кий дозвол€Ї з≥брати ≥нформац≥ю про стан здоров'€ хворого та прогноз його захворюванн€, що отримати ≥ншим способом неможливо.

—учасна медицина, досл≥джуючи аномал≥њ генних структур, часто дозвол€Ї поставити правильний д≥агноз ≥ передбачити проблеми з≥ здоров'€м потомства.

ўо таке генетичний анал≥з?

ўе шк≥льн≥ уроки б≥олог≥њ пов≥дали нам, що вс€ ≥нформац≥€ про людину, њњ зовн≥шн≥сть, характер, схильн≥сть до хвороб, зашифрована в молекул≥ ƒЌ . ƒЌ , щ≥льно упакован≥ в хромосомах, м≥ститьс€ у вс≥х живих кл≥тинах орган≥зму, кр≥м зр≥лих еритроцит≥в.

√енетичний анал≥з Ч метод розшифровки генетичноњ ≥нформац≥њ.

 оли необх≥дний генетичний анал≥з?

  • ƒл€ вибору найоптимальн≥шого л≥куванн€ залежно в≥д д≥агнозу ≥ конкретноњ аномал≥њ на генному р≥вн≥,
  • дл€ визначенн€ ймов≥рност≥ спадкових захворювань ≥ своЇчасного контролю за станом здоров'€ дл€ попередженн€ проблем,
  • дл€ визначенн€ ризику спадкових захворювань у потомства ≥ близьких родич≥в,
  • генетичний анал≥з використовуЇтьс€ при плануванн≥ с≥м'њ дл€ ви€вленн€ ризику по€ви на св≥т дитини з вродженою патолог≥Їю,
  • дл€ визначенн€ особистост≥ людини, батьк≥вства, схильност≥ до повноти, розробц≥ спец≥альноњ д≥Їти ≥ рекомендац≥й з корекц≥њ способу житт€, виход€чи з генетичного ризику розвитку певних захворювань.

” чому суть генетичного анал≥зу?

ƒаний метод д≥агностики передбачаЇ в першу чергу ретельне вивченн€ ≥стор≥њ захворюванн€ хворого ≥ захворювань в його с≥м'њ серед близьких родич≥в. ѕри п≥дготовц≥ до генетичному анал≥зу пац≥Їнт повинен бути готовий до того, що л≥кар≥ попрос€ть його скласти генеалог≥чне дерево.

¬ивчивши отриман≥ дан≥, фах≥вц≥ робл€ть висновок про необх≥дн≥сть проведенн€ анал≥зу генетичного матер≥алу.

¬ласне генетична проба пол€гаЇ в анал≥з≥ зразка кров≥ дл€ визначенн€ патолог≥њ в генних структурах - генах ≥ хромосомах. ¬и€вивши певн≥ аномал≥њ, л≥кар≥ розробл€ють рекомендац≥њ, €к≥ дозвол€ють пац≥Їнтов≥ краще представл€ти ≥ прогнозувати своЇ майбутнЇ, робити б≥льш конкретн≥ ≥ реальн≥ плани, обговорити отриману ≥нформац≥ю з с≥м'Їю.


15.10.2013