5 м≥ф≥в про травленн€
5 м≥ф≥в про травленн€

« травленн€м пов'€зано безл≥ч м≥ф≥в, багато з €ких досить давн≥, але до цих п≥р не розв≥юютьс€. ѕропонуЇмо найпоширен≥ш≥ з них.

1. ѓжа перетравлюЇтьс€ в шлунку

—травох≥д €вл€Ї собою конвеЇр довжиною в 40 м, ≥ на кожн≥й його д≥л€нц≥ йде переробка њж≥. —початку ми пережовуЇмо ≥ ковтаЇмо њжу, а стравох≥д перистальтичними рухами в≥дправл€Ї в шлунок. “ам њжа змочуЇтьс€ шлунковим соком, по сут≥, сол€ною кислотою, €ка вбиваЇ вс≥ м≥кроби. ¬иходить, що головна функц≥€ шлунка пол€гаЇ у знищенн≥ бактер≥ального забрудненн€ њж≥. ÷е означаЇ, що в глобальному сенс≥ в шлунку травленн€ не в≥дбуваЇтьс€.

ќсновн≥ процеси травленн€ в≥дбуваютьс€ в дванадц€типал≥й кишц≥, куди виход€ть протоки найважлив≥ших травних залоз. ѕ≥дшлункова залоза вид≥л€Ї ферменти, €к≥ впливають на вуглеводи, б≥лки ≥ жири у склад≥ њж≥. ∆овчний м≥хур перетворюЇ жовч на др≥бн≥ крапельки ≥ емульгуЇ жир, €кий опинивс€ в нашому орган≥зм≥. —аме у дванадц€типал≥й кишц≥ њжа перетворюЇтьс€ на прост≥ речовини, €к≥ легко засвоюютьс€ орган≥змом.

2.  васол€ ≥ горох — сам≥ газоутворююч≥ продукти

” д≥йсност≥ гази Ч це результат х≥м≥чного процесу взаЇмод≥њ травних фермент≥в та ≥нгред≥Їнт≥в, €к≥ надход€ть разом з њжею. ¬ид≥л€ють гази ≥ бактер≥њ, що живуть в нашому кишечнику. “ому газоутворенн€ Ч це ц≥лком ф≥з≥олог≥чний процес, кожна людина щодн€ в норм≥ вид≥л€Ї 2–3 л≥три газ≥в. ј самими газотв≥рними продуктами Ї т≥, €к≥ викликають брод≥нн€: виноград, квашена капуста, житн≥й хл≥б, макарони з борошна вищого сорту.

3. ћолоко Ч кращий зас≥б в≥д печ≥њ

¬≥дчутт€ печ≥њ викликаЇтьс€ викидами шлункового соку в стравох≥д, €кщо Ї проблеми з шлунком. якщо, р€туючись в≥д печ≥њ, випити молока, то в перший момент кислота д≥йсно нейтрал≥зуЇтьс€. јле це триваЇ недовго, оск≥льки дал≥ вм≥ст шлунка сквашуЇ молоко ≥ воно перетворюЇтьс€ на кисле. ј саме сквашене молоко викликаЇ нове надходженн€ шлункового соку в стравох≥д, чим ще б≥льше зб≥льшуЇ печ≥ю.

ўоб позбутис€ печ≥њ, найкраще випити слабкий содовий розчин, €кий нейтрал≥зуЇ кислоту.

4. јнанас ≥ грейпфрут спалюють жир

Ќасправд≥ продукт≥в, що спалюють жир, не ≥снуЇ. ƒе€к≥ продукти у поЇднанн≥ з кофењном на короткий час п≥двищують швидк≥сть метабол≥зму, але не допомагають знизити вагу.

5. ‘рукти та солодощ≥ Ч на десерт

Ќа д≥л≥ такий десерт може застр€гти в переповненому шлунку.  р≥м того, це може викликати бол≥ в живот≥ ≥ п≥двищене газоутворенн€ (варто згадати наш≥ в≥дчутт€ п≥сл€ традиц≥йних св€ткових заст≥ль). ‘рукти та солодощ≥ краще њсти м≥ж прийомами њж≥.