„ому лис≥ють чолов≥ки?
„ому лис≥ють чолов≥ки?

ѕроблема випаданн€ волосс€ б≥льшою м≥рою стосуЇтьс€ чолов≥к≥в, хоча зустр≥чаЇтьс€ ≥ у ж≥нок. “реба сказати, що представники сильноњ половини людства по-р≥зному ставл€тьс€ до факту свого облис≥нн€: хтось цього не пом≥чаЇ, а дл€ когось це стаЇ справжньою трагед≥Їю. Ќайголовн≥ше в цьому випадку розум≥ти, що втрату волосс€ можна зупинити, головне — бажанн€.

ѕричин, за €ких починаЇтьс€ облис≥нн€, може бути дек≥лька. –озгл€немо найпоширен≥ш≥ з них.

—падков≥сть

” цьому випадку облис≥нн€ викликаЇтьс€ андрогенами (тестостерон, диг≥дротестостерон) або геном втрати волосс€, €кий передаЇтьс€ у спадок. якщо причина саме в цьому, то облис≥нн€ може починатис€ у чолов≥к≥в п≥сл€ дос€гненн€ статевоњ зр≥лост≥. як правило, волосс€ починаЇ скорочуватис€ з скроневоњ област≥, а пот≥м в≥дбуваЇтьс€ загальне зменшенн€ густоти волос€ного покриву. —падкове облис≥нн€ може передаватис€ €к в≥д батька, так ≥ в≥д матер≥ ≥ виникати в тому випадку, €кщо в орган≥зм≥ присутн€ велика к≥льк≥сть андроген≥в.

—треси

¬с≥ стреси, €к правило, впливають на р≥зку зупинку росту волос€них фол≥кул≥в. ѕо€снюЇтьс€ це тим, що в момент стресу на шк≥р≥ голови в≥дбуваЇтьс€ стисненн€ кровоносних кап≥л€р≥в. ÷е призводить до в≥дтоку кров≥, що позначаЇтьс€ на виснаженн≥ волос€ноњ цибулини. якщо п≥д час стресу ви спробуЇте вхопитис€ за волосс€, то нав≥ть при легкому в≥дпущенн≥ ≥ розпр€мленн≥ пальц≥в у вас на долон€х залишитьс€ к≥лька волосин. Ќапевно, саме через це з'€вивс€ вираз «–вати на соб≥ волосс€». “ому варто побоюватис€ хрон≥чного нервового напруженн€, адже воно погубить не т≥льки нерви, а й волосс€.

ѕоб≥чн≥ д≥њ л≥к≥в

якщо ви пом≥тили у себе облис≥нн€, подумайте, чи не захоплюЇтес€ ви прийомом таких л≥карських препарат≥в €к асп≥рин, де€к≥ антидепресанти або сечог≥нне? ¬и€вл€Їтьс€ вони здатн≥ викликати облис≥нн€.

≈ндокринн≥ порушенн€

” цьому випадку волосс€ починають випадати через порушенн€ роботи залоз ендокринноњ системи, найчаст≥ше щитовидноњ залози. ќслабленн€ њњ д≥€льност≥ веде до облис≥нн€ лобових ≥ потиличних д≥л€нок голови. —лизистий набр€к щитовидноњ залози призводить до сухост≥ ≥ тонкощ≥ волосс€. ѕричиною облис≥нн€ може стати ≥ г≥перфункц≥€ щитовидноњ залози.

 ур≥нн€

–езультати численних досл≥джень показують, що кур≥нн€ п≥двищуЇ ризик облис≥нн€ у чолов≥к≥в. ”чен≥ Ќац≥онального “айванськоњ ”н≥верситету п≥ддали анал≥зу стан здоров'€ б≥льше 700 чолов≥к≥в у в≥ц≥ близько 65 рок≥в. –езультати анал≥зу показали, що чолов≥ки, що викурюють в середньому 20 сигарет на день, мають значне або пом≥рне облис≥нн€. ѕри з'€суванн≥ причини даного факту було встановлено, що волос€ний м≥шечок при пал≥нн≥ п≥ддаЇтьс€ руйнуванню. ј також кур≥нн€ порушуЇ циркул€ц≥ю кров≥ ≥ гормон≥в, а це спри€Ї п≥двищенню ж≥ночого гормону естраген.