як правильно переживати стреси п≥д час ваг≥тност≥?
як правильно переживати стреси п≥д час ваг≥тност≥?
як правильно переживати стреси п≥д час ваг≥тност≥?

ƒобре в≥домий факт, що стрес протипоказаний при ваг≥тност≥. ќднак природа влаштувала так, що ваг≥тн≥сть триваЇ ц≥лих дев'€ть м≥с€ц≥в, прожити €к≥ в пост≥йному спокоњ в умовах сучасного житт€ не представл€Їтьс€ можливим. «вичайно, передбачити вс≥ «подарунки» дол≥ у цей в≥дпов≥дальний пер≥од нереально, зате ц≥лком реально њх пом'€кшити.

„им част≥ше ваг≥тн≥ ж≥нки опин€ютьс€ в стресов≥й ситуац≥њ, тим небезпечн≥ше це дл€ здоров'€ њх майбутн≥х д≥тей, адже вони в≥дчувають стан матер≥ через плаценту. ¬чен≥ з —Ўј встановили, що передавачем служить специф≥чний б≥лок, €кий впливаЇ на розвиток мозку плоду.

” б≥льшост≥ випадк≥в вс≥ негаразди ж≥нки пов'€зан≥ з њњ чолов≥ком. якщо неприЇмн≥сть сталас€ в сп≥лкуванн≥ з батьками, шефом, продавщицею в магазин≥, то це звичайно неприЇмно, але не так катастроф≥чно €к непорозум≥нн€ з чолов≥ком. ѕриродно, ваг≥тна ж≥нка в≥дчуваЇ сильний зв'€зок з дитиною ≥ њй хочетьс€ под≥литис€ своњми переживанн€ми ≥ проблемами з чолов≥ком. ÷е допомагаЇ њй зробити ≥ його тр≥шки Ђваг≥тнимї, долучити до њх малюка. ѕроте в силу р≥зних причин чолов≥к не завжди може розд≥лити настрою ж≥нки, що й породжуЇ конфл≥кти в с≥м'њ на такому ранимому етап≥ дл€ ж≥нки.

як поводитис€ ваг≥тн≥й ж≥нц≥ при сварц≥ з чолов≥ком?

1. Ќ≥коли не намагайтес€ переконати або напоумити в чомусь чолов≥ка. ќсобливо шк≥дливо з≥ сльозами на очах ≥ ≥стерикою нагадувати йому про своЇ становище, говорити, що в≥н нелюд, €кому все одно. “ака повед≥нка здатна лише ще б≥льше роздратувати чолов≥ка ≥ нав≥ть в≥дштовхнути його. “реба розум≥ти, що в≥н теж жива людина ≥ йому необх≥дний час, щоб усв≥домити свою помилку.

2. якщо чолов≥к з €коњсь причини прийшов не в дус≥ ≥ вир≥шив вилити на вас св≥й гн≥в, то сид≥ти ≥ демонстративно рев≥ти категорично заборон€Їтьс€. ѕоки чолов≥к ЂвиливаЇ душуї, саме час подумати про малюка. …ому вже точно так≥ сцени н≥ до чого. ƒивл€чись на чолов≥ка, подумки направл€йте св≥й погл€д на малюка, а про себе промовл€йте йому найтепл≥ш≥ ≥ н≥жн≥ слова або насп≥вуйте знайому вам обом п≥сеньку. ѕодумки у€в≥ть свого малюка в захисн≥й оболонц≥, через €ку не можуть проникнути р≥зк≥ слова ≥ фрази, крики або нав≥ть п≥двищений тон. √оловне, сам≥ пов≥рте, що ваш малюк у повн≥й безпец≥. ≤ ще — думайте не про себе ≥ чолов≥ка ≥ ситуац≥ю, €ка склалас€ м≥ж вами, вс≥ думки сконцентруйте на дитин≥.

ѕ≥зн≥ше, коли гн≥в вашого благов≥рного вщухне, спробуйте в≥двол≥кти його увагу. —каж≥ть, наприклад, що йому дзвонив ≤ван ≤ванович з роботи.

јле €кщо ви не зум≥ли стриматис€ ≥ таки засмутилис€ ≥ розплакалис€, встигли образитис€, то можна вжити таке.

ѕо-перше, скаж≥ть чолов≥ков≥, що хот≥ли б побути наодинц≥ з собою.

ѕо-друге, згадайте про диханн€. «роб≥ть к≥лька глибоких вдих≥в. ѕостарайтес€ максимально заспокоњтис€. ѕ≥д≥йд≥ть до дзеркала ≥ посм≥хн≥тьс€ сам≥й соб≥. ƒуже важливий самонастр≥й, €кий допоможе примиритис€ з чолов≥ком ≥ нав≥ть поговорити з малюком.

ѕо-третЇ, подумки зверн≥тьс€ до майбутнього дитинц≥. ѕогладьте животик, скаж≥ть, €к сильно ви його любите ≥ €к сильно його любить тато. јле щоб малюк пов≥рив у це, треба щоб ви сам≥ в це в≥рили. “ому знайд≥ть дл€ себе виправданн€ вчинкам чолов≥ка, постарайтес€ його зрозум≥ти ≥ пробачити. ѕам'€тайте, що стрес проходить, а образа залишаЇтьс€. “ому т≥льки в≥д вас залежить, щоб дитина не несла цей т€гар ≥ народилас€ без образ до батьк≥в.

ѕам'€тайте, ваг≥тн≥сть Ч складний пер≥од не т≥льки дл€ ж≥нки, але ≥ дл€ майбутнього батька. “ому про€вл€йте прославлену ж≥ночу мудр≥сть ≥ йд≥ть на примиренн€ з чолов≥ком з чистим серцем ≥ в≥дкритою душею.