Ќаноробти подарують людству в≥чну молод≥сть?
Ќаноробти подарують людству в≥чну молод≥сть?
Ќаноробти подарують людству в≥чну молод≥сть?

¬≥чна молод≥сть ≥ здоров'€ Ч мр≥€ кожноњ людини. ÷е п≥дштовхуЇ вчених пост≥йно шукати способи омолодженн€ людського орган≥зму. —ьогодн≥ ур€ди багатьох крањн вкладають величезн≥ кошти в розробку нанотехнолог≥й, €к≥ об≥ц€ють зробити переворот у вс≥х сферах житт€, в тому числ≥ ≥ в медицин≥.

¬перше слово Ђнанотехнолог≥€ї прозвучало в 1959 роц≥. ћинуло всього п≥встол≥тт€, ≥ нанотехнолог≥њ стали впроваджуватис€ в наше житт€, хоча до цих п≥р до к≥нц€ так ≥ не €сно, що ж це таке. «а загальними описами вчених вважаЇтьс€, що це технолог≥њ, €к≥ дозвол€ють ман≥пулювати частками розм≥ром в≥д 1 до 100 нанометр≥в, 1 нанометр дор≥внюЇ м≥льйонн≥й частц≥ к≥нчика швейноњ голки.

¬чен≥ стверджують, що нанотехнолог≥њ стануть дл€ людства вир≥шенн€м багатьох проблем, а особливо в медицин≥. ≤ хоч на сьогодн≥шн≥й день такоњ сфери €к наномедицина ще не ≥снуЇ, Ї вс≥ п≥дстави вважати, що вона вже зароджуЇтьс€. ” багатьох крањнах, у тому числ≥ ≥ в ”крањн≥, розробл€ютьс€ проекти ≥з застосуванн€м наночастинок.

ўо ж таке наночастинки? «агалом-то це т≥ ж окрем≥ молекули ≥ атоми, про €к≥ вже багато чого в≥домо науц≥. як в≥домо, ≥ граф≥т, ≥ алмаз складаютьс€ з вуглецю, р≥зниц€ лише в розташуванн≥ атом≥в ц≥Їњ речовини. ”мовно те ж саме можна говорити ≥ про здоровий ≥ нездоровий органи людини. Ќанотехнолог≥њ дозвол€ють ≥стотно впливати на структуру матер≥ал≥в.

‘ах≥вц≥ в галуз≥ нанотехнолог≥й вже всерйоз зайн€лис€ створенн€м наноробот≥в, €к≥ з високою точн≥стю, без х≥рург≥чного втручанн€ зможуть усувати неполадки в людському орган≥зм≥. “ак≥ роботи-л≥кар≥, наприклад, зможуть усувати зайвий холестерин, очищати кровоносн≥ судини, знищувати в≥русн≥ ≥нфекц≥њ, доставл€ти л≥ки безпосередньо до хворого органу, €кому вони необх≥дн≥. Ќанороботи допоможуть вир≥шити велику проблему поб≥чних д≥й в≥д л≥к≥в. Ќа сьогодн≥шн≥й день вже створюютьс€ нанороботи, €к≥ зможуть в≥др≥знити раков≥ кл≥тини в≥д здорових. ÷е дозвол€Ї виб≥рково знищувати поган≥ кл≥тини в орган≥зм≥, не зач≥паючи здоров≥.

¬елику користь принесуть наноробти ≥ у вир≥шенн≥ проблеми генетичних в≥дхилень. јдже спадков≥ хвороби на сьогодн≥шн≥й день вважаютьс€ невил≥ковними, оск≥льки причина њх криЇтьс€ у нашому геном≥, €кий зм≥нити неможливо. јле за допомогою м≥кроскоп≥чного розм≥ру наноробот≥в з'€витьс€ можлив≥сть зд≥йснювати Ђремонтї ген≥в, усуваючи в них аномальн≥ посл≥довност≥ ≥ зб≥й в структур≥.

—ам наноробот €вл€Ї собою пристр≥й з мотором, а також пластинами, завд€ки €ким в≥н перем≥щуЇтьс€. Ќа€вн≥сть розп≥знаючого гвинта даЇ можлив≥сть ор≥Їнтуватис€ в середовищ≥, в €ке в≥н потрапив. «а допомогою гвинта в≥дбуваЇтьс€ розп≥знаванн€ кл≥тин, €ким необх≥дне л≥куванн€. …ого конуси блакитного кольору ≥ показують рад≥ус д≥њ сенсор≥в. ўе одна сенсац≥йна новина Ч контроль над такими нанороботами буде зд≥йснюватис€ за допомогою моб≥льних телефон≥в, €к≥ п≥дтримуватиме рад≥очастоти. ѕриродно, розм≥ри наноробот≥в будуть м≥кронними, що дозволить проникати њм нав≥ть в кап≥л€ри.

якщо вченим вдастьс€ повн≥стю контролювати цей процес, то нанороботи зможуть пост≥йно коригувати ф≥з≥олог≥чн≥ функц≥њ орган≥зму, аж до того, що людство позбудетьс€ необх≥дност≥ в≥дв≥дувати л≥кар≥в. ќднак точно визначити терм≥ни сп≥вжитт€ людини ≥ наноробот≥в поки ще дуже рано. ћожливо, це станетьс€ вже через 20 рок≥в, в на думку де€ких вчених, до к≥нц€ стол≥тт€.


29.09.2013