Ќаше здоров'€ на Ђнаших рукахї
Ќаше здоров'€ на Ђнаших рукахї
Ќаше здоров'€ на Ђнаших рукахї

–уки допоможуть з'€сувати не т≥льки характер ≥ нахили людини, њњ минуле ≥ майбутнЇ, але також розкажуть про загальний стан здоров'€, €кщо уважно подивитис€ на них.

√оловним показником здоров'€ Ї температура рук. якщо руки завжди холодн≥, значить, орган≥зм в≥дчуваЇ нестачу н≥котиновоњ кислоти, що Ї €вною ознакою порушенн€ периферичного кровооб≥гу. ўоб заповнити цю прогалину, включ≥ть в рац≥он њжу, що м≥стить цю кислоту: капусту, рибу, гречку, квасолю, м'€со, гриби, молочн≥ продукти.

якщо долон≥ рук часто гор€ть, то це €вна ознака ослабленоњ печ≥нки, €ка не справл€Їтьс€ з ≥нтоксикац≥Їю орган≥зму, викликаноњ алкоголем, л≥ками, х≥м≥чними речовинами.

¬олог≥ долон≥, а також синдром Ђповзаючих мурашокї по них св≥дчать про порушенн€ в робот≥ ендокринноњ системи. ѕри цьому бл≥д≥сть ≥ сух≥сть шк≥ри рук Ч ознака г≥пофункц≥њ щитовидноњ залози Ч г≥потиреозу.

 оли людина в≥дчуваЇ стан занемен≥€ м≥зинц≥в, значить, потр≥бна консультац≥€ л≥кар€-кард≥олога. якщо н≥м≥ють велик≥ пальц≥ рук, це говорить про порушенн€ д≥€льност≥ дихальноњ системи.

„ервон≥ долон≥ Ч ознака токсичного ураженн€ печ≥нки: гепатозу або гепатиту. ѕл€ми на п≥днесених п≥дставах великих пальц≥в, горбах ¬енери, говор€ть про проблеми з≥ статевою системою.

—вербл€чка вказ≥вного пальц€ правоњ руки по боках Ч св≥доцтво неполадок з товстою кишкою.

ћармуровий малюнок на долон€х даЇ знати про порушенн€ у вегетативн≥й нервов≥й систем≥. якщо долон≥ рук мають жовтуватий в≥дт≥нок, то в першу чергу треба звернути увагу на стан печ≥нки або жовчного м≥хура (гепатит, холанг≥т, холецистит, жовчнокам'€на хвороба).

 оричнев≥ п≥гментн≥ пл€ми можуть з'€витис€ не т≥льки в зр≥лому в≥ц≥, але ≥ €к св≥дченн€ неполадок з жовчним м≥хуром.

Ћущенн€ шк≥ри рук, особливо на долон€х, Ї ознакою нестач≥ в≥там≥н≥в ј ≥ D. јле €кщо шк≥ра лущитьс€ великими пластинками, то, швидше за все, у вас грибок ≥ потр≥бна консультац≥€ л≥кар€-дерматолога.

’рустк≥ суглоби Ї ознакою недол≥ка в орган≥зм≥ кальц≥ю. «айве гнучк≥ суглоби пальц≥в рук, а також суглоби, €к≥ зовс≥м не згинаютьс€ при загальному зниженн≥ тонусу м'€з≥в пальц≥в, говор€ть про проблеми в робот≥ жовчного м≥хура ≥ печ≥нки.

’вороблив≥ суглоби пальц≥в рук ≥ неправильноњ форми пальц≥ Ч синдром артрозу, €кий виникаЇ у людей, страждаючих подагрою.

¬с≥ перерахован≥ ознаки можуть говорити лише про можлив≥ проблеми в орган≥зм≥, ≥ категоричн≥ д≥агнози лише за в≥зуальною характеристики рук не можна давати. ÷е всього лише прив≥д звернутис€ до л≥кар€, €кий при необх≥дност≥ своЇчасно призначить в≥дпов≥дне л≥куванн€.


30.09.2013