ўе б≥льше кл≥тковини
ўе б≥льше кл≥тковини

ѕро користь кл≥тковини дл€ здоров'€ пишетьс€ ≥ розпов≥даЇтьс€ багато. “им не менш, багато хто продовжуЇ ≥гнорувати цей незам≥нний дар природи. јмериканськ≥ представники академ≥њ с≥мейних л≥кар≥в закликають споживач≥в зб≥льшити к≥льк≥сть кл≥тковини в своЇму рац≥он≥. ≈ксперти впевнен≥, цей компонент д≥Їти допоможе вир≥шити багато проблем з≥ здоров'€м.

 л≥тковина м≥ститьс€ у вс≥х продуктах рослинного походженн€ ≥ незам≥нна дл€ кожного, хто бажаЇ завжди залишатис€ в гарн≥й форм≥. —пробуЇмо з'€сувати, у чому секрет њњ д≥њ?

Ќа перший погл€д може здатис€ дивним, але кл≥тковина не Ї джерелом енерг≥њ. ¬она не м≥стить в≥там≥н≥в, м≥нерал≥в та ≥нших поживних речовин. Ѕ≥льш того, кл≥тковина Ч це рослинн≥ волокна, важкозасвоюван≥ ≥ неперетравлюван≥, тому до середини минулого стол≥тт€ вчен≥ думали, що кл≥тковина марна дл€ орган≥зму людини. јле разом з тим саме вона гарантуЇ хороше травленн€ ≥ захищаЇ в≥д р€ду захворювань, а також допомагаЇ позбавитис€ в≥д зайвоњ ваги ≥ корисна дл€ роботи серц€.

‘ах≥вц≥ з ун≥верситету јлабами впевнен≥, що харчов≥ волокна з фрукт≥в, овоч≥в, ц≥л≥сного зерна ≥ боб≥в можуть допомогти знизити р≥вень холестерину. Ѕагато експерт≥в з харчуванн€ висловлюють думку, що людина повинна споживати в день €к м≥н≥мум 25 г кл≥тковини €к частину збалансованоњ д≥Їти. јмериканськ≥ медики пропонують п≥двищити цю цифру до 14 г кл≥тковини на кожн≥ 4200 к≥лоджоул≥в з'њденоњ енерг≥њ. ѕринаймн≥ 10 г повинн≥ бути джерелом розчинноњ кл≥тковини. —права в тому, що розчинн≥ харчов≥ волокна допомагають в≥дчути насиченн€ швидше, що допомагаЇ контролювати вагу.

 л≥тковина спри€Ї зниженню цукру в кров≥, тому необх≥дна люд€м, що страждають на цукровий д≥абет. ј властив≥сть знижувати холестерин в кров≥ робить њњ обов'€зковим елементом в рац≥он≥ хворих г≥пертон≥Їю, варикозом ≥ атеросклерозом.

 л≥тковина - справжн≥й чистильник нашого кишечника. “реба сказати, що користь кл≥тковини пол€гаЇ в тому, що вона позбавл€Ї травний тракт в≥д вс≥л€ких запалень. ¬она очищаЇ ворсинки кишечника в≥д шлак≥в, а також не даЇ йому всмоктувати вже на€вн≥ шлаки, поглинаЇ рад≥онукл≥ди та токсини.  л≥тковина Ч справжн≥й пор€тунок при боротьб≥ ≥з запорами. якщо ви в≥дчуваЇте проблеми з≥ стулом, то продукти з кл≥тковиною просто необх≥дн≥ вам. “акож вона спри€Ї проф≥лактиц≥ утворенн€ камен≥в у жовчному м≥хур≥.

 л≥тковина буваЇ двох вид≥в Ч розчинна ≥ нерозчинна. –озчинна кл≥тковина при контакт≥ з водою перетворюЇтьс€ на желе, нерозчинна не зм≥нюЇтьс€. ќбидв≥ кл≥тковини повинн≥ незм≥нно бути присутн≥ми в щоденному рац≥он≥.

ƒосл≥дженн€ показали, що корисн≥ бактер≥њ не можуть розмножуватис€ в розчин≥. „астина бактер≥й вибираЇ середовищем проживанн€ слизову, а решта Ч не переварену кл≥тковину.

ƒжерелом кл≥тковини служать будь-€к≥ св≥ж≥ фрукти ≥ овоч≥, хоча ун≥версальною, найб≥льш придатною абсолютно вс≥м Ї кл≥тковина шовковиц≥.

—амими доступними джерелами розчинноњ кл≥тковини Ї квасол€, овес, гор≥хи, нас≥нн€, цитрусов≥, €годи. —еред джерел нерозчинноњ кл≥тковини можна назвати вис≥вки, моркву, б≥льш≥сть овоч≥в. —оЇв≥ боби м≥ст€ть обидва види кл≥тковини.


16.10.2013