„им загрожуЇ самотн≥сть?
„им загрожуЇ самотн≥сть?

¬чен≥, медики ≥ психологи, вже давно встановили зв'€зок м≥ж здоров'€м ≥ психолог≥чним станом людини. ќстанн≥м часом все част≥ше вони говор€ть про шкоду самотност≥ дл€ нашого орган≥зму. ћаЇтьс€ на уваз≥ негативний вплив емоц≥йного ефекту, €кий породжуЇ самотн≥сть.

«г≥дно з останн≥ми досл≥дженн€ми, небезпечна не сама самотн≥сть, а безпосередн€ соц≥альна ≥зол€ц≥€ людини. ќсобливо турбуЇ вчених той факт, що з роками к≥льк≥сть самотн≥х людей у ​​св≥т≥ зростаЇ. “ак, за останн≥ 30 рок≥в њх к≥льк≥сть зб≥льшилас€ вдв≥ч≥.

” 2004–2005 роках було проведено досл≥дженн€, €ке базуЇтьс€ на результатах опитуванн€ серед 650 чолов≥к≥в ≥ ж≥нок старше 52 рок≥в. ѕрот€гом семи рок≥в, до березн€ 2012 року, фах≥вц≥ в≥дстежували причини смерт≥ учасник≥в довгострокового досл≥дженн€, моделюючи розвиток под≥й ≥ використовуючи статистичний метод регрес≥њ  окса дл€ анал≥зу виживаност≥. –езультати ви€вилис€ приголомшливими: соц≥альна ≥зол€ц≥€, на в≥дм≥ну в≥д самоњ самотност≥, корелювала з високою смертн≥стю, при цьому дл€ затворник≥в ризик померти р≥с на 26% незалежно в≥д стат≥, профес≥њ або добробуту.

¬ивчити проблему самотн≥х людей вз€лис€ ф≥нськ≥ вчен≥. ¬они з'€сували, що такий стан людини становить серйозну загрозу дл€ псих≥чного здоров'€ людини, причому нав≥ть працездатного в≥ку. ѕрот€гом 7,5 рок≥в учен≥ пор≥внювали умови житт€ учасник≥в досл≥дженн€, фактори ризику дл€ здоров'€ (зловживанн€ алкоголем, кур≥нн€м, низька ф≥зична активн≥сть), соц≥ально-демограф≥чн≥ та психолог≥чн≥ фактори ризику.

” п≥дсумку вони п≥драхували, що у людей, що живуть на самот≥, на 80% б≥льше ймов≥рн≥сть виникненн€ депрес≥й, причому незалежно в≥д њх стат≥.

√оловною причиною розвитку депрес≥њ у самотн≥х людей вчен≥ назвали алкоголь дл€ чолов≥к≥в ≥ в≥дсутн≥сть осв≥ти ≥ низький дох≥д у ж≥нок.

—умн≥ висновки своњх досл≥джень опубл≥кували вчен≥ з „икаго. ¬они довели, що самотн≥сть зб≥льшуЇ не т≥льки ризик псих≥чних розлад≥в, але ≥ ф≥зичних недуг. ќсобливо небезпечна самотн≥сть дл€ здоров'€ ж≥нок, так €к призводить до ризику розвитку раку грудей.

як ви€вилос€, самотн≥ ж≥нки част≥ше перебувають у стресовому стан≥, а це призводить до гормональних порушень. ѕерш за все, це впливаЇ на роботу ген≥в, що регулюють утворенн€ кл≥тин. ѕроте вченим нараз≥ не вдалос€ з'€сувати, чому так в≥дбуваЇтьс€. ѕри цьому попередн≥ досл≥дженн€ показали, що соц≥альна активн≥сть ≥ велика к≥льк≥сть друз≥в зб≥льшуЇ шанс ж≥нок з раком грудей на одужанн€.

“ак≥ вражаюч≥ результати наукових досл≥джень повинн≥ стати сигналом дл€ сусп≥льства, трет€ частина €кого страждаЇ в≥д самотност≥.