як≥ д≥ти найрозумн≥ш≥?
як≥ д≥ти найрозумн≥ш≥?

як т≥льки ми стаЇмо батьками, ми перестаЇмо належати сам≥ соб≥. ¬с≥ д≥њ нашого житт€ п≥дпор€дкован≥ одн≥й мет≥: зробити все, щоб д≥ти були здоров≥ ≥ щаслив≥! Ѕ≥льш≥сть батьк≥в в≥дчувають неймов≥рну горд≥сть, коли њхн≥ д≥ти про€вл€ють себе в кол≥ однол≥тк≥в €к найрозумн≥ш≥ ≥ сам≥ здатн≥. јле що впливаЇ на ≥нтелект д≥тей? „и ≥снують чинники, €к≥ стають ключовими у формуванн≥ розумових зд≥бностей малюк≥в?

ѕерв≥стки Ч завжди л≥дери

√олландськ≥ вчен≥ з ¬≥льного ун≥верситету в јмстердам≥ провели досл≥дженн€, п≥драхувавши IQ 650 д≥тей. Ќа прот€з≥ розвитку д≥тей њм давали тести три рази, поки вони не дос€гли 18-р≥чного в≥ку. јнал≥з результат≥в тест≥в показав, що розумов≥ зд≥бност≥ д≥тей пр€мо пропорц≥йно залежать в≥д того, €кими за рахунком вони народилис€ в родин≥.

ѕричина под≥бного взаЇмозв'€зку вченими поки не встановлена, але Ї припущенн€, що вс€ справа в к≥лькост≥ батьк≥вськоњ уваги, найб≥льше €коњ д≥стаЇтьс€ саме перв≥сткам.

—хоже, але б≥льш масштабне досл≥дженн€ провели в Ќорвег≥њ, де вчен≥ проанал≥зували коеф≥ц≥Їнт ≥нтелекту б≥льше 241 тис. молодих людей, покликаних в арм≥ю в пер≥од з 1967 по 1976 рр.. –езультати повн≥стю сп≥впали з даними голландських досл≥дник≥в. Ќорвезьк≥ вчен≥ вважають, що маЇ значенн€ не сам факт народженн€ першим, а соц≥альна позиц≥€ Ђстаршоњ дитиниї. « самого дитинства старш≥ брати ≥ сестри стають Їдиними посередниками у передач≥ ≥нформац≥њ в≥д батьк≥в молодшим д≥т€м, кр≥м того, стають наставниками ≥ вчатьс€ нести в≥дпов≥дальн≥сть, що благотворно в≥дбиваЇтьс€ на розумовому розвитку.

јле €кщо перв≥стки ви€вл€ютьс€ найрозумн≥шими, то останн≥ д≥ти Ч найулюблен≥шими.

ўе одна причина дл€ п≥зн≥х полог≥в

Ѕританськ≥ вчен≥ зробили ц≥каве в≥дкритт€ Ч п≥зн≥ д≥ти б≥льш ген≥альн≥ ≥ талановит≥. ћоцарт, маршал ∆уков, „айковський та багато ≥нших св≥тових ген≥њ були п≥зн≥ми д≥тьми. Ќаука не може ще по€снити, чому д≥ти, народжен≥ у 30-р≥чних ≥ нав≥ть 40-р≥чних батьк≥в, краще вчатьс€ ≥ волод≥ють €скравими талантами. ясно лише одне - €кимсь чином вони засвоюють досв≥д своњх батьк≥в. ѕ≥зн≥ д≥ти своњ зд≥бност≥ починають про€вл€ти вже в ранньому в≥ц≥.

√либоке досл≥дженн€ провели вчен≥ ¬еликоњ Ѕритан≥њ. ¬они проанал≥зували аристократичн≥ родини за останн≥ 1200 рок≥в. ¬и€вилос€, що т≥, хто народив першу дитину в п≥зньому в≥ц≥, жили значно довше, н≥ж молод≥ батьки. “акож вчен≥ з'€сували, що т≥, хто вперше народив в 40 рок≥в, маЇ вс≥ шанси прожити до ста рок≥в. «а твердженн€м вчених, гени ж≥нки, €ка народила в п≥зньому в≥ц≥, мають €кийсь секрет довгол≥тт€. Ѕ≥льш того, п≥зн≥ пологи зменшують ризик серйозних захворювань ж≥нок в майбутньому.

ƒ≥ти-Ђсовиї краще м≥ркують

¬чен≥ з ћадридського ун≥верситету спостер≥гали за 1000 п≥дл≥тками ≥ прийшли до висновку, що т≥ д≥ти, €к≥ любл€ть довго спати, б≥льш усп≥шн≥ в навчанн≥.

“ой факт, що д≥ти-Ђжайворонкиї здають ≥спити краще, н≥ж Ђсовиї, учен≥ по€снюють тим, що ≥спити зазвичай провод€тьс€ не в самий п≥дход€щий час доби дл€ оп≥вн≥чник≥в.

–езультати досл≥дженн€ показали, що д≥ти, €к≥ любл€ть довго спати, мисл€ть б≥льш анал≥тично ≥ концептуально, а роботу вибирають творчу, не пов'€зану ≥з суворим граф≥ком.

ќднак незалежно в≥д того, коли народилис€ ваш≥ д≥ти, Ђсовиї вони чи Ђжайворонкиї, люб≥ть њх! јдже батьк≥вська любов Ч найважлив≥ша запорука здоров'€ та ≥нтелекту вашого малюка.


26.09.2013