„им небезпечна сучасна згущенка?
„им небезпечна сучасна згущенка?
„им небезпечна сучасна згущенка?

ќдин з самих захоплених спогад≥в дитинства Ч згущене молоко з бл€шанки. —ьогодн≥ згущеним молоком заставлен≥ магазинн≥ полиц≥, але такого задоволенн€ ми в≥д нього вже не отримуЇмо. Ѕ≥льш того, вона тепер не так безпечна €к в дитинств≥.

“ак, ми з жалем зауважуЇмо, що смак згущеного молока вже так не радуЇ нас, ≥ це не з проста, тому що в де€ких випадках виробники додають в згущенку д≥оксид титану Ч б≥лий п≥гмент, використовуваний при виробництв≥ фарб ≥ емалей.  р≥м того, в н≥й опин€ютьс€ цукрозам≥нники ацесульфам кал≥€ ≈950, аспартам ≈951 ≥ сахарин ≈954, €к≥ протипоказан≥ д≥т€м до 7 рок≥в.

≈ксперти стверджують, що останн≥м часом згущене молоко хоч ≥ випускаЇтьс€ в жерст€н≥й тар≥, але не стерил≥зуЇтьс€. “ак €к у склад≥ багато цукру, плюс сам процес згущенн€ в≥дбуваЇтьс€ при високих температурах, то, здавалос€ б, додаткова стерил≥зац≥€ не потр≥бна. ќднак це припустимо при правильному виробництв≥ з правильноњ сировини ≥ в належних сан≥тарних умовах. јле от присутн≥сть цв≥л≥ Ч не таке вже р≥дк≥сне €вище дл€ згущеного молока. ≤ хоч вона не про€вл€Їтьс€ €вно, покриваючи продукт Ђволохатимї килимом, але знаходитьс€ у вигл€д≥ грудочок на внутр≥шн≥й сторон≥ кришки банки.

Ќормальна сгущенка повинна включати в себе молоко коров'€че незбиране та знежирене, молоко сухе, вершки, масл€нку, цукор ≥ цукор молочний (лактозу), воду. як бачите, н≥чого зайвого ≥ н≥€ких консервант≥в! ј будь-€кий прихований ≥нгред≥Їнт Ч пр€ме порушенн€ законодавства ≥ обман споживача.

«а даними експерт≥в ÷ентру незалежних споживчих експертиз Ђ“естї, згущене молоко Ї чемп≥оном з фальсиф≥кац≥њ серед вс≥х продукт≥в на украњнському ринку. –езультати пор≥вн€льного тестуванн€ дек≥лькох марок згущеного молока показали, що недобросов≥сн≥ виробники зам≥нюють молочну сировину рослинною, €к правило, пальмовою ол≥Їю. “аким чином, з восьми тестованих в≥тчизн€них марок в Ђчорний списокї потрапили ц≥лих ш≥сть.

ƒосл≥дженн€ показало, що в де€ких протестованих банках ви€вилис€ прихован≥ консерванти: сорб≥нова кислота (згущене молоко Ђ≤чн€ї, Ђѕрем≥€ї), бензойна кислота (Ђѕрем≥€ї), барвник д≥оксид титану (Ђ¬есела фермаї).

ЂЅензойна кислота може бути ≥ природного походженн€. ќднак молочн≥ ≥ особливо кисломолочн≥ продукти м≥ст€ть њњ до 60 мг / кг. ј б≥льш висок≥ концентрац≥њ говор€ть про те, що вона була додана €к консервантї, Ч указуЇ фах≥вець.

ј ось нав≥що виробникам посилювати кол≥р натурального молока, €кщо в≥н ≥ так б≥лий? ¬с€ справа в тому, що продукт може взагал≥ не м≥стити коров'€чого молока, а зам≥нюватис€ соЇвим молоком, €ке маЇ с≥руватий в≥дт≥нок. ј ще один спос≥б п≥дправл€ти кол≥р Ч використанн€ сироватки, €ка маЇ жовтуватий або нав≥ть зеленуватий в≥дт≥нок.

ќднак при тестуванн≥ фах≥вц≥в порадував той факт, що н≥ в одному з≥ зразк≥в не було знайдено антиб≥отик≥в.

“ак що, €кщо ви любите згущене молокo ≥ не хочете в≥д нього в≥дмовл€тис€ через несумл≥нн≥сть виробник≥в, навчитьс€ готувати ласощ≥ самост≥йно, тим б≥льше, що це не так вже складно.


10.09.2013