ористь ≥ шкода зерн€т
 ористь ≥ шкода зерн€т

” список нац≥ональних страв в наш≥й крањн≥ неодм≥нно вход€ть нас≥нн€. Ќаш народ так любить на дозв≥лл≥ гризти нас≥нн€ сон€шнику, що навр€д чи знайдетьс€ людина, €ка жодного разу њх не њла. ≤, незважаючи на те, що надм≥рне захопленн€ нас≥нн€м може призвести до гастриту, виразки шлунку ≥ нав≥ть загостренн€ апендициту, ми все одно не можемо в≥д них в≥дмовитис€. –озгл€немо, в чому сила ≥ шкода цього продукту.

 ористь зерн€т

Ќас≥нн€ сон€шнику Ч багатюще джерело в≥там≥ну ≈, найсильн≥шого антиоксиданту, що захищаЇ кл≥тини в≥д пошкоджень, викликаних в≥льними радикалами. ” 30 г очищених €дер м≥ститьс€ 11 м≥л≥грам в≥там≥ну ≈, що становить 110% в≥д рекомендованоњ добовоњ норми.

Ќас≥нн€ багат≥ й ≥ншими рослинними жирами ≥ жиророзчинними в≥там≥нами Ч A, D. ÷≥ елементи спри€ють зниженню р≥вн€ холестерину в кров≥ ≥ упов≥льнюють процеси стар≥нн€.

Ќас≥нн€ вход€ть в безл≥ч д≥Їт дл€ схудненн€, так €к вони здатн≥ притупити апетит, стримуючи людину в≥д вживанн€ жирноњ њж≥.

Ќас≥нн€ сон€шнику багат≥ в≥там≥нами, €к≥ зм≥цнюють шк≥рний покрив та слизов≥ оболонки, нормал≥зують кислотно-лужний баланс.

Ќевелик≥ зерна Ч справжнЇ джерело м≥кроелемент≥в: цинк, фтор, йод, кальц≥й, зал≥зо. ѕриЇмно те, що ц≥ багатства зерна збер≥гають на прот€з≥ вс≥Їњ зими, за що њх ≥ прозвали Ђприродними консервамиї.

Ќас≥нн€ Ї в≥дм≥нною проф≥лактикою ≥нфаркту м≥окарда, атеросклерозу та ≥нших захворювань серцево-судинноњ системи, кр≥м того допомагають при захворюванн≥ печ≥нки ≥ жовчовив≥дних шл€х≥в.

 ористь нас≥нн€ можна перераховувати неск≥нченно, проте не варто забувати ≥ про протипоказанн€.

Ўкода зерн€т

Ќас≥нн€ повинн≥ стати табу дл€ тих, хто хоче схуднути, так €к в 100 г продукту м≥ститьс€ ц≥лих 520 ккал.

 орисн≥ т≥льки сир≥ нас≥нн€, а при обсмажуванн≥ вони втрачають б≥льшу частину своњх корисних речовин.

ƒовг≥ кор≥нн€ сон€шнику вбирають в себе з грунту €к саме корисне, так ≥ саме шк≥дливе. Ќайчаст≥ше в числ≥ неприЇмних добавок ви€вл€Їтьс€ кадм≥й, шкода €кого на орган≥зм людини доведена науково. ј так €к контролю за випуском ≥ продажем нас≥нн€ практично немаЇ, то ≥ гарант≥й того, що разом з нас≥нн€чками ви не згризете сол≥дну дозу кадм≥ю теж немаЇ.

“ривале лусканн€ нас≥нн€ч руйнуЇ зубну емаль. ÷е призводить до того, що нав≥ть у молодих людей зуби стають крихкими, некрасивими ≥ часто на них утворюЇтьс€ зубний кам≥нь.

Ќас≥нн€ негативно впливають на голосов≥ зв'€зки, тому њх р≥дко њд€ть сп≥ваки.

ƒосл≥дники протестували звичайн≥ нас≥нн€ ≥ прийшли до висновку, що вони можуть завдати орган≥зму ≥стотноњ шкоди при регул€рному вживанн≥. ‘ах≥вц≥ стверджують, що люди, що захоплюютьс€ нас≥нн€м, ризикують придбати захворюванн€ нирок ≥ нервовоњ системи, у чому знову-таки винен кадм≥й.

як бачимо, нас≥нн€ принос€ть нашому орган≥зму €к користь, так ≥ шкоду, тому вживати њх треба в пом≥рн≥й к≥лькост≥.


16.09.2013