як ви справл€Їтес€ з судомою?
як ви справл€Їтес€ з судомою?
як ви справл€Їтес€ з судомою?

ўо таке судоми н≥г, напевно, хоч раз у житт≥ в≥дчула кожна людина. якщо так≥ випадки нос€ть одиничний характер, то н≥чого страшного в цьому немаЇ, але Ї категор≥€ людей, €ка страждаЇ частими н≥чними судомами. яка причина судом ≥ €к з цим боротис€?

—удома — це р≥зке болюче скороченн€ м'€з≥в. Ќайчаст≥ше вона виникаЇ в литкових м'€зах, але може дати про себе знати ≥ в будь-€ких ≥нших широких м'€зах Ч в стегн≥, спин≥, шињ або живот≥. Ќер≥дко це трапл€Їтьс€ раптово, без жодного попередженн€, а €кщо це в≥дбуваЇтьс€ вперше з дитиною, то може њњ серйозно нал€кати.

ѕричини судом

Ќайчаст≥ше причиною судоми Ї той факт, що м'€зам недостатньо харчуванн€ Ч кисню, кров≥ або поживних речовин. “акий «зголодн≥лий» м'€з, довго перебуваючи в затиснутому стан≥ одн≥Їњ пози, €к би сигналить орган≥зму: Ђѕрийми м≥ри!ї

Ќайпоширен≥шою причиною судоми Ї ситуац≥€ переохолодженн€. ÷е трапл€Їтьс€ при купанн≥ в холодн≥й вод≥ або в холодну пору року. ѕроте такий вид судом не Ї захворюванн€м ≥ в≥дбуваЇтьс€ досить р≥дко.

—удоми можуть провокуватис€ плоскостоп≥стю, а також браком в орган≥зм≥ таких м≥кроелемент≥в €к магн≥й, кал≥й ≥ кальц≥й.

Ќечаст≥ ≥ не дуже сильн≥ судоми можуть виникнути через довге перебуванн€ в задушливому прим≥щенн≥, при перегр≥ванн≥, при тривалому перебуванн≥ в одн≥й поз≥, через сильне зневодненн€. —удому може викликати незручне т≥сне взутт€ або висок≥ п≥дбори. ј судома вранц≥ в плечах або шињ, що змушуЇ нас тримати голову поверненою т≥льки в одну сторону, говорить про те, що ми неправильно вибрали подушку або матрац.

„аст≥ судоми з попередн≥м пер≥одом болю ≥ набр€к≥в в ногах, в≥дчутт€м важкост≥, можуть сигнал≥зувати про розвиток варикозного розширенн€ вен. —еред ≥нших серйозних причин судом - остеохондроз хребта, атеросклероз, голодуванн€ ≥ цукровий д≥абет.

якщо ви тривалий час застосовуЇте гормональн≥ або сечог≥нн≥ засоби, €к≥ посилено вивод€ть кал≥й, то це теж може стати причиною неприЇмних в≥дчутт≥в в м'€зах.

ўо робити, €кщо трапилас€ судома?

√оловне в цьому випадку Ч не пан≥кувати. ќсобливо, €кщо це сталос€ у вод≥. —удома хоч ≥ неприЇмне €вище, але тимчасове. ” ц≥й ситуац≥њ потр≥бно постаратис€ розслабитис€, хоч це ≥ складно, перевернутис€ на спину ≥ спок≥йно полежати на вод≥ к≥лька хвилин. ƒо берега краще плисти на спин≥, без р≥зких рух≥в.

якщо судома стаЇ частим насл≥дком зневодненн€, фах≥вц≥ рад€ть пити кип'€чену воду к≥мнатноњ температури з додаванн€м сол≥.  р≥м того, в рац≥он необх≥дно ввести молочн≥ продукти, тому що вони багат≥ кальц≥Їм, банани ≥ апельсини (джерело кал≥ю), зелен≥ овоч≥ та фрукти, хл≥б з вис≥вками (вони збагат€ть орган≥зм магн≥Їм).

ѕри н≥чний судом≥ потр≥бно встати з л≥жка, краще на холодну п≥длогу, ≥ поставити ноги на п'€ти. ѕри всьому цьому головне максимально розслабитис€, а напружуючись в≥д болю, ви т≥льки п≥дсилите судому. јкуратно розт€гн≥ть м'€зи гом≥лки ≥ пот€гн≥ть ногу за пальц≥ на себе. «роб≥ть легкий масаж гом≥лки, звертаючи особливу увагу на саму хворобливу д≥л€нку.

јле €кщо судоми набули хрон≥чний характер, вам негайно потр≥бна консультац≥€ л≥кар€.