„и таких жертв вимагаЇ краса?
„и таких жертв вимагаЇ краса?

ѕрирода штовхаЇ представниць прекрасноњ стат≥ на р≥зн≥ хитрощ≥ ≥ прийоми, щоб завжди залишатис€ привабливими, молодими ≥ п≥дкорювати лише одним погл€дом. ўо допомагаЇ в цьому краще, н≥ж косметика? јле чи наст≥льки корисна ≥ безперечна ц€ допомога? яка щоденна косметика приносить шкоду?

—учасне житт€ все б≥льше привчаЇ нас до комфортних умовам, економл€чи наш час ≥ сили. —каж≥ть, хто з вас готовий, прокинувшись вранц≥, добувати джерельну воду, п≥д≥гр≥вати њњ, зм≥шувати з холодною до потр≥бноњ температури, щоб просто умити обличч€ або вимити волосс€? Ќав≥що, скаж≥ть ви, адже майже у вс≥х Ї в будинку водопостачанн€. ѕри цьому н≥кого вже не зупин€Ї хлор, д≥оксин, д≥хлоретна та ≥нш≥ пов≥льн≥ вбивц≥ здоров'€. ≤ це лише один приклад, а ск≥льки њх оточуЇ нас! —ьогодн≥ мова п≥де про косметику.

«вичайно, заповнен≥ до в≥дмови полиц≥ магазин≥в р≥зноман≥тноњ косметикою т≥льки радують ж≥нок багатством вибору. “епер так просто створити спокусливий образ густими довгими в≥€ми, соковитими губами, матовою шк≥рою. ѕроте все не так райдужно. ™ у шику ≥ зворотний б≥к медал≥: щоб косметика давала ст≥йкий ≥ швидкий ефект, довго збер≥галас€, виробники додають в нењ компоненти, що з'њдають наше здоров'€ ≥ красу.

ќдним з найпоширен≥ших компонент≥в декоративноњ косметики Ї парабен, €кий використовують €к консервант. ” медичних колах парабен почав викликати бурхлив≥ дискус≥њ, так €к його ви€вили в склад≥ ракових пухлин молочноњ залози.

Ѕ≥льш≥сть крем≥в дл€ шк≥ри м≥стить проп≥лен гл≥коль. ÷е пох≥дний нафтопродукт, €кий даруЇ шк≥р≥ в≥дчутт€ гладкост≥. јле така розк≥ш загрожуЇ алерг≥чними реакц≥€ми, негативними зм≥нами в печ≥нц≥ та нирках.

Ћаурил сульфат натр≥ю Ч улюблений компонент виробник≥в засоб≥в г≥г≥Їни, особливо шампун≥в. ÷е йому ми зобов'€зан≥ густою п≥нкою.  р≥м того, њм в≥дмиваЇтьс€ не т≥льки ж≥ноче волосс€, але нав≥ть забруднен≥ виробничим жиром двигуни й верстати. Ћаурил сульфат натр≥ю подразнюЇ шк≥ру, руйнуЇ волос€н≥ цибулини, а накопичуючись в орган≥зм≥, згубно впливаЇ на з≥р.

ѕарфумерна продукц≥€ м≥стить токсичний компонент фталат. ¬≥н також затребуваний серед виробник≥в лак≥в дл€ н≥гт≥в. …ого небезпека в тому, що в≥н здатний чинити негативний вплив на ƒЌ , викликаЇ ≥мпотенц≥ю та безпл≥дн≥сть у чолов≥к≥в.

ћожете простуд≥ювати склад ваших улюблених косметичних засоб≥в, б≥льш≥сть з названих компонент≥в ви неодм≥нно знайдете в них. ≤ це список далеко неповний.

«вичайно, ми не можемо самост≥йно виготовл€ти дл€ себе шампун≥ та креми, що вже казати про т≥н≥, тональн≥ засоби дл€ шк≥ри ≥ помади! јле убезпечити себе по максимуму ми можемо, €кщо при покупц≥ нового засобу будемо уважно ознайомлюватис€ з його складом ≥ вибирати той, в €кому найменша к≥льк≥сть шк≥дливих ≥нгред≥Їнт≥в.


09.09.2013