ћузика розвиваЇ мозок
ћузика розвиваЇ мозок

Ѕажанн€ багатьох батьк≥в Ч виховати свою дитину всеб≥чно розвиненою гармон≥йною особист≥стю. якщо ви все ще думаЇте, в €к≥й сфер≥ ваш малюк краще розвине ≥нтелект, вибирайте музику.  анадськ≥ вчен≥ провели досл≥дженн€, €ке показало, що зан€тт€ музикою до 7 рок≥в ≥нтенсивно розвиваЇ мозкову д≥€льн≥сть.

як в≥домо, будь-€ка д≥€льн≥сть, особливо ≥нтелектуальна, забезпечуЇтьс€ функц≥ональною роботою мозку, пов'€заноњ з≥ сприйн€тт€м ≥ переробкою ≥нформац≥њ.

„и можна назвати у ¬сесв≥т≥ б≥льш складне утворенн€, н≥ж людський мозок? Ќа «емл≥ так≥ нев≥дом≥. Ќаш мозок м≥стить близько трильйона кл≥тин, з €ких 100 м≥ль€рд≥в Ч нейрони, кожен з €ких пов'€заний з тис€чами ≥нших. ћ≥жнейрональн≥ комплекси ≥ м≥жцентральн≥ зв'€зки, €к≥ формуютьс€ в процес≥ розвитку мозку, лежать в основ≥ його ≥нтеграц≥њ. ѕо м≥р≥ дозр≥ванн€ мозку ступ≥нь ≥нтеграц≥њ наростаЇ. ≤ лише за ц≥Їњ умови в≥н здатний до навчанн€ ≥ формуванн€ вищих псих≥чних функц≥й.

јле чому ж так корисна дл€ мозку музична д≥€льн≥сть ≥ що ви€вили канадськ≥ вчен≥? ‘ах≥вц≥ встановили, що робота рук координуЇтьс€ з≥ слуховим ≥ зоровим сприйн€тт€м, ≥ виникаЇ б≥льше нервових волокон, що з'Їднують праву ≥ л≥ву п≥вкулю.

«а њх твердженн€м, в≥к 6Ц7 рок≥в Ї тим пер≥одом, коли музична осв≥та може виробл€ти позитивн≥ зм≥ни, що впливають на рухов≥ зд≥бност≥ людини ≥ структуру мозку.

Ђѕ≥д час навчанн€ гри на музичному ≥нструмент≥ потр≥бна координац≥€ м≥ж руками ≥ в≥зуальними або звуковими подразниками, Ч розпов≥ла професор психолог≥њ ¬≥рджин≥€ ѕенхьюн з ”н≥верситету  онкорд≥њ. Ч ѕрактика зан€ть на музичних ≥нструментах до семи рок≥в п≥двищуЇ ймов≥рн≥сть нормального дозр≥ванн€ зв'€зк≥в м≥ж моторною ≥ сенсорною област€ми мозку, створюючи основу, на €к≥й легше побудувати пост≥йне навчанн€ї.

ƒосл≥дники провели експеримент з 36 музикантами. ѕоловина з них отримала музичну осв≥ту у в≥ц≥ до семи рок≥в, т≥, що залишилис€, почали займатис€ музикою набагато п≥зн≥ше. ѕри цьому загальний стаж музичного досв≥ду учасник≥в був однаковий.  р≥м того, ц≥ дв≥ групи пор≥внювали з людьми, що мають слабк≥ п≥знанн€ про музичну осв≥ту або не мають њх взагал≥.

ѕри пор≥вн€нн≥ рухових навичок ви€вилос€, що музиканти, що почали свою кар'Їру в ранньому в≥ц≥, точн≥ше виконували завданн€ вже п≥сл€ перших двох дн≥в практики. ј пор≥вн€нн€ мозку учасник≥в показало, що у Ђюнихї музикант≥в б≥льше нервових волокон, що з'Їднують обидв≥ п≥вкул≥.

“ак≥ спостереженн€ привели вчених до висновку, що мозок зм≥нюЇтьс€ п≥д впливом зан€ть музикою т≥льки в ранньому дитинств≥ або ж не м≥н€Їтьс€ взагал≥.

як≥ ще докази потр≥бн≥, щоб зрозум≥ти, що музика Ч прекрасний ≥ корисний вид д≥€льност≥?!


06.09.2013