ѕи€цтву б≥й, або Ќов≥ методи л≥куванн€ алкогол≥зму
ѕи€цтву б≥й, або Ќов≥ методи л≥куванн€ алкогол≥зму
ѕи€цтву б≥й, або Ќов≥ методи л≥куванн€ алкогол≥зму

јлкогольна залежн≥сть — нерозв'€зана проблема б≥льшост≥ крањн. ѕрот€гом дес€тил≥ть вчен≥ шукають причини њњ виникненн€ та методи боротьби. —отн≥ тис€ч с≥мей, €к≥ страждають в≥д алкогол≥к≥в ≥ охочих њм допомогти, чекають допомоги в≥д медик≥в.

Ќещодавно американськ≥ вчен≥ ви€вили новий спос≥б боротьби з алкогольною залежн≥стю. ¬они з'€сували, що зниженн€ р≥вн€ б≥лка H-Ras зменшуЇ т€гу до спиртних напоњв у привчених до алкоголю п≥ддосл≥дних мишей. ќтриман≥ дан≥ вчен≥ мають нам≥р застосувати дл€ створенн€ безпечних л≥к≥в в≥д згубноњ звички.

ќтже, вивчивши мозок гризун≥в, вчен≥  ал≥форн≥йського ун≥верситету в —ан-‘ранциско ви€вили, що спиртн≥ напоњ значно зб≥льшують активн≥сть б≥лка H-Ras у примикаючому €др≥ Ч одн≥Їњ з структур центру задоволенн€, в≥дпов≥дальноњ за т€гу до алкоголю та ≥нших речовин, що викликають залежн≥сть.

” ход≥ експеримент≥в з'€сувалос€, що придушенн€ H-Ras зменшуЇ споживанн€ алкоголю тваринами, €к≥ могли отримувати його самост≥йно з поњлки. ¬чен≥ вводили тваринам експериментальний розчин FTI-276, €кий знижуЇ виробництво H-Ras, що значно знижувало ≥нтерес тварин до спиртного. ѕри цьому гризуни продовжували пити цукровий розчин, тобто ≥нтерес до солодкого не пропадав, а значить FTI-276 блокуЇ т≥льки ту структуру, €ка в≥дпов≥даЇ за згубну звичку, а не весь центр задоволень.

ѕрофесор невролог≥њ ƒор≥т –он з  ал≥форн≥йського ун≥верситету в≥дзначив, що в ход≥ досл≥дженн€ вчен≥ показали, що б≥лок H-Ras може стати важливою м≥шенню дл€ розробки л≥к≥в. ѕеревага цих л≥к≥в в тому, що вони не блокують весь центр задоволень, що може призвести до депрес≥њ ≥ поганого самопочутт€.

Ћ≥куванн€ алкогольноњ залежност≥ ≥ генетика

¬ даний час розробл€Їтьс€ величезна к≥льк≥сть препарат≥в, заснованих на генетичних досл≥дженн€х. јмериканськ≥ вчен≥ встановили, що алкогольна залежн≥сть може бути обумовлена ​​набором ген≥в. ƒосл≥дженн€ на мавпах показали, що особини, €к≥ мають певну модиф≥кац≥ю гена —RF, схильн≥ до зайвого вживанн€ спиртного.

“ака модиф≥кац≥€ названа «“≥», а сам ген в≥дпов≥даЇ за реакц≥ю на стрес, а також контролюЇ потребу в алкогол≥.

 оли тваринам в ход≥ експерименту надали в≥льний доступ до алкогольних напоњв, вчен≥ вже скоро пом≥тили, що частина мавп пила, втративши вс€ке почутт€ м≥ри. Ђ“варини пили не тому, що њм було смачно, а з метою зниженн€ р≥вн€ стресу ≥ спроби заспокоњтис€ї, Ч коментуЇ такий х≥д справ  р≥ст≥на Ѕарр, глава групи вчених.

“ак≥ спостереженн€ допоможуть фах≥вц€м краще зрозум≥ти проблему алкогольноњ залежност≥ та навчитис€ коректувати њњ на генетичному р≥вн≥.