„ому на робот≥ хочетьс€ спати?
„ому на робот≥ хочетьс€ спати?
„ому на робот≥ хочетьс€ спати?

як в≥домо, дл€ усп≥шноњ та ефективноњ роботи на будь-€кому п≥дприЇмств≥ необх≥дн≥ комфортн≥ умови прац≥ сп≥вроб≥тник≥в. ќднак майже кожному оф≥су знайома проблема, €ка буквально долаЇ прац≥вник≥в у денний час Чсонлив≥сть.

Ѕагато оф≥сних прац≥вники п≥сл€ об≥ду починають ледь стримувати позиви поз≥ханн€, борючись з≥ сном, €кий казна-зв≥дки зТ€вивс€. «наючи под≥бну б≥ду, багато хто встановлюЇ правильний режим дн€, намагаючись вчасно л€гти спати ввечер≥. ќднак ≥ це не допомагаЇ: п≥сл€ полудн€ в оч≥ хоч с≥рники вставл€й, щоб не клюнути носом в клав≥атуру.

ўоб знайти можлив≥сть боротис€ з денною сонлив≥стю на робот≥, необх≥дно, перш за все, встановити причини, €к≥ њњ викликають. ¬чен≥ багатьох крањн, досл≥джуючи цю актуальну проблему, зробили в≥дпов≥дн≥ в≥дкритт€.

“ак, американськ≥ вчен≥ з'€сували, що причина занепаду сил в денний час у високому р≥вн≥ вуглекислого газу в прим≥щенн≥. —постереженн€ показали, що основним джерелом д≥оксиду вуглецю в замкнутому простор≥ Ї люди. якщо у в≥дкритому простор≥ концентрац≥€ цього газу становить 380 частин на м≥льйон, то прим≥щенн≥ р≥вень концентрац≥њ може дос€гати дек≥лькох тис€ч.

ќсобливо ц€ проблема посилюЇтьс€ в тих оф≥сах, де спостер≥гаЇтьс€ погана вентил€ц≥€ та кондиц≥онуванн€. Ќью-йоркськ≥ вчен≥ встановили, що концентрац≥€ вуглекислого газу в оф≥сних прим≥щенн€х, особливо в конференц-залах, де збираЇтьс€ велике скупченн€ людей, зашкалюЇ. «гадайте, €к важко п≥дтримувати бадьор≥сть на зас≥данн€х ≥ зборах. Ќезважаючи на те, що ц≥ р≥вн≥ небезпечн≥ дл€ здоров'€, однак вони знижують здатн≥сть мислити ≥ приймати р≥шенн€.

” свою чергу швейцарськ≥ досл≥дники ви€вили, що причиною сонливост≥ оф≥сних прац≥вник≥в Ї спека, духота ≥ штучне осв≥тленн€. јле €кщо перш≥ дв≥ причини досить легко усунути за на€вност≥ кондиц≥онера, то пристосуватис€ до штучного осв≥тленн€ складн≥ше. ¬чен≥ говор€ть, що працездатн≥сть нашого головного мозку у велик≥й м≥р≥ залежить в≥д осв≥тленн€, в €кому прот≥каЇ наш трудовий процес.

‘ах≥вц≥ ‘едеральноњ пол≥техн≥чноњ школи Ћозанни провели експеримент за участю 29 добровольц≥в. «астосовуючи спец≥альн≥ прилади, досл≥дники ф≥ксували активн≥сть учасник≥в ≥ р≥вень осв≥тленн€. ѕри цьому в одному випадку вони знаходилис€ в прим≥щенн€х з природною дозою св≥тла, а в ≥ншому Ч з штучним осв≥тленн€м.

¬и€вл€Їтьс€, наш мозок сприймаЇ вдень ​​штучне осв≥тленн€ €к сут≥нки, а це подаЇ йому сигнали готуватис€ до сну. –езультатом стаЇ зниженн€ когн≥тивних функц≥й.

“епер, знаючи головних Ђворог≥вї своЇњ працездатност≥ в оф≥с≥, ви можете знайти способи боротьби з ними.


30.08.2013