” чому користь донорства?
” чому користь донорства?

„и готов≥ ви в≥ддати свою кров дл€ пор€тунку абсолютно незнайомоњ людини? «важитис€ на таке може не кожен. јле авар≥њ, катастрофи, пожеж≥, хвороби Ч це т≥ випадки, при €ких кров потр≥бна у величезних к≥лькост€х. Ћ≥кар≥ запевн€ють, що донорство не т≥льки шановане, але ≥ корисне дл€ здоров'€.

Ќе вс≥ знають, що регул€рне донорство корисно дл€ людського орган≥зму. «г≥дно з досл≥дженн€ми ¬сесв≥тньоњ орган≥зац≥њ охорони здоров'€, люди, €к≥ пост≥йно здають кров, в середньому живуть на п'€ть рок≥в б≥льше.

якщо у здоровоњ людини вилучити 450 мл кров≥, то це н≥€к не вплине на њњ самопочутт€ ≥ ф≥з≥олог≥чн≥ функц≥њ. “им б≥льше, що здача кров≥ можлива п≥сл€ ретельного медичного обстеженн€, €кщо буде хоч найменший ризик дл€ здоров'€ - л≥кар не допустить. ќрган≥зм людини еволюц≥йно пристосований до кроводач≥ Ч в≥йни, травми. Ќа прот€з≥ стол≥ть кровопусканн€ використовували €к основний вид л≥куванн€.

5 важливих причин стати донором

1. ƒонорство спри€Ї пост≥йному самооновленню ≥ омолодженню орган≥зму за рахунок виведенн€ надлишку кров≥ та њњ компонент≥в. “обто людина здала кров, ≥ орган≥зму надходить сигнал: пора оновлюватис€. “аке регул€рне оновленн€ Ї потужною проф≥лактикою серцево-судинних захворювань, ≥мунноњ системи, порушень травленн€, роботи печ≥нки ≥ п≥дшлунковоњ залози.

2. ƒонорство п≥дсилюЇ ст≥йк≥сть до крововтрати при авар≥€х, нещасних випадках, оп≥ках, важких операц≥€х. ¬≥дбуваЇтьс€ неспециф≥чна реакц≥€ орган≥зму на втрату частини самого себе Ч орган≥зм тренуЇтьс€ на випадок можливоњ ​​крововтрати.

3. ÷е ефективний зас≥б проф≥лактики серцево-судинноњ системи. ‘≥нськ≥ вчен≥ провели спостереженн€ над донорами-чолов≥ками ≥ прийшли до висновку, що вони в дес€тки раз≥в менше схильн≥ ≥нфаркту м≥окарда; американськ≥ вчен≥ встановили, що донори-чолов≥ки на 30% р≥дше страждають серцевими нападами.

4. ƒонорство спри€Ї виведенню зайвого баласту з орган≥зму: надлишку кров≥ та њњ елемент≥в. Ќезважаючи на те, що ми багато чуЇмо про те, що в сучасному св≥т≥ людина перевантажений стресами, але њх р≥вень з в≥ками не зм≥нивс€. Ќаприклад, психолог≥чне навантаженн€, €ку в≥дчував мисливець на мамонт≥в, не менше, н≥ж в≥дчуваЇ сьогодн≥ банк≥вський прац≥вник. ј ось крововтрата Ч це одна з функц≥й нашого орган≥зму. ј так €к орган≥зм сучасноњ людини перевантажений р≥зними корисними речовинами, то повнокров'€ Ч ц≥лком поширене нин≥ €вище. Ќаприклад, п≥двищений вм≥ст зал≥за в орган≥зм≥ шк≥дливий, так €к оксидант, речовина, що легко окислюЇтьс€, €ка в свою чергу окисл€Ї навколишн≥ молекули.

5. ” донора Ї можлив≥сть пост≥йно контролювати стан свого здоров'€ за рахунок регул€рних медичних обстежень ≥ безкоштовних анал≥з≥в на сам≥ р≥зн≥ ≥нфекц≥њ.


28.08.2013