¬≥д старост≥ не вмирають
¬≥д старост≥ не вмирають

„и погодитес€ ви з думкою, що смерт≥ в≥д старост≥ не ≥снуЇ? ѕомерти людина може в≥д хвороби, травми, нещасного випадку, але не в≥д самого факту стар≥нн€. Ќав≥ть зовн≥ здорова людина, €ка померла в глибок≥й старост≥ ув≥ сн≥, все одно померла в≥д €коњсь хвороби.

Ќа жаль, вчен≥ ще не придумали, €к перемогти смерть ≥ знайти безсмерт€, ≥ навр€д чи њм це дано. јле це не означаЇ, що стар≥сть обов'€зково супроводжуЇтьс€ хворобами. « в≥ком кл≥тини д≥йсно втрачають здатн≥сть швидко в≥дновлюватис€, €к у молодост≥, а орган≥зм стаЇ б≥льш сприйн€тливим до хвороб, з €кими ран≥ше легко справл€вс€. ≤ нав≥ть ≥снуЇ ц≥лий р€д Ђв≥ковихї захворювань. јле все це не гарант≥€ поганого здоров'€ в старост≥, вт≥м, €к ≥ молод≥сть сама по соб≥ не Ї гарант≥Їю ≥деального здоров'€.

≤, тим не менш, рано чи п≥зно одне з Ђстаречихї захворювань стаЇ причиною смерт≥, ≥ саме воно, а не стар≥сть €к така.

¬≥домий американський фах≥вець з харчуванн€ професор √енр≥ Ўерман сказав: Ђ—тар≥сть Ч це хвороба, ≥ вона вил≥ковнаї. ¬≥н вважаЇ, що в наших силах зробити все, щоб у родин≥ жодна дитина не хвор≥ла, ≥ не одна л≥тн€ людина не страждав в≥д старост≥.

Ѕагато хто з натурал≥ст≥в дотримуютьс€ думки, що людина здатна прожити 300, 400 ≥ нав≥ть 1000 рок≥в, €кщо њњ орган≥зм забезпечуЇтьс€ вс≥ма необх≥дними дл€ життЇд≥€льност≥ речовинами.

ѕ≥дтвердженн€ того, що людина може прожити ≥ до 1000 рок≥в вчен≥ п≥дтверджують тим фактом, що орган≥зм складаЇтьс€ з протоплазми, а в н≥й немаЇ н≥чого такого, що могло б стар≥ти ≥ не могло б оновлюватис€. ¬чен≥ Ћ. ¬удруф, –. ≈рдман та ≥н. до 1928 року зареЇстрували 8000 покол≥нь протоплазми, €ку пот≥м досл≥джували прот€гом 17 рок≥в. ÷€ протоплазма не т≥льки не зм≥нилас€, але в н≥й не було ви€влено жодних ознак руйнуванн€.

” сучасному св≥т≥ середн€ тривал≥сть житт€ людини становить 70 рок≥в, а тому сама думка, що можна жити ≥ не стар≥ти здаЇтьс€ фантастикою. јле все залежить в≥д нашого настрою, способу житт€ ≥ думок.

Ќаука про людину накопичила вже ст≥льки знань, що людина ц≥лком може подбати про своЇ здоров'€. ѕроте охоч≥ стати довгожител€ми, повинн≥ вести певний спос≥б житт€.

9 умов довгожительства

ўоб довго жити ≥ не страждати в≥д хвороб, необх≥дно дотримуватис€ таких правил:

1. ѕовноц≥нне диханн€.

2. јктивн≥ м'€зов≥ рухи ≥ ф≥зична прац€, що допомагаЇ очищатис€ кап≥л€рах ≥ циркулювати кров≥, л≥мф≥ ≥ вс≥м р≥динам орган≥зму.

3. «доровий хребет.

4. –ац≥ональне харчуванн€.

5. ¬живанн€ достатньоњ к≥лькост≥ р≥дини (2,5Ц3 л) щодн€.

6. ѕовноц≥нний сон не менше 8Ц9 годин на добу.

7. ‘≥з≥олог≥чна р≥вновага в робот≥ всього орган≥зму: його кл≥тин, тканин, орган≥в, систем.

8. ѕозитивн≥ емоц≥њ.

9. —ерйозн≥ благородн≥ ц≥л≥, що буд€ть енерг≥ю творчост≥, прагненн€ до пост≥йного вченн€, допитлив≥сть, бажанн€ бути приЇмним ≥ необх≥дним люд€м.

якщо ви хочете в≥дзначити св≥й 200-й день народженн€, не допускайте думки про наближенн€ старост≥, про те, що вас п≥дстер≥гають хвороби. “ак≥ думки небезпечн≥ своЇю здатн≥стю парал≥зувати волю до усп≥ху.

Ѕудьте здоров≥ ≥ жив≥ть довго!


24.08.2013