√оловний зас≥б боротьби з л≥нню
√оловний зас≥б боротьби з л≥нню
√оловний зас≥б боротьби з л≥нню

¬и можете поставити перед собою р€д завдань, завести органайзер ≥ все справно записувати в нього, забезпечити соб≥ комфортне робоче м≥сце... јле все це марно, €кщо вам стане просто л≥нь.

—к≥льки всього ми могли б дос€гти в житт≥, €кщо б не л≥нь! ¬она приходить до нас неспод≥вано ≥ руйнуЇ вс≥ наш≥ плани. ÷€ статт€ може здатис€ комусь даремною, проте кожен погодитьс€ з тим, що хоча б раз у житт≥ його в≥дв≥дувало почутт€ л≥н≥, коли неможливо було змусити себе приступити до вир≥шенн€ важливих завдань.

Ќа допомогу в боротьб≥ з л≥нню прийшли американськ≥ психологи, €к≥ зум≥ли спростувати ≥снуванн€ л≥н≥ €к такоњ. ќднак, що тод≥ заважаЇ нам встати з дивана ≥ зайн€тис€ справою? як ви€вилос€, вс€ справа в нейронах мозку, €к≥ працюють за певними, виробленим роками шаблонами. ј €кщо л≥нь Ч це шаблони, тобто звички, то звички можна зм≥нювати.

Ќаприклад, звикли ви на робот≥ через кожну годину з'њдати цукерку, мозок запам'€тав це ≥ класиф≥кував €к рутинну, необх≥дну дл€ вашого ≥снуванн€ д≥ю. ј що станетьс€, €кщо ви спробуЇте цукерку зам≥нити €блуком? ћозок почне активно пручатис€ й з дивовижним завз€тт€м в≥дмовитьс€ виробл€ти нову звичку.

“аку ж реакц≥ю мозку можна спостер≥гати ≥ при спробах вит€гти себе на тренуванн€ п≥сл€ роботи. Ќаш мозок почне пручатис€ ≥ посилати сигнали протесту, €к≥ ми ≥ приймаЇмо за л≥нь. ¬ д≥йсност≥, це примхлив≥ нейрони, €ким прост≥ше використовувати старий перев≥рений шаблон, н≥ж створювати новий.

¬се це говорить про те, що €кщо ви д≥йсно хочете щось зм≥нити у своЇму житт≥ ≥ виробити нов≥ звички, потр≥бно буде поборотис€ з власним мозком. ¬чен≥ в≥дзначили, що на створенн€ ≥ виробленн€ новоњ звички йде приблизно 21 день. —аме такий терм≥н необх≥дний нашому мозку, щоб в≥дмовитис€ в≥д старого методу ≥ п≥ти новою дорогою.

¬ ≥нтернет≥ можна знайти масу способ≥в боротьби з л≥нню, в тому числ≥ ≥ мотивац≥ю, ≥ винагороду самого себе за д≥ю. јле американськ≥ вчен≥ впевнен≥, що Їдиний д≥Ївий спос≥б боротьби з л≥нню - це д≥€. “обто потр≥бно зробити простий крок вперед, а пот≥м ще один, ≥ ще один, поки нова д≥€ не перетворитьс€ на звичку ≥ не стане новим шаблоном. ÷е непроста боротьба, але результат вартий того!

—пробуйте, можливо, ц€ порада, що спонукаЇ до д≥њ, стане стартом ваших нових дос€гнень ≥ усп≥х≥в!


23.08.2013