ока-кола може вил≥кувати шлунок
 ока-кола може вил≥кувати шлунок
 ока-кола може вил≥кувати шлунок

Ќайпопул€рн≥ший солодкий газований нап≥й в св≥т≥ кока-кола викликав масу нар≥кань з боку медицини. ≤ не спроста Ч адже недарма його використовували у своњй робот≥ нав≥ть сантехн≥ки дл€ розчиненн€ ≥рж≥ на старих кранах. ўо вже говорити про слизову шлунка? ќднак сенсац≥йну за€ву зробили грецьк≥ вчен≥ Ч кока-кола може л≥кувати шлунок!

Ћ≥кар≥ давно попереджали споживач≥в, що кока-кола ушкоджуЇ зубну емаль, а також порушуЇ обм≥н речовин ≥з-за великого числа цукрових калор≥й. јле, €к кажуть, немаЇ лиха без добра. як ви€вилос€, т≥ ж складники, €к≥ шкод€ть нашим зубам, можуть допомогти нашому шлунку ≥ кишечнику.

ƒосл≥дники з медичного коледжу при јф≥нському ун≥верситет≥ прийшли до висновку, що кока-колою можна л≥кувати непрох≥дн≥сть тонкого кишечнику. ѕричому сама зашлакован≥сть кишк≥вника викликаЇтьс€, €к не дивно, де€кими фруктами. ћи звикли чути, що фрукти Ч найкорисн≥ш≥ продукти, але не могли у€вити, що вони можуть викликати важк≥ насл≥дки дл€ шлунково-кишкового тракту.

Ѕагато людей включають в св≥й рац≥он море фрукт≥в, багатих на в≥там≥ни ≥ кл≥тковину, €ка спри€Ї правильн≥й робот≥ шлунково-кишкового тракту. јле сл≥д знати, що де€к≥ корисн≥ плоди (хурма, гарбуз, ≥зюм або ф≥н≥ки) викликають таке серйозне захворюванн€ €к безоар або ф≥тобезоар. ѕри таких патолог≥€х шлунок не в змоз≥ перетравлювати рослинн≥ волокна. « часом вони накопичуютьс€ ≥ перетворюютьс€ в щ≥льний кам≥нь, €кий ≥ викликаЇ непрох≥дн≥сть тонкого кишечнику. “ак≥ утворенн€ можуть запод≥ювати б≥ль ≥ взагал≥ ускладнювати рух њж≥ в кишечнику.

ћедицина знаЇ один спос≥б позбавленн€ в≥д каменю Ч х≥рург≥чне втручанн€. ѕроте грецьк≥ досл≥дники знайшли б≥льш щадний спос≥б л≥куванн€ хвороби, а саме вони рекомендують пити зовс≥м не корисний нап≥й - кока-колу.

” журнал≥ Alimentary Pharmacology and Therapeutics досл≥дники описали властивост≥ Ђкока-кольноњ терап≥њї. ƒл€ експерименту вони запросили 46 пац≥Їнт≥в з ф≥тобезоаром, €ким призначили пити кока-колу. ” результат≥ у 23 пац≥Їнт≥в кам≥нь розчинивс€ повн≥стю, а у 19 Ч розм'€к ≥ його вдалос€ вит€гти ендоскопом. ¬иходить, що усп≥шн≥сть л≥куванн€ кока-колою можна оц≥нити в 91,3%.

≈фект кока-коли пов'€заний з вуг≥льною та фосфорною кислотою, €к≥ м≥ст€тьс€ в н≥й: ви€вл€Їтьс€ кислотн≥сть напою близька до кислотност≥ шлункового соку. ƒл€ руйнуванн€ волокнистих в≥дкладень необх≥дна €краз сильна обробка кислотою, тут шлунку на допомогу €краз ≥ може прийти кока-кола.


21.08.2013