ј ви приховуЇте в соб≥ ≥похондрика?
ј ви приховуЇте в соб≥ ≥похондрика?
 ј ви приховуЇте в соб≥ ≥похондрика?

 ожному з нас знайом≥ люди, зовн≥ абсолютно здоров≥, але весь час вони знаход€ть соб≥ хвороби. ¬чен≥ довели, що багато людей стають хворими через самонав≥юванн€. Ќав≥ть звичайний астролог≥чний прогноз, €кий радить в конкретний день поберегти серце, може довести вразливого ≥похондрика до ≥нфаркту.

Ћ≥кар≥ стверджують, що у€вн≥ хвороби Ч результат нервових зрив≥в або тривалоњ депрес≥њ. ” таких випадках необх≥дна консультац≥€ л≥кар€-психотерапевта, а не кард≥олога або терапевта. ѕри цьому хворий може скаржитис€ на б≥ль у будь-€кому орган≥: серц≥, шлунку, спин≥, леген€х. ѕри цьому бол≥ можуть бути нестерпними, а хвороба Ч хрон≥чною.

ѕроблема л≥куванн€ ≥похондрик≥в пол€гаЇ в тому, що переконати њх дуже складно. як правило, вони не в≥р€ть у те, що у них нерви розпустувалис€, а ф≥зично вони абсолютно здоров≥, нав≥ть €кщо це п≥дтверджують результати численних анал≥з≥в ≥ обстежень. “акому пац≥Їнту легше пов≥рити в некомпетентн≥сть л≥кар≥в, або, ще г≥рше, в те, що його зурочили.

—ам≥ недов≥рлив≥ пац≥Їнти вигадують соб≥ рак, —Ќ≤ƒ, а ж≥нки часто помилкову ваг≥тн≥сть.

ѕричини у€вних хвороб, або ≥похондр≥њ

ƒо ≥похондр≥њ схильн≥ найчаст≥ше люди з≥ слабкою нервовою системою, залежн≥ ≥ пасивн≥ по життю.

ѕершою причиною ≥похондр≥њ Ї пасивна життЇва позиц≥€ ≥ в≥дсутн≥сть ц≥лей. ѕсихологи по€снюють це тим, що наша псих≥ка в≥д природи налаштована на боротьбу за виживанн€, на пошук небезпек. јле в сучасному житт≥ не завжди ≥ не вс≥м необх≥дно виживати, а псих≥ка все одно вимагаЇ боротьби, ось ≥ боретьс€ з вигаданими хворобами.

Ќевм≥нн€ виражати своњ почутт€ Ч це наступна причина ≥похондр≥њ. ѕочутт€, не знаход€чи виходу, трансформуютьс€ в нездужанн€.  ор≥нн€ цього криютьс€ в дитинств≥, коли дитин≥ просто не дозвол€ли поскаржитис€. ’вороба в такому випадку виступаЇ Ђзаконнимї способом трохи поскиглити ≥ нав≥ть в≥дпочити.

Ќаступною причиною Ї елементарне бажанн€ привернути до себе увагу. Ѕудь-€к≥й людин≥ хочетьс€ уваги, але не вс≥ можуть пр€мо попросити про це, особливо €кщо близьк≥ люди скуп≥ на емоц≥њ.

Ќебажанн€ вир≥шувати назр≥лу проблему теж може породити у€вн≥ хвороби. “ак≥ приклади ми можемо зустр≥ти в житт≥ на кожному кроц≥: дорослому сину треба йти влаштовуватис€ на роботу, щоб перестати жити на грош≥ батьк≥в, людину прос€ть повернути борги, перед розлученн€м ж≥нка захворюЇ ≥ суд в≥дкладаЇтьс€ ≥ т.п. ѕри цьому людина не прикидаЇтьс€, а п≥дсв≥дом≥сть сама знаходить такий вих≥д.

≤ найсерйозн≥ша причина ≥похондр≥њ Ч це псих≥чний розлад або тривала депрес≥€, коли людина потребуЇ допомоги псих≥атра.

як перемогти ≥похондр≥ю

  • бути ф≥зично активним,
  • поставити соб≥ мету,
  • зайн€тис€ будь-€кими методами гармон≥зац≥њ душ≥ (медитац≥€, аутотрен≥нги, йога),
  • сп≥лкуванн€ з позитивними людьми,
  • усв≥домлюйте ≥ промовл€йте своњ почутт€,
  • ставте соб≥ на день к≥лька приЇмних завдань: наприклад, весь день вести себе €к зат€тий актив≥ст, познайомитис€ з 2Ц3 людьми, 3 рази подумки пожартувати над собою ≥ т.п.
21.08.2013