Ѕатьки сам≥ Ђп≥дсаджуютьї д≥тей на солодке
Ѕатьки сам≥ Ђп≥дсаджуютьї д≥тей на солодке
Ѕатьки сам≥ Ђп≥дсаджуютьї д≥тей на солодке

¬ажко знайти дитину, €ка байдужа до солодкого. Ќе вин€ток ≥ доросл≥, €к≥ також часто не можуть об≥йтис€ без цукерок, шоколаду ≥ печива. ѕро те, чи можна д≥т€м вживати солодке, ≥снуЇ багато суперечок м≥ж батьками ≥ медиками. —пробуЇмо ≥ ми роз≥братис€ в цьому питанн≥.

Ѕ≥льш≥сть д≥Їтолог≥в сход€тьс€ на думц≥, що батьки сам≥ «п≥дсаджують» своњх д≥тей на солодке. 58% матер≥в за€вл€ють, що вже в трир≥чному в≥ц≥ њх дитина дуже любить солодке ≥ прожити без нього не може.

“радиц≥йно доросл≥ звикли виражати свою любов до д≥тей к≥льк≥стю цукерок. ј т≥ батьки, €к≥ намагаютьс€ захистити своЇ чадо в≥д солодкого €комога довше, не раз чують в≥д оточуючих про свою жорсток≥сть.

” ¬еликобритан≥њ було проведено досл≥дженн€, €ке породило ц≥л≥ дебати з приводу того, хто винен у дит€чому ожир≥нн≥, €ке стало справжньою проблемою розвинених крањн. Ѕ≥льше 2 м≥льйон≥в британських д≥тей маЇ надлишкову вагу, з них 700 тис€ч страждаЇ ожир≥нн€м. ќтже, з 2002 року в досл≥дженн≥ вз€ли участь матер≥ д≥тей в≥д дванадц€ти м≥с€ц≥в до п'€ти рок≥в.

” ход≥ досл≥дженн€ фах≥вц≥ ви€вили, що 26% матер≥в давали спробувати шоколад своњм д≥т€м в р≥к, а б≥льше половини з них вже в 9 м≥с€ц≥в.  р≥м того, з'€сувалос€, що 61% Ђдобрихї мам дають солодощ≥ своњм д≥т€м кожен день.

ѕередчасне вживанн€ дитиною цукру веде до наступних насл≥дк≥в:

  • харчова алерг≥€,
  • надм≥рна вага,
  • цукровий д≥абет,
  • хвороби з вар≥абельними симптомами (непереносим≥сть того чи ≥ншого виду цукру),
  • лактазна недостатн≥сть (непереносим≥сть молочного цукру),
  • непереносим≥сть сахарози (через в≥дсутн≥сть специф≥чного кишкового ферменту),
  • галактозем≥€ (непереносим≥сть лактози ≥ галактози),
  • порушенн€ роботи шлунково-кишкового тракту,
  • кар≥Їс.

„им б≥льше малюк вживаЇ цукру, тим б≥льше притупл€Їтьс€ його смак до солодкого, ≥ в≥н не задовольн€Їтьс€ меншою його к≥льк≥стю. ¬иникаЇ своЇр≥дне Ђзамкнуте колої.

≈ксперти вважають, що головною причиною проблеми Ї те, що батьки часто Ђприкормлюютьї д≥тей солодощами, щоб п≥дкупити њх. Ќаприклад, щоб дитина перестала плакати чи зробила, про що прос€ть батьки. “аким чином, солодощ≥ виступають в €кост≥ винагороди дитини.

” ход≥ досл≥джень було встановлено, що 56% батьк≥в вважають, що з в≥ком у њхн≥х д≥тей пристрасть до солодкого пройде сама собою. јле при цьому один з п'€ти батьк≥в хвилюЇтьс€, що њх малюк занадто пухкенький.

” той же час, доктор ¬улфсон говорить, що €кщо п≥ти на поводу у дитини, п≥ддатис€ на њњ провокац≥њ, то вона швидко зрозум≥Ї, що така повед≥нка — шл€х до ман≥пул€ц≥њ батьками.

” результат≥ б≥льш≥сть д≥Їтолог≥в схвалюють повед≥нку батьк≥в, €к≥ до трьох рок≥в не дають д≥т€м солодкого, а пот≥м обмежують Ч чим менше, тим краще. ≤ це про€в щироњ батьк≥вськоњ турботи про здоров'€ своњх малюк≥в. ј ви теж так думаЇте?