Ќайшк≥длив≥ш≥ процедури краси
Ќайшк≥длив≥ш≥ процедури краси
Ќайшк≥длив≥ш≥ процедури краси

∆≥нки готов≥ на все, лише б зберегти молод≥сть ≥ красу. –≥зного роду масаж≥, бол≥сна еп≥л€ц≥€, регул€рн≥ зан€тт€ ф≥тнесом... ѕерераховувати можна довго. Ќа все це йде море сил, часу ≥ грошей, причому, ≥нод≥ дуже велик≥ грош≥ ми в≥ддаЇмо за сеанс «краси». ѕроте л≥кар≥ попереджають, що вс≥ новомодн≥ процедури не т≥льки дорог≥, але часто ≥ шк≥длив≥ дл€ ж≥ночого здоров'€.

≈ксперти склали список найб≥льш шк≥дливих процедур краси. Ќезважаючи на те, що б≥льш≥сть з них об≥ц€ють еластичн≥сть шк≥ри, пом'€кшенн€ волосс€, струнк≥сть ф≥гури, але не вс≥ вони ефективн≥ ≥ безпечн≥ дл€ здоров'€.

1. ќстанн≥м часом в≥дзначена тенденц≥€ на випр€мленн€ волосс€ за допомогою кератину. ќднак при зм≥шуванн≥ продукту вид≥л€Їтьс€ канцерогенний газопод≥бний формальдег≥д. ƒо реч≥, формальдег≥д - це один з елемент≥в, про шк≥дливий вплив €кого вже давно говор€ть екологи. ” великих дозах в≥н здатний викликати ураженн€ ÷Ќ—, леген≥в, печ≥нки, нирок, орган≥в зору, в≥н волод≥Ї алергенною д≥Їю. ÷ей елемент оф≥ц≥йно визнаний канцерогеном.

2. —ол€р≥њ. «вичайно, засмагла шк≥ра — це завжди красиво ≥ сексуально, але часто за засмагу в сол€р≥њ доводитьс€ платити надто високу ц≥ну. ѕерш за все, сол€р≥й негативно впливаЇ на вени ≥ судини. ¬исок≥ температури можуть викликати приплив кров≥, що призведе до самих неприЇмних насл≥дк≥в Ч розрив кап≥л€р≥в, розширенн€ вен.  р≥м того, сол€р≥њ зб≥льшують ризик виникненн€ базально-кл≥тинноњ карциноми на 29%, а плоскокл≥тинного раку Ч на 69%.

3. ѕедикюр Fish Spa Ч особливо попул€рний останн≥м часом в салонах краси. ќднак в≥н не такий безпечний ≥ нешк≥дливий, €к про нього говор€ть. Ѕеззубий короп, €к основний Ђучасникї процесу, в≥дгризаЇ мертв≥ кл≥тини шк≥ри, що формують мозол≥ на ногах. Ќедавн≥й анал≥з риб показав, що вони волод≥ють ст≥йкими до антиб≥отик≥в бактер≥€ми, здатними викликати пневмон≥ю та ≥нш≥ серйозн≥ ≥нфекц≥њ.

4. ¬идаленн€ волосс€ в област≥ б≥к≥н≥ за допомогою воску. ƒосл≥дженн€ показали, що це не така вже безневинна процедура, €к здаЇтьс€ на перший погл€д. —права в тому, що при ц≥й процедур≥ утворюютьс€ м≥кро-надриви, що робить ймов≥рн≥сть розвитку ≥нфекц≥й значно вищою. ћетою лобковиого волосс€ Ї забезпеченн€ захисту в≥д терт€, €ке може привести до стиранн€ шк≥ри ≥ травм, а також захист в≥д бактер≥й. « ц≥Їњ причини видал€ти волосс€ в област≥ б≥к≥н≥ наст≥йно не рекомендуЇтьс€.