ќжир≥нн€ в≥д мультф≥льм≥в!
ќжир≥нн€ в≥д мультф≥льм≥в!

 умирами вашого малюка Ї мультипл≥кац≥йн≥ героњ? ¬≥н часто коп≥юЇ њх своЇю повед≥нкою? јвстрал≥йськ≥ експерти б'ють на сполох Ч героњ улюблених д≥тьми мультф≥льм≥в можуть провокувати ожир≥нн€.

—аме до такого висновку прийшли вчен≥ в ход≥ досл≥дженн€, присв€ченого ви€вленню чинник≥в, що формують у дитини пот€г до нездорового харчуванн€.

ћультики ви€вилис€ в числ≥ таких фактор≥в, тому що њхн≥ героњ, з €кими дитина себе асоц≥юЇ або просто симпатизуЇ, нер≥дко зловживають нездоровою њжею, мають повну статуру ≥ схильн≥ до обжерливост≥. јктив≥сти јвстрал≥йськоњ асоц≥ац≥њ охорони здоров'€ п≥дм≥тили, що часто попул€рн≥ мультф≥льми спонсоруютьс€ виробниками продукт≥в. јнал≥зуючи ринок реклами останн≥х рок≥в, можна впевнено за€вити, що мультипл≥кац≥€ стала справжн≥м золотим дном дл€ виробник≥в продукт≥в фаст-фуду та ≥ншоњ шк≥дливоњ ​​њж≥. ј це особливо небезпечно зважаючи на схильн≥сть д≥тей до несв≥домого сприйн€ттю прихованоњ реклами.

ƒана проблема особливо гостро спливла в —Ўј, де дит€че ожир≥нн€ набуло масштаб≥в еп≥дем≥њ. «а даними м≥н≥стерства охорони здоров'€ —Ўј, к≥льк≥сть хворих ожир≥нн€м д≥тей ≥ п≥дл≥тк≥в за останн≥ 40 рок≥в зросла в три рази. Ѕ≥льше третини сучасних американських д≥тей мають надлишкову вагу, а 17% страждають ожир≥нн€м. ѕ'€ть рок≥в тому одинадц€ть найб≥льших американських виробник≥в харчовоњ продукц≥њ та напоњв, серед €ких McDonald's, PepsiCo ≥ Coca-Cola Co, оголосили про введенн€ обмеженн€ на рекламу своњх товар≥в дл€ д≥тей молодше 12 рок≥в.

” рамках нових правил, образи попул€рних героњв мультф≥льм≥в можна було використовувати т≥льки дл€ реклами натуральних ≥ корисних продукт≥в. якщо ран≥ше улюблен≥ д≥тьми ћ≥кк≥ ћаус, √убка Ѕоб ≥ Ўрек використовувалис€ при реклам≥ фаст-фуду ≥ солодкоњ газованоњ води, то њх було вир≥шено використовувати дл€ попул€ризац≥њ здорового харчуванн€ ≥ ф≥зичноњ активност≥ серед д≥тей.

јвтори австрал≥йського експерименту також в≥дзначили, що сучасн≥ мультф≥льми не т≥льки довод€ть д≥тей до зайвоњ ваги, формуючи у них нормальне ставленн€ до перењданн€, але ≥ чин€ть негативний вплив на розвиток њх ≥нтелекту. ” зв'€зку з цим експерти закликають до заборони пр€моњ реклами мультипл≥кац≥йними геро€ми дуже калор≥йних ≥ шк≥дливих продукт≥в харчуванн€, кр≥м того, вони напол€гають на перегл€д≥ ≥снуючого контенту на предмет прихованоњ реклами ≥ пропаганди обжерливост≥.

јле проблема ожир≥нн€ в даний момент турбуЇ не т≥льки державу, але ≥ вчених. «окрема, вчен≥ з Ѕак≥нгемского ун≥верситету, ¬еликобритан≥€, запропонували спец≥альну формулу молока, €ке повинно вир≥шити проблему ожир≥нн€. ј бельг≥йськ≥ вчен≥ пропонують р€тувати в≥д ожир≥нн€ за допомогою ≥мплантац≥њ електрод≥в у мозок.

ј може краще з молодшого в≥ку б≥льше прид≥л€ти увагу правильному вихованню та формуванню здорового ставленн€ до свого орган≥зму?


18.08.2013