ўо може скорочувати наш мозок?
ўо може скорочувати наш мозок?
 ўо може скорочувати наш мозок?

¬чен≥ не припин€ють досл≥джувати самий орган≥чний комп'ютер в св≥т≥ Ч людський мозок. ѕ≥сл€ множинних спостережень було в≥дм≥чено, що наш мозок скорочуЇтьс€ в розм≥рах по м≥р≥ стар≥нн€, але Ї де€к≥ чинники, €к≥ здатн≥ прискорити цей процес. ƒосл≥дники з ”н≥верситету  ал≥форн≥€ представила в≥с≥м речей, €к≥ спри€ють скороченню мозку в розм≥рах.

ѕропонуЇмо познайомитис€ з ними ≥ визначити, чи входите ви в групу ризику. ћожливо, у вас ще Ї час все зм≥нити ≥ залишатис€ при здоровому розум≥ довг≥ роки.

1. ’рон≥чн≥ бол≥ в спин≥

–егул€рн≥ бол≥ в спин≥ можуть викликати втрату об'Їму мозку на 11%. ” 2004 роц≥ американськ≥ вчен≥ ви€вили зв'€зок м≥ж хрон≥чними бол€ми в спин≥ ≥ витонченн€м с≥роњ речовини. “обто, втрата щ≥льност≥ мозку пов'€зана з тривал≥стю больових в≥дчутт≥в. «а г≥потетичним п≥драхунками л≥кар≥в на кожен р≥к хрон≥чного болю припадаЇ 1,3 см3 с≥роњ речовини.

2. јлкоголь

ƒоведено, що алкоголь викликаЇ скороченн€ мозку в розм≥рах. ƒосл≥дженн€ 2008 року показали, що г≥покамп, область, в≥дпов≥дальна за пам'€ть, просторов≥ завданн€ та ≥нш≥ функц≥њ, на 10% менше у тих, хто зловживаЇ спиртним, при цьому в≥ддавав перевагу вину ≥ б≥льш м≥цн≥ напо€м перед пивом.

3. ≤нтернет залежн≥сть

÷€ згубна звичка також здатна викликати скороченн€ мозку в розм≥рах.  итайськ≥ медики провели досл≥дженн€, в €кому вз€ло участь 18 студент≥в, €к≥ страждають ≥нтернет залежн≥стю. ѕ≥сл€ скануванн€ у них мозку з'€сувалос€, що в дек≥лькох област€х мозку у цих молодих людей спостер≥гаЇтьс€ скороченн€ на 10Ц20%.

4. Ќедосипанн€

ƒосл≥дженн€ 2010 року показали пр€мий зв'€зок м≥ж хрон≥чним недосипанн€м ≥ втратою щ≥льност≥ мозку. —кануванн€ мозку ви€вило, що хрон≥чне безсонн€ знижуЇ щ≥льн≥сть с≥роњ речовини в област€х, що регулюють здатн≥сть мозку приймати р≥шенн€ ≥ в≥дпочивати. ™дине, що поки досл≥дники не можуть визначити, - це чи передуЇ безсонн€ втрат≥ с≥роњ речовини або навпаки.

5. ¬егетар≥анська д≥Їта

¬изнанн€ цього факту стало, напевно, найб≥льш суперечливим. ѕроведен≥ в 2008 роц≥ досл≥дженн€ з'€сували, що недостатнЇ харчуванн€ негативно впливаЇ на мозок, особливо при нестач≥ в≥там≥ну ¬12, джерелом €кого Ї м'€со ≥ молоко. ƒосл≥дники прийшли до висновку, що у людей, що сид€ть на вегетар≥анськоњ д≥Їти, в 6 раз≥в част≥ше зустр≥чаЇтьс€ скороченн€ мозку в розм≥рах.

6. Ќестача сон€чного св≥тла

ƒане досл≥дженн€ проводилос€ в 2007 роц≥ на мишах, але, €к ≥ багато под≥бних, застосовн≥ до людей. ¬чен≥ з ќгайо прийшли до висновку, що людський мозок скорочуЇтьс€ без сон€чного св≥тла. ÷ей факт може стати доказом депрес≥њ, €ку в≥дчувають люди, коли р≥вень денного св≥тла скорочуЇтьс€.

7. ћарихуана

’оч ц€ тема вельми дел≥катна дл€ захисник≥в курц≥в марихуани, але скануванн€ њх мозку п≥дтвердило, що г≥покамп, а також мозочкова мигдалина були менше, н≥ж у некур€щих.

8. –ел≥г≥йна приналежн≥сть

«вичайно, результати даного досл≥дженн€ п≥шли на руку де€ким рел≥г≥йним скептикам ƒосл≥дники по€снили, що скороченню мозку спри€Ї стрес, €кий переживаЇ людина, що в≥дноситьс€ до т≥Їњ чи ≥ншоњ рел≥г≥йноњ групи.


16.08.2013