орисн≥ звички на шкоду
 орисн≥ звички на шкоду

” гонитв≥ за довгол≥тт€м ≥ здоров'€м ми намагаЇмос€ прищепити соб≥ звички, €к≥ загальноприйн€то вважати корисними. ќднак багато правил щодо здорового способу житт€ сьогодн≥ перегл€даютьс€, а вчен≥ пост≥йно готують нам св≥ж≥ ≥ нов≥ факти у ц≥й област≥.

Ѕританськ≥ вчен≥ в област≥ г≥г≥Їни та здоров'€ з≥брали с≥м поширених звичок людини, €к≥ вона зд≥йснюЇ через незнанн€. ћи попереджаЇмо вас про них, щоб пот≥м не казали, що ви не знали.

1. ўоденний душ

ћи багато з дитинства чуЇмо про те, що ранковий душ загартовуЇ. ѕроте щоденний вплив на шк≥ру гар€чоњ води з гелем дл€ душу позбавл€Ї нашу шк≥ру природних масел, робить њњ сухою ≥ нав≥ть призводить до ≥нфекц≥й. ” результат≥ шк≥ра швидше стаЇ в'€лою ≥ стар≥Ї. як правило, наше т≥ло не потребуЇ щоденного повного обмиванн€, але €кщо ви не можете в≥дмовитис€ в≥д ц≥Їњ традиц≥њ, використовуйте хоча б б≥льш прохолодну воду.

2. ѕовноц≥нний 8-годинний сон

ўоденний сон по 8 годин вважаЇтьс€ мало не самою першою корисною звичкою ≥ основою здоров'€. јле в результат≥ спостережень сучасн≥ вчен≥ прийшли до висновку, що глибокий тривалий сон може привести до почутт€ втоми. ¬они вважають, що дл€ сну ц≥лком достатньо семи годин, причому 6 годин вноч≥, а залишок наздогнати прот€гом дн€ короткими пересипами.

3. ¬≥дпочинок п≥сл€ об≥ду ≥ вечер≥

ћи звикли вважати, що нетривале лежанн€ на диван≥ п≥сл€ об≥ду корисно дл€ орган≥зму. ¬≥дпочинок п≥сл€ ситного прийому њж≥ спри€Ї в≥дкладенню калор≥й про запас, через що утворюЇтьс€ прошарок п≥дшк≥рного жиру, особливо в област≥ тал≥њ.

4. ѕолосканн€ зуб≥в

’оч дл€ б≥льшост≥ ц€ звичка здаЇтьс€ ц≥лком природною дл€ г≥г≥Їни порожнини рота, але фах≥вц≥ стверджують, що при полосканн≥ ми змиваЇмо шар фтору, покликаний захищати наш≥ зуби в≥д бактер≥й. ѕочистивши зуби зубною пастою ще, принаймн≥, п≥вгодини не треба брати в рот н≥€ких р≥дин. ’оча опол≥скуванн€ зубним ел≥ксиром ≥з вм≥стом фтору ц≥лком припустимо.

5. —ид≥нн€ на ун≥таз≥

¬и€вл€Їтьс€, тривале сид≥нн€ на сучасних зручних ун≥тазах загрожуЇ орган≥змов≥ гемороЇм або дивертикулезом. Ќа думку медик≥в, поширена «поза орла», в €к≥й людина справл€Ї нужду в туалетах рад€нського зразка, з д≥ркою, найб≥льш природна ≥ корисна. ќсобливо така поза показана люд€м, що мають проблеми з кишечником.

6. ƒомашнЇ прибиранн€

”чен≥ провели досл≥дженн€, в €кому вз€ли участь 100 ж≥нок ≥ чолов≥к≥в, €к≥ брали на себе велике навантаженн€ по домашньому господарству — прибиранн€, готуванн€, пранн€ ≥ шоп≥нг. ¬и€вилос€, що так≥ люди б≥льш схильн≥ до п≥двищеного кров'€ного тиску. ѕричиною цього стаЇ нервова напруга, в €к≥й знаходитьс€ людина.  р≥м того, ≥ сучасн≥ чист€ч≥ засоби спри€ють по€в≥ у цих людей астми.

7. Ќеправильне диханн€

якщо попросити вас глибоко вдихнути, то ви неодм≥нно виставите груди вперед, наповнюючи њх пов≥тр€м. ÷€ звичка Ї неправильною, оск≥льки ще будучи немовл€м, людина дихаЇ животом, а не грудною кл≥ткою. √рудне диханн€ не даЇ достатнього припливу пов≥тр€ в нижню частину леген≥в. јле правильному диханню животом можна навчитис€, хоча потр≥бн≥ досить довг≥ тренуванн€.