«ахист≥ть св≥й хребет
 «ахист≥ть св≥й хребет

„и пом≥чали ви, в €кому положенн≥ б≥льшу частину часу перебуваЇ ваше т≥ло? ѕогодьтес€, в основному, 8 годин на робот≥ ми сидимо ≥ ще ст≥льки ж проводимо вдома в положенн≥ лежачи. “обто, наш хребет весь цей час знаходитьс€ в неправильному положенн≥, що може стати причиною р≥зних захворювань. Ќапевно, багато хто з вас вже в≥дчувають нездужанн€, пов'€зан≥ з ц≥Їю проблемою.

 омп'ютер ≥ хребет

“ехн≥чний прогрес сусп≥льства, загальна автоматизац≥€ та комп'ютеризац≥€ — це добре. —ьогодн≥ за допомогою нов≥тньоњ техн≥ки ми набагато швидше справл€Їмос€ з р≥зними завданн€ми, показуЇмо кращу продуктивн≥сть ≥ маЇмо б≥льше можливостей. јле сид€ча робота за комп'ютером стаЇ найголовн≥шим приводом дл€ серйозних захворювань хребта.

 р≥м того, ми до такоњ м≥ри звикли до сусп≥льства комп'ютера, що не в≥дмовл€Їмос€ в≥д нього ≥ вдома ≥ продовжуЇмо мучити наш хребет нав≥ть у години в≥дпочинку. ¬стаючи з-за комп'ютера, нам важко випростатис€, бол€ть зап'€ст€, а спину пронизуЇ дивний б≥ль. Ќевже ви думаЇте, що роки, проведен≥ в такому положенн≥, пройдуть непом≥тно дл€ вашоњ «п≥дп≥рки»?

ўо ж робити, щоб полегшити соб≥ Ђзакомп’ютернеї житт€, €кщо неможливо в≥дмовитис€ в≥д нього? ¬ першу чергу, необх≥дно звернути увагу на те, на чому ви сидите. —тан хребта багато в чому залежить в≥д того, €к настроЇний ≥ €к працюЇ ст≥лець. —т≥лець повинен мати п≥длок≥тники, €к≥ дозвол€ть хоча б ≥нод≥ зменшувати навантаженн€ на хребет. Ќеобх≥дна регул€ц≥€ висоти ст≥льц€, щоб пристосувати його до свого росту: на ньому маЇ бути зручно сид≥ти ≥ мати можлив≥сть уперти ноги в п≥длогу таким чином, щоб кол≥на були злегка вище р≥вн€ стегон. Ќа р≥вн≥ попереку спинка ст≥льц€ повинна мати невелику опукл≥сть, можна покласти невелику подушку або згорнуту в валик ковдру. ј ось на р≥вн≥ грудей повинна, навпаки, знаходитис€ невелика ув≥гнут≥сть.

ўо стосуЇтьс€ ст≥льниц≥, то вона повинна дозвол€ти покласти ногу на ногу. ќднак часто сид≥ти в так≥й поз≥ не рекомендуЇтьс€, тому що при н≥й блокуЇтьс€ правильний кровооб≥г.

¬елике значенн€ маЇ правильне розташуванн€ комп'ютерного екрану. …ого треба встановлювати так, щоб в≥н знаходивс€ пр€мо на р≥вн≥ очей.

“акож треба завжди стежити за положенн€м, в €кому ми сидимо. ѕо-перше, спина повинна бути завжди випр€мленою. ƒовге перебуванн€ в згорбленему положенн≥ призведе до дефекту постави дуже швидко. ѕо-друге, кожн≥ п≥вгодини треба вставати з-за комп'ютера, щоб роз≥м'€тис€ Ч пот€гнутис€, роз≥гнути спину, зробити к≥лька помах≥в руками, покрутити головою, зробити дек≥лька нахил≥в в сторони.

 ≥лька порад, €к п≥клуватис€ про хребет п≥д час сну

  • Ћежачи на боц≥ Ч кол≥на потр≥бно злегка з≥гнути, п≥д шию п≥дкласти подушку, щоб вона була в горизонтальному положенн≥, але не вище.
  • Ћежачи на живот≥ Ч це положенн€ дуже важке дл€ хребта. ўоб зн€ти навантаженн€, можна покласти подушку п≥д стегна.
  • Ћежачи на спин≥ Ч спри€тливе положенн€ дл€ хребта, €кщо подушку або невеликий валик п≥дкласти п≥д кол≥на.