ј ви вм≥Їте вчасно л€гати спати?
ј ви вм≥Їте вчасно л€гати спати?
ј ви вм≥Їте вчасно л€гати спати?

Ѕагато сайт≥в про здоров'€ тверд€ть про те, що дл€ збереженн€ нормального самопочутт€ треба привчити себе ран≥ше л€гати спати. јле скажений ритм житт€ завантажуЇ день до самого п≥знього вечора самими р≥зними справами ≥ часто не даЇ можливост≥ ран≥ше л€гти спати. якщо ви задалис€ метою вести здоровий спос≥б житт€ ≥ повноц≥нно висипатис€, треба попрацювати.

ѕричини, з €ких необх≥дний повноц≥нний сон

„им ран≥ше ви л€жете спати, тим краще будете почуватис€ на наступний ранок. Ќав≥ть за своЇю працездатн≥стю ви пом≥тите позитивн≥ зм≥ни.

¬с≥ ми чудово усв≥домлюЇмо, що режим дн€ Ч важлива частина нашого житт€. ћи повн≥стю залежимо в≥д наших б≥оритм≥в ≥ в≥д б≥оритм≥в природи. Ѕагато експерт≥в за€вл€ють, €кщо ви спите менше 8 годин на добу, то ≥снуЇ 7 причин, з €ких вже з сьогодн≥шнього дн€ треба м≥н€ти цю традиц≥ю.

1. —тан здоров'€ значно покращитьс€. —постереженн€ показують, що нестача сну призводить до серцево-судинних захворювань, д≥абету ≥ ожир≥нн€.

2. —ексуальне житт€ стане б≥льш €скравим. ƒоведено, що нестача сну знижуЇ р≥вень тестостерону у чолов≥к≥в.

3. Ќастр≥й пом≥тно покращитьс€. Ќедосипанн€ неспри€тливо позначаютьс€ на емоц≥йному стан≥.

4. ѕовноц≥нний сон допоможе скинути зайву вагу. ѕри недосипанн≥ в орган≥зм≥ п≥дн≥маЇтьс€ р≥вень гормону лептину, €кий в≥дпов≥даЇ за в≥дчутт€ ситост≥. Ќедол≥к лептину призводить до перењданн€.

5. ѕ≥двищитьс€ км≥тлив≥сть ≥ працездатн≥сть. Ќедосипанн€ негативно д≥Ї на наш≥ когн≥тивн≥ функц≥њ ≥ спроможн≥сть до концентрац≥њ, ускладнюЇ прийн€тт€ р≥шень.

6. ѕокращитьс€ пам'€ть. Ќедосипанн€ спри€Ї забудькуватост≥. ¬чен≥ стверджують, що поганий сон перешкоджаЇ нормальному запам'€товуванню.

7. «м≥цнитьс€ ≥мун≥тет. Ќедол≥к сну знижуЇ оп≥рн≥сть орган≥зму респ≥раторним ≥нфекц≥€м майже в три рази.

як навчитис€ л€гати спати ран≥ше?

  • ¬станов≥ть дл€ себе ч≥ткий режим сну ≥ в≥дпочинку ≥ не в≥дступайте в≥д нього.
  • –озставте пр≥оритети: що важлив≥ше Ч короткочасне задоволенн€ або ваше здоров'€? «а перегл€д ф≥льму до оп≥вноч≥ ви на ранок будете розплачуватис€ головним болем ≥ поганим самопочутт€м.
  • «устр≥чайте прих≥д сну в л≥жку. як т≥льки ви л€жете та розслабитесь, в≥н п≥дкрадетьс€ до вас, ≥ ви зможете заснути. Ќе бор≥тьс€ з≥ сном, ставтес€ до нього з повагою, дбайливо.
  • «а годину до сну уникайте мозковоњ активност≥. ÷е час в≥дпочинку, коли можна подивитис€ телев≥зор або посид≥ти в ≥нтернет≥.
  •  ава ≥ чорний чай д≥ють тон≥зуюче, тому не вживайте њх за к≥лька годин до сну.
  • √отуйтес€ до сну заздалег≥дь, а не за п'€ть секунд до сну, коли ви вже валитес€ з н≥г в≥д втоми ≥ не в силах н≥ пост≥ль розстелити, н≥ п≥жаму приготувати, н≥ зуби почистити.
  •  орисним Ї ритуал, €кий даЇ сигнал орган≥зму, що пора спати. ƒл€ цього кожен веч≥р зд≥йснюйте одну й ту ж д≥ю, наприклад, читайте книгу або приймайте ванну, або роб≥ть масаж. ¬аш мозок з часом буде сприймати цю д≥ю €к сигнал в≥дходу до сну.
15.08.2013