’лам≥д≥оз Ч причина хвороб серц€ ≥ суглоб≥в
’лам≥д≥оз Ч причина хвороб серц€ ≥ суглоб≥в
’лам≥д≥оз Ч причина хвороб серц€ ≥ суглоб≥в

Ѕ≥льш≥сть ≥з нас готов≥ будь-€к≥й людин≥, нав≥ть мало знайом≥й, розпов≥сти про головний б≥ль або ≥нш≥ неполадки з≥ здоров'€м, але «хвороби в≥д любов≥» — це завжди табу. Ќав≥ть при по€в≥ п≥дозр≥лих симптом≥в хвор≥ м≥с€ц€ми не вир≥шуютьс€ в≥дв≥дати л≥кар€. ћ≥ж тим, помилкова сором'€злив≥сть призводить до серйозних насл≥дк≥в. Ќаприклад, найпоширен≥ша причина запаленн€ сечостатевих орган≥в Ч хлам≥д≥йна ≥нфекц≥€.

ѕро внутр≥шньокл≥тинн≥ орган≥зми хлам≥д≥њ чули багато хто, але знають про них, €к правило, лише те, що передаютьс€ вони статевим шл€хом.

«апущен≥ форми хлам≥д≥озу загрожують безпл≥дд€м, викликаючи у ж≥нок спайковий процес в маткових трубах, а у чолов≥к≥в Ч запаленн€ передм≥хуровоњ залози, придатка €Їчка ≥ нас≥нних бульбашок. ’лам≥д≥њ можуть вражати й ≥нш≥ органи, наприклад, суглоби ≥ оч≥. Ќещодавно в медицин≥ з'€вилис€ в≥домост≥ про зв'€зок ≥нфекц≥њ з атеросклерозом ≥ ≥нфарктом м≥окарда.

ѕоширен≥сть захворюванн€ по€снюЇтьс€ тим, що до недавнього часу не вм≥ли д≥агностувати захворюванн€. ј дл€ л≥куванн€ запальних процес≥в сечостатевих орган≥в хворим призначалис€ антиб≥отики, €к≥ не д≥€ли на м≥кроб. —учасна фармаколог≥€ розробила специф≥чн≥ засоби, спр€мован≥ саме на боротьбу з хлам≥д≥€ми.

як правило, м≥кроб хлам≥д≥њ потрапл€Ї в орган≥зм при статевому контакт≥. јле також можна заразитис€, не дотримуючись правил г≥г≥Їни Ч через чужий рушник або мочалку, так €к збудники хлам≥д≥озу живуть у вологому середовищ≥ 4–5 дн≥в.

Ќезважаючи на те, що симптоми хлам≥д≥озу починають про€вл€тис€ через 1Ц4 тижн≥ п≥сл€ зараженн€, 46% чолов≥к≥в ≥ 67% ж≥нок можуть нав≥ть не п≥дозрювати про хворобу, так €к вона часто прот≥каЇ безсимптомно. ќсобливо небезпечний м≥кроб хлам≥д≥њ при ваг≥тност≥, так €к стаЇ причиною невиношуванн€ плоду, пневмон≥њ у новонароджених, кон'юнктив≥ту, уражень кишечника.

Ћ≥куванн€ хлам≥д≥озу показано обом статевим партнерам в одного л≥кар€. якщо хлам≥д≥оз ви€влений у батьк≥в, не зайвим буде обстежувати ≥ д≥тей, так €к в≥н передаЇтьс€ побутовим шл€хом.

ћетоди проф≥лактики хлам≥д≥озу

  • найкращий зас≥б Ч в≥рн≥сть своЇму партнеров≥. якщо партнер новий, не зайвим буде поц≥кавитис€ у нього про його стан здоров'€.
  • використанн€ презерватива, крему або св≥чок. ÷≥ засоби показали свою ефективн≥сть на 98%.
  • використанн€ м≥сцевих антисептик≥в: 0,05% водний розчин хлоргексидину б≥глюконада, м≥рам≥стину. ѓх треба застосовувати в≥дразу п≥сл€ контакту.
  • €кщо симптоми все ж ви€вл€ютьс€, не займайтес€ самол≥куванн€м Ч потр≥бна консультац≥€ л≥кар€ ≥ точна лабораторна д≥агностика.
  • щоб уберегти в≥д зараженн€ д≥тей, користуйтес€ ≥ндив≥дуальними засобами г≥г≥Їни ≥ не пускайте малюк≥в в вашу пост≥ль.