ћ≥кроби треба розмножувати
ћ≥кроби треба розмножувати

ѕри слов≥ Ђм≥кробиї багато хто з нас представл€Ї жахлив≥ ≥ п≥дступн≥ невидим≥​​орган≥зми, €к≥ чекають нас на кожному кроц≥ Ч на њж≥, на руках, на предметах. ” д≥йсност≥ б≥льш≥сть м≥кроб≥в (бактер≥й), що живуть у нашому орган≥зм≥ Ч наш≥ друз≥, а активна боротьба з ними робить нас б≥льш схильними до захворювань.

Ћюдський орган≥зм м≥стить м≥льйони бактер≥й, €к шк≥дливих, так ≥ корисних, при цьому шк≥дливих завжди менше. якщо людина здорова, то шк≥длив≥ м≥кроби, що потрапили в њњ орган≥зм тут же знищуютьс€ корисними.

« розвитком медицини людство зробило б≥льш≥сть м≥кроб≥в своњми союзниками, зокрема, дл€ отриманн€ антиб≥отик≥в, ≥ нав≥ть в кул≥нар≥њ (др≥ждж≥, кисломолочна продукц≥€). јнтиб≥отики займають особливе м≥сце в фармаколог≥њ, вони вважаютьс€ високим дос€гненн€м медицини, так €к зберегли незл≥ченну к≥льк≥сть житт≥в ≥ перемогли багато хвороб, ран≥ше смертельних.

јле мають антиб≥отики ≥ зворотний б≥к. Ќа жаль, ц≥ л≥ки не завжди розб≥рлив≥, ≥ коли пац≥Їнта л≥кують ними, вони знищують пор€д з хвороботворними м≥кробами ≥ корисн≥. ќсь тут ≥ починаютьс€ проблеми.

÷е по€снюЇтьс€ тим, що ми майже повн≥стю складаЇмос€ з бактер≥й. якщо розгл€нути вс≥ кл≥тини нашого т≥ла, то побачимо, що 9 з 10 ви€вл€ютьс€ бактер≥€ми.  ожен з нас Ч це ц≥лий св≥т. ј корисн≥ м≥кроби Ч це наша над≥йна брон€ в≥д негативного впливу зовн≥шнього середовища.

‘ормуванн€ захисних функц≥й орган≥зму починаЇтьс€ ще в утроб≥ матер≥. якщо ваг≥тн≥сть прот≥каЇ нормально, то пл≥д знаходитьс€ в стерильних умовах, перш≥ корисн≥ бактер≥њ, з €кими в≥н зустр≥чаЇтьс€, це м≥крофлора родових шл€х≥в.

 оли м≥кроби можуть викликати хворобу?

якщо в кишечник, наприклад, потрапл€Ї кишкова паличка, то може початис€ хвороба. ¬сього невеликий в≥дсоток бактер≥й, €к≥ людина носить у соб≥, можуть активуватис€ при спри€тливих умовах, в цьому випадку людина захвор≥Ї, €кщо њњ орган≥зм ослаб, наприклад, в зимовий час.

 ишечник будь-€коњ людини м≥стить приблизно три к≥лограми бактер≥й. ÷≥ пом≥чники перешкоджають виникненню захворювань в орган≥зм≥. —амими корисними бактер≥€ми Ї б≥ф≥добактер≥њ. якщо зм≥ст њх в орган≥зм≥ б≥льше 98%, то людина здорова. Ѕ≥ф≥добактер≥њ завжди на варт≥ людського здоров'€. ѓх завжди необх≥дно п≥дтримувати, так €к вони Ї справжн≥ми нашими друз€ми. Ќайб≥льше б≥ф≥добактер≥й м≥ститьс€ в кисломолочних продуктах.


09.08.2013